PDA

View Full Version : تشخیص سکوت در یک فایل صوتی

m_h_2007
شنبه 17 خرداد 1393, 13:31 عصر
با سلام خزمت اساتید بزرگوار. من با توجه به نیاز میخواهم یک برنامه ساده و مقدماتی در زمینه تشخیص گفتار بنویسم به گونه ای که در یک فایل صوتی مثلا فرض کنید یک فایل ضبط شده از تدریس یک استاد, آن بخش هایی که سکوت و بی صدا هست را تشخیص دهد. لطفا در این زمینه اگر کلاس یا ابزار یا راهکاری وجود دارد بنده را راهنمایی کنید. باتشکر

behnam-soft
شنبه 17 خرداد 1393, 16:28 عصر
من تجربه ای در این زمینه ندارم، اما یه ایده ای که به ذهنم میرسه اینه که، بیا یه متغیر محاسب در نظر بگیر، که مثلا اگر برای مدت 2 میلی ثانیه یا هر مقداری که مد نظرت بود، فرکانس صدای بیس و فرکانس صدای تیریبل برابر صفر بود، پیغام بده.

mousa1992
شنبه 17 خرداد 1393, 21:10 عصر
با سلام خزمت اساتید بزرگوار. من با توجه به نیاز میخواهم یک برنامه ساده و مقدماتی در زمینه تشخیص گفتار بنویسم به گونه ای که در یک فایل صوتی مثلا فرض کنید یک فایل ضبط شده از تدریس یک استاد, آن بخش هایی که سکوت و بی صدا هست را تشخیص دهد. لطفا در این زمینه اگر کلاس یا ابزار یا راهکاری وجود دارد بنده را راهنمایی کنید. باتشکر

سلام
Voice Activity Detection مهم ترین بخش از تشخیص گفتار هست؛ الگوریتم های زیادی وجود داره برای انجام این کار . پیشنهاد میکنم که قبل از فکر کردن به چگونگی انجام، در مورد حل های ارائه شده مطالعه کنید.

موفق باشی