PDA

View Full Version : میشه با yii2 شروع کرد؟

M.Rahi
شنبه 17 خرداد 1393, 13:57 عصر
سلام
میخوام استارت یه پروژه بزرگی رو با yii2 بزنم.
اگر هسته فریم ورک در آینده به روز رسانی بشه، برای پروژه مشکل ساز نمیشه؟
میشه فریم ورک رو به روز رسانی کرد؟
یا اینکه با yii1 شروع کنم؟

MMSHFE
شنبه 17 خرداد 1393, 14:35 عصر
فعلاً نسخه Stable همون 1.1.14 هست. نسخه 2 هنوز بتا هست و ممکنه خیلی بخشهاش بازنویسی بشه. بهرصورت پشتیبانی از Yii 1.1.x تا 2016 ادامه داره.

M.Rahi
شنبه 17 خرداد 1393, 17:26 عصر
امکان به روز رسانی از طریق composer نیست؟

MRmoon
شنبه 17 خرداد 1393, 18:04 عصر
امکان به روز رسانی از طریق composer نیست؟
میشه بروز رسانی کرد.
ولی منظور آقای شهرکی اینه شما مثلا امروز کد رو باید اینجوری بنویسی

Html::a()
فردا شاید عوضش کنن اینجوری:

Html::linkTo()

M.Rahi
شنبه 17 خرداد 1393, 18:48 عصر
لینک زیر رو خوندم و مصمم شدم که ان شاء الله با yii2 شروع کنم...

http://www.yiiframework.com/news/77/yii-2-0-beta-is-released/

ساختار اصلی yii beta حفظ میشه و در نسخه نهایی، فقط باگ ها برطرف میشن و مستنداتش کاملتر میشه.

ضمنا تیم yii اعلام کرده که انتظار میره اواسط 2014 نسخه نهایی منتشر بشه.

MMSHFE
شنبه 17 خرداد 1393, 20:00 عصر
هرجور صلاحه. بعداً اگه عوض شد و خورد تو ذوقتون نگین نگفتیم. نسخه بتا اسمش روشه. این نسخه هنوز RC نیست. پس همه چیز قابل تغییره و صرف یک حرف که کسی گفته که مسئول مستنداته نه عضو تیم تولید اصلی، چیزی رو تثبیت نمیکنه.

rezaonline.net
یک شنبه 18 خرداد 1393, 10:03 صبح
اگه خیلی بزرگه با Yii ننویس :لبخند:

shadecute
یک شنبه 18 خرداد 1393, 14:29 عصر
اگه خیلی بزرگه با Yii ننویس :لبخند:

رضا جان چرا Yii نه؟ پس با چي بنويسه؟

rezaonline.net
یک شنبه 18 خرداد 1393, 16:39 عصر
Yii سرعت خوب و امکانات خوبی داره اما چیزی که تقریبا هیچ جا ازش بحث نمیشه مصرف سی پی یوشه
پدر سرورو در میاره
برای سایتهای با بازدید خیلی بالا جالب نیست .

M.Rahi
یک شنبه 18 خرداد 1393, 17:13 عصر
Yii سرعت خوب و امکانات خوبی داره اما چیزی که تقریبا هیچ جا ازش بحث نمیشه مصرف سی پی یوشه
پدر سرورو در میاره
برای سایتهای با بازدید خیلی بالا جالب نیست .

پیشنهاد شما چه فریم ورکی هست؟

و توضیح مختصری در موردش بدین. ممنون

rezaonline.net
یک شنبه 18 خرداد 1393, 17:47 عصر
پیشنهادم این هست اگر قرار هست پروژه بزرگی پیاده کنید که مثلا ده ماه طول بکشه پیاده سازیش ، یک ماهش رو صرف پیاده سازی فریم ورک دلخواه مطابق با نیازتون بکنید.

من خودم از Yii استفاده میکنم اما تجربه ای که داشتم سر یکی از سایتهای خیلی خیلی پرترافیک این بود که یک سی پی یو 4 هسته ای رو از پا درآورد اول کاری!!!
مجبور شدم نصف پروژه رو در کنار Yii بصورت جدا بصورت پی اچ پی بنویسیم با کلاس دیتابیسی بر مبنای mysqli که کمی سریعتر هست .

:)

قبول کنید یک MVC + یک کلاس دیتابیس + کلاس کش + روتر + form validator میتونه پایه مناسبی برای یک پروژه باشه .
Yii امکانات خوب و زیادی داره و بلطبع هزینه این امکانات هم باید بپردازید :)

engmmrj
دوشنبه 19 خرداد 1393, 12:02 عصر
پیشنهادم این هست اگر قرار هست پروژه بزرگی پیاده کنید که مثلا ده ماه طول بکشه پیاده سازیش ، یک ماهش رو صرف پیاده سازی فریم ورک دلخواه مطابق با نیازتون بکنید.

من خودم از Yii استفاده میکنم اما تجربه ای که داشتم سر یکی از سایتهای خیلی خیلی پرترافیک این بود که یک سی پی یو 4 هسته ای رو از پا درآورد اول کاری!!!
مجبور شدم نصف پروژه رو در کنار Yii بصورت جدا بصورت پی اچ پی بنویسیم با کلاس دیتابیسی بر مبنای mysqli که کمی سریعتر هست .

:)

قبول کنید یک MVC + یک کلاس دیتابیس + کلاس کش + روتر + form validator میتونه پایه مناسبی برای یک پروژه باشه .
Yii امکانات خوب و زیادی داره و بلطبع هزینه این امکانات هم باید بپردازید :)
پس سایت شاپرک یا سایت خود yii چطوری این همه بازدید رو جواب میدن ؟ احتمالا سرورتون درست config نبوده .

rezaonline.net
دوشنبه 19 خرداد 1393, 12:54 عصر
تعداد بازدیدهای سایت شاپرک اصلا رقمی در برابر تعداد درخواستهای روی اون سایت نیست :)

گفتم اگر سایت خیلی خیلی خیلی درخواست داشته باشه با Yii نوشتنش موجب مصرف زیاد سی پی یو میشه
سایت خود Yii و سایت شاپرک که یه سایت معمولی هستن !!!

MMSHFE
دوشنبه 19 خرداد 1393, 13:21 عصر
پس سایت شاپرک یا سایت خود yii چطوری این همه بازدید رو جواب میدن ؟ احتمالا سرورتون درست config نبوده .

آقا رضا نگفتن جواب نمیده Yii که. گفتن باید سرور خوب هم داشته باشین اگه سایت بزرگی دارین. احتمالاً مشخصات سخت افزاری سرور شاپرک و خود سایت Yii از جهان پی قویتر بوده. حالا اینکه میگن شاپرک و سایت خود Yii معمولی هستن بحثش جداست.

rezaonline.net
دوشنبه 19 خرداد 1393, 14:22 عصر
آقا رضا نگفتن جواب نمیده Yii که. گفتن باید سرور خوب هم داشته باشین اگه سایت بزرگی دارین. احتمالاً مشخصات سخت افزاری سرور شاپرک و خود سایت Yii از جهان پی قویتر بوده. حالا اینکه میگن شاپرک و سایت خود Yii معمولی هستن بحثش جداست.
اصلا منظورم جهان پی نبود ، جهان پی هم یه سایت معمولی حساب میشه ، چیز خاصی نداره که :)
جهان پی یه سرور معمولی داره ، البته کانفیگشو یه خارجی انجام داده که کارش خیلی خوب بوده .

حالا بگذریم وارد حاشیه نشیم .
سایت بزرگ و پر درخواست مثلا در حد وبگذر و بلاگفا و ایناست وگرنه من همین الان یه سرویس فروشگاه دهی ساختم که با Yii هست و انشاالله تا چند روز آینده ران میشه .

engmmrj
دوشنبه 19 خرداد 1393, 14:50 عصر
اصلا منظورم جهان پی نبود ، جهان پی هم یه سایت معمولی حساب میشه ، چیز خاصی نداره که :)
جهان پی یه سرور معمولی داره ، البته کانفیگشو یه خارجی انجام داده که کارش خیلی خوب بوده .

حالا بگذریم وارد حاشیه نشیم .
سایت بزرگ و پر درخواست مثلا در حد وبگذر و بلاگفا و ایناست وگرنه من همین الان یه سرویس فروشگاه دهی ساختم که با Yii هست و انشاالله تا چند روز آینده ران میشه .
آدرس بدین بفهمیم دقیقا منظورتون چه جور پروژه ایی هست .

under22
دوشنبه 19 خرداد 1393, 14:52 عصر
یعنی اینقدر کانفیگ سرور تو بازدهی و عملکرد سایت تاثیر داره ؟

rezaonline.net
دوشنبه 19 خرداد 1393, 15:51 عصر
آدرس بدین بفهمیم دقیقا منظورتون چه جور پروژه ایی هست .
دو تا مثال برای تعداد درخواست بالا زدم بلاگفا و وبگذر .

اگر هم آدرس اون پروژه رو میخوای که خودم پیاده کردم ، با عرض پوزش نمیتونم بدم :لبخند:

engmmrj
دوشنبه 19 خرداد 1393, 16:19 عصر
دو تا مثال برای تعداد درخواست بالا زدم بلاگفا و وبگذر .

اگر هم آدرس اون پروژه رو میخوای که خودم پیاده کردم ، با عرض پوزش نمیتونم بدم :لبخند:

نمیخوریمش :لبخند:

under22
دوشنبه 19 خرداد 1393, 16:29 عصر
راست میگه !

under22
دوشنبه 19 خرداد 1393, 17:05 عصر
میترسه ایدشو بدزدی !
:قهقهه:

rezaonline.net
دوشنبه 19 خرداد 1393, 22:26 عصر
نمیخوریمش :لبخند:

:لبخند:اسپم نده بچه جان .

MMSHFE
سه شنبه 20 خرداد 1393, 08:49 صبح
یعنی اینقدر کانفیگ سرور تو بازدهی و عملکرد سایت تاثیر داره ؟

خیلی بیشتر از این حرفها تأثیر داره.

aa_mehr
شنبه 24 خرداد 1393, 17:47 عصر
دوست عزیز این چه پروژه ایی با بازدید بالا هست که همه می تونن ببینن غیر از بچه های این سایت؟ البته کاری به موضوع ندارم ولی کانفیگ کردن سرور و نوع سیستم عاملی که روش نصب میشه و نوع سرویس های و تنظیمات سرویس ها و .... خیلی تو سرعت برنامه تاثیر داره ، شما که سایتی مثل Yii با اون پیج رنک و الکسا رنک رو سایت کم بازدیدی می دونید پس لابد منظورتون گوگل هست ، که اگه اون هست امیدوارم موفق باشید...
احتمالا یا تنظیمات سرور برای اون کار درست انجام نشده بود و یا سرور مناسبی برای کاری که مد نظرتون بوده انتخاب نشده

برای اینکه از بحث اصلی جدا نیافتیم به دوست عزیزمون هم عرض می کنم دنیای نرم افزار یعنی به روز رسانی مداوم ، و تغییر با شرایط روز .
امروز که Yii 1 هست و کاملا Stable روی همون کار کنید. فردا که Yii 2 اومد مجبورید برنامه هاتون رو با متد جدید به روز کنید.
به دنیای برنامه نویسی خوش آمدید.

rezaonline.net
شنبه 24 خرداد 1393, 20:01 عصر
دوست عزیز این چه پروژه ایی با بازدید بالا هست که همه می تونن ببینن غیر از بچه های این سایت؟ البته کاری به موضوع ندارم ولی کانفیگ کردن سرور و نوع سیستم عاملی که روش نصب میشه و نوع سرویس های و تنظیمات سرویس ها و .... خیلی تو سرعت برنامه تاثیر داره ، شما که سایتی مثل Yii با اون پیج رنک و الکسا رنک رو سایت کم بازدیدی می دونید پس لابد منظورتون گوگل هست ، که اگه اون هست امیدوارم موفق باشید...
لحنتون رو درست به کار ببرید لطفا !!!!
طلبکار که نیستی !؟

سایتی مثل سایت خود فریم ورک یه سایت معمولیه همین ، چرا انقدر بزرگش میکنید قضیه رو .
با بازنویسی سایت هم با نصف منابع اعلام شده تا 5 برابر کاربر هم اضافه شد و به خوبی از پسش بر میاد .
من منظورم این نیست که Yii پر مصرفه بقیه کم مصرف .
اکثر فریم ورک های قوی پر مصرف هستن .

peymang
شنبه 24 خرداد 1393, 20:50 عصر
منم برام سوال شد که چرا شاپرک یه سایت معمولیه ولی وب گذر یه سایت با درخواست بالا؟ :متعجب:

engmmrj
شنبه 24 خرداد 1393, 21:10 عصر
منم برام سوال شد که چرا شاپرک یه سایت معمولیه ولی وب گذر یه سایت با درخواست بالا؟ :متعجب:
سایت شاپرک یک select و insert بیشتر نیست ولی مثلا آمارگیر وب گذر درون هزاران وب سایت استفاده میشه که همین آمار گیر کلی query بالاش رفته، حالا بماند که وب گذر کلی ابزار دیگه هم دارد .

MMSHFE
یک شنبه 25 خرداد 1393, 10:35 صبح
من منظورم این نیست که Yii پر مصرفه بقیه کم مصرف .
اکثر فریم ورک های قوی پر مصرف هستن .

درسته. البته این نکته هم ناگفته نماند که اکثر سایتهای بزرگ در حد وبگذر و کلوب و... (شاید هم همه) سرور اختصاصی دارن و نمیان فرضاً روی هاست اشتراکی کار کنن. توی سرور اختصاصی هم چون دستمون برای تنظیمات و... بازه، میشه روی قدرت فریمورکها بیشتر از مصرف منابعشون حساب کنیم که البته باز هم بین فریمورکها ازنظر Performance و مصرف حافظه Yii در رده مطلوبی قرار داره.