PDA

View Full Version : آموزش: به راحتی با ماژول mod_rewrite در htaccess کار کنید!!

Mr.Moghadam
شنبه 17 خرداد 1393, 18:46 عصر
سلام
تا به حال خیلی از دوستان ایمیل زدن یا توی نظرات از من پرسیدن که مثلا چجوری فلان url رو به فلان url تبدیل کنیم. و یا چه چوری پسوند فایلهامون رو با htaccess به html تغییر بدیم.
امروز میخوام سیستمی رو معرفی کنم که به راحتی متونید با فایلهای htaceess و به خصوص با ماژول mod_rewrite که مخصوص دستکاری آدرسهاست کار کنیم.
این سیستم رو یک سایت خارجی با نام GenerateIt (http://www.generateit.net)ساخته که کارهای زیادی توی این سایت میتونید انجام بدید. اما به دلیل اهمیت ساخت url با htaccess یه کار غیر فرهنگی انجام دادم و اون اینه که سایت بنده خدارو ریپ کردم و به فارسی ترجمه اش کردم تا دوستان فارسی زبان هم بتونن از امکاناتش استفاده کنن.
کار با این سایت خیلی راحته. آدرس مورد نظرتون رو که قصد تغییرش رو دارید وارد میکنید و با استفاده از آپشن هایی که بهتون میده میتونید به آدرس دلخواه تغییرش بدید.
از لینک زیر وارد سایت بشید و لذت ببرید !!!
htaccess.phpro.ir (http://htaccess.phpro.ir)
در ضمن اگه از دوستان وقتش رو داشت و تونست بقیه این سیستمهای سایت GenerateIt رو فارسی کنه خدا خیرش بده.
نظراتتون رو هم بگید اگه جایی مشکل داشت هم بگید تا رفعش کنم.

saeed-71
شنبه 17 خرداد 1393, 19:25 عصر
عالی بود.مرسی

DR.HTML
شنبه 17 خرداد 1393, 23:06 عصر
دوست عزیز میخواستم یه تاپیک بزنم دیدم خوشبختانه شما این مطلبو گذاشتین میشه از این طریق مقادیری که با متد get میفرستیم با استفاده از htaccess مخفی کنیم مثلا domain.com/index.php?user=ali
رو به چیز دیگه تغیر داد ؟

Mr.Moghadam
یک شنبه 18 خرداد 1393, 17:54 عصر
سلام
همینطور که میدونید در متد get مقادیر به صورت کلید و مقدار ارسال میشن. شما با htaccess فقط میتونید کلیدها رو مخفی کنید و قادر به مخفی کردن مقادیر نیستین چون توی صفحه ایکه میخواین از مقدارش استفاده کنین بهش دسترسی ندارین.مگر اینکه با متد POST مقادیر رو ارسال کنی.
آدرسی که شما نوشتی رو میشه به شکل زیر تغییر داد :
domain.com/ali

RewriteEngine On
RewriteRule ^([^/]*)$ /index.php?user=$1 [L]

یا
domain.com/user/ali

RewriteEngine On
RewriteRule ^user/([^/]*)$ /index.php?user=$1 [L]