PDA

View Full Version : مبتدی: مدیریت پاراگراف در richtextbox

ghaem-soft
شنبه 17 خرداد 1393, 19:23 عصر
با سلام
چطور می شود با کلیک بر روی یک کلمه در richtextbox تمام پاراگراف (تا جایی که به سر خط می رود ) رنگی شود

و این که آیا می توان شماره پاراگراف را تعیین کرد یعنی با رفتن روی یک کلمه نوشته شود این کلمه در پاراگراف 4 قرار دارد

و با عرض معذرت این که چطور در بین richtext box می توان کاری کرد که با کلیک بر روی دکمه شما را به آن محل برساند

sagggad
شنبه 17 خرداد 1393, 23:02 عصر
با سلام
چطور می شود با کلیک بر روی یک کلمه در richtextbox تمام پاراگراف (تا جایی که به سر خط می رود ) رنگی شود

و این که آیا می توان شماره پاراگراف را تعیین کرد یعنی با رفتن روی یک کلمه نوشته شود این کلمه در پاراگراف 4 قرار دارد

و با عرض معذرت این که چطور در بین richtext box می توان کاری کرد که با کلیک بر روی دکمه شما را به آن محل برساند

با عرض سلام

جواب سوال 1 :

طبیعتا شما خود اطلاع دارید که در هر پاراگراف ریچ تکس باکس با توجه به اندازه ی آن ، چند کاراکتر قرار میگیرد.
پس با توجه به این موضوع میتوانید با استفاده از Select کردن تعداد کاراکتر های سطر اول (از 0 تا مقداری که شما میدانید) و تعیین SelectionColor رنگ آن سطر را عوض کنید.
کد مورد نیاز :

RichTextBox1.Select(0, شماره آخرین کاراکتر سطر اول)
RichTextBox1.SelectionColor = Color.Beige

جواب سوال 2 :

میتوانید با استفاده از متد Lines و جستجو به صورت جداگانه در هر لاین این کار را انجام دهید(اون چیزی که من بلدم !)
اگر خودتان نتوانستید پیدا کنید به من بگویید تا سورس آماده کنم

جواب سوال 3 :

متوجه سوالتان نشدم.

موفق باشید

ghaem-soft
یک شنبه 18 خرداد 1393, 10:19 صبح
خیلی متشکرم

اما بهتر بود بیشتر توضیح بدهم

نرم افزار من نتایج جستجو را درون یک listbox نمایش می دهد حال آن را به richtextbox تبدیل کرده ام

اگر ریچ تکس باکس من این گونه باشد :

مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال
مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال
مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال
مثال مثال مثال مثال مثال مثال
مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال مثال

حال من باید چکار کنم که در هر کجای پاراگراف دوم کلیک کردم رنگ آن تغییر کند و بنویسد پاراگراف 2

sagggad
یک شنبه 18 خرداد 1393, 17:09 عصر
شاید این سورس کمکتون کنه :
http://videolearning.rozblog.com/post/1