PDA

View Full Version : مبتدی: ساخت DLL از برنامه wpf

irartesh
دوشنبه 19 خرداد 1393, 21:41 عصر
با سلام خدمت برنامه نویسان عزیز
من یه پروژه دارم که توش یه فرم هست و داخل پروژم هم چن تا فرم و ریسورس دیکشنری اضافه کردم
خب حالا میخوام اونو تبدیل به dll کنم ولی نمیدونم چطور!!!!دومین سوالم هم اینه که من دی ال ال رو ساختم حالا چطور باید به فرمم دستور show بدم..ممنونم ازتون

Boy_nn
سه شنبه 20 خرداد 1393, 11:49 صبح
2 تا راه داره
یکی وقتی داری پروژه رو ایجاد می کنی نوع پروژه رو Wpf User Control Library انتخاب کنی
دوم هم اگه پروژه ات ساختی برو توی Properties =>Application=>Output type به Class Library تغییر بده

irartesh
سه شنبه 20 خرداد 1393, 14:30 عصر
ممنونم از شما دوست عزیز....سوال دومم هم این بود که چطور اون فرم رو اجرا کنم..چون اون موقع فقط به کتابخونه نه یه فرم که بهش دستور show بدم که به این جوابم رسیدم.باید کلاسی ساخت که در اون فرم رو نمایش بدیم و بعد در هنگام استفاده ازکتابخونه باید تابعی از کلاس که در اون دستور show رودادیم فراخوانی کرد

Boy_nn
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 08:16 صبح
فرقی نمی کنه مثل پنجره معمولی می مونه با فرمان Show() اجراش می کنی
احتیاجی به ساخت کلاس جدید نیست یه نمونه از روی فرم بساز و با فرمان Show() اجراش کن

irartesh
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 18:55 عصر
مطمئنید فرقی نمیکنه؟؟؟؟؟؟چون من فرم رو dll کردم ولی دیگه نمیتونه بشناسه که فرمه یا نه و اون روبه صورت کلاس ساده(نه کلاسی که از فرم ارث بری میکنه)میشناسه و تابعی برای show نداره.من اومدم تابع show را در کلاسی دیگر ساختم
یه سوال دیگه....الان dll ساخته شده ولی توی ویندوز فرم جواب نمیده!!!این عادیه که dll wpf رو نمیشه تو ویندوز فرم استفاده کرد؟

elec60
دوشنبه 26 خرداد 1393, 16:42 عصر
مطمئنید فرقی نمیکنه؟؟؟؟؟؟چون من فرم رو dll کردم ولی دیگه نمیتونه بشناسه که فرمه یا نه و اون روبه صورت کلاس ساده(نه کلاسی که از فرم ارث بری میکنه)میشناسه و تابعی برای show نداره.من اومدم تابع show را در کلاسی دیگر ساختم
یه سوال دیگه....الان dll ساخته شده ولی توی ویندوز فرم جواب نمیده!!!این عادیه که dll wpf رو نمیشه تو ویندوز فرم استفاده کرد؟

اگه بخواي تو Windows Form از WPF استفاده كني بايد از ElementHost تو قسمت WPF Interoperability استفاده كني.

از آموزش MSDN ميتوني استفاده كني:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms742215.aspx