PDA

View Full Version : ارتباط با موبایل

yavari
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 18:30 عصر
دوستانم سلام
میخوام بدونم میشه همین که مسج اومد به ما (از طریق موبایل) اونو تو سایتمون نشون بدیم ؟؟؟:متفکر: :متفکر: :متفکر:
تو این زمینه ، هیچ اطلاعی ندارم
ممنون میشم راهنمائیم کنید

manager
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 22:09 عصر
من یه بار اومدم با مبایل کار کنم گفتن احتیاج به یک مودم خاص هست که با سیستم مبایل ارتباط برقرار کنه !! من اطلاعات دقیقی ندارم ولی احتمالا یک مودم مخصوص می خواد که برای شما مستلزم اینه که سروری که میزبان شماست دارای این مودم باشه !!! (البته اگر کسی راهنمائی بیشتری کنه عالی می شه)

iekrang
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 06:47 صبح
اینجا در این مورد بحث شده و جالب هم بودhttp://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=39782
فکر نمیکنم برای اینکار نیاز به تجهیزات اضافی باشه همون گوشی و نرم افزارش کافیه.حالا باید دید که چطور اطلاعات موجود در inbox رو از نرم افزار بگیری...

iekrang
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 07:00 صبح
البته ناگفته نمونه که تاپیک بالا در مورد ارسال sms هست و مسئله شما دریافت اون.

yavari
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 16:13 عصر
دوستان سلام

من تو این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم
یعنی باید تو تمپلیت ASP.NET Mobile WebApplication کار کنم
اگه دوستان لطف کنن راهنمائی کنن ممنون میشم :تشویق: :تشویق:

dot_net_lover2
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 22:37 عصر
مسئله دریافت SMS هست بعد از دریافت SMS میتونی که با یک WIN APP و استفاده از یک WEB SERVICE فایل XML یا DB مربوطه را بر روی HOST خود Feed کنی و در Web Site خود اطلاعات DB یا فایل XML را نشان بدی.

majid_afra222
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 14:31 عصر
سلام
بهتره با یکی از شرکتهای ارائه دهنده خدمات SMS قرارداد ببندی تا اینکار رو براتون انجام بده.

yavari
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 15:52 عصر
سلام dot_net_lover2 جان
ممنون از توجه تون
دوست من ، یعنی می خواین بگید که نیازی نیست از تمپلیت ASP.NET Mobile WebApplication استفاده کنم ؟
این تمپلیت کجا کاربرد داره ؟
راستی ، مسئله دریافت SMS هست ؟ چه جوری اونو دریافت کنم ؟ از دوستان کسی تابحال این کارو نکرده !
راستی مجید جان ، میشه بیشتر توضیح بدید !
ممنونم

goudarzivahid
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 16:14 عصر
سلام آقای یاوری
من حدود 2 ماه پیش در کلاس VB.net با مدیر یک شرکت آشنا شدم .
طرف می گفت 1 قرار داد یک100 میلیونی با مخابرات بستند تا سرویس message کامپیوتری را تو ایران راه بندازه و نکته اینکه ما همونجا با چند خط کد vb حدود 3 خط با کامپیوتر برای یک گوشی Message فرستادیم.
قالب دستورات اینه

dim test as new com.magfa.messaging.smsqueueimplservice
test.credentials= new networkcreadential ("user","pass")
test.enqueue(number,message,"acunt number")
توجه داشته باشید که برای به دست آوردن کلمه و رمز عبور و شماره حساب باید در سایت هائی که این خدمات را می دهند ثبت نام کنید که در خط یک ما آن سایت را به برنامه شناساندیم.
هزینه ارسال هر Massage 15تومان است

موفق باشی

mzjahromi
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 16:15 عصر
فکر نمیکنم برای اینکار نیاز به تجهیزات اضافی باشه همون گوشی و نرم افزارش کافیه.حالا باید دید که چطور اطلاعات موجود در inbox رو از نرم افزار بگیری...
حتی به نرم افزار گوشی هم نیاز نیست فقط به یه گوشی نیاز هست و کابل رابط اون

دوستانم سلام
میخوام بدونم میشه همین که مسج اومد به ما (از طریق موبایل) اونو تو سایتمون نشون بدیم ؟؟؟
تو این زمینه ، هیچ اطلاعی ندارم
ممنون میشم راهنمائیم کنید
تا اونجائی که من کار کردم شما می تونید کلیه SMS های درون گوشی رو چک کنید اونائی رو که جدید هستند درون DB بنویسید احتمالا باید این کار رو بصورت حلقه ای انجام بدید.
اگر مشکلی دارید سوالاتتون رو از طریق تاپیک زیر پیگری کنید
ارتباط با موبایل از طریق کامپیوتر و ارسال SMS (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=39782)

yavari
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 07:31 صبح
سلام

شما می تونید کلیه SMS های درون گوشی رو چک کنید اونائی رو که جدید هستند درون DB بنویسید احتمالا باید این کار رو بصورت حلقه ای انجام بدید.

من تو چه جوری این قضیه موندم !!!

اگر مشکلی دارید سوالاتتون رو از طریق تاپیک زیر پیگری کنید

محمد جان ، من طریقه دریافت SMS رو میخوام نه ارسال !
اگه قراره اونجا توضیح بدید تاپیکو جمع میکنم میام اونجا .

ممنون از توجه تون

mzjahromi
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 08:01 صبح
محمد جان ، من طریقه دریافت SMS رو میخوام نه ارسال !
وقتی شما نحوه ارتباط با موبایل از طریق AT Command رو یاد بگیرید و فرمتPDU رو بدونید دریافت هم مثل ارسال میمونه تازه خیلی هم راحت تره چون دنگ و فنگ ارسال نداره
شما یه AT فرستادی به موبایلت ببینی چی جواب میده؟

اگه قراره اونجا توضیح بدید تاپیکو جمع میکنم میام اونجا .
بحث اینه که اونجا یه تاپیک در این زمینه هست و هرچی پراکندگی اطلاعات کمتر بشه برای کسانی که بعدا میخوان مساله رو پیگیری کنن مشکلات کمتری بوجود میاد. شما فکر می کنید برای چی تا حالا من به این تاپیک سر نزدم؟ واسه اینکه موضوعش ارتباط با موبایل بود و اگر خود شما به من PM نداده بودید هیچ وقت نمی دونستم که من توی این تاپیک میتونم کمکی بکنم.

در هر حال شما بسم اله بگید
شروع کنید.
من هم هر چی بلد باشم بهتون میگم

xcomlock
جمعه 08 خرداد 1388, 22:10 عصر
ASP.NET Mobile WebApplication برای طراحی صفحاتی هست که قراره از طریق Browser موبایل نمایش داده بشن.
شما برای اینکه بتونی اس ام اس هائی که برات میاد رو تو وب سایتت نمایش بدی دو تا را حل داری .
1 - اول استفاده از GSM Modem هست . این یک مودمه که سیم کارت رو داخلش قرار میدی و به سیستم وصلش میکنی . بعد یه برنامه براش مینویسی که اس ام اس های دریافتی رو به دیتا بیس سایت بفرسته. البته اینجا یه مشکل هست که شما سیم کارتت باید داخل مودم باشه !
هزینه این مودم حدودا 400 به بالاست

2- شما با مخابرات قرارداد می بندی که اس ام اس های دریافتی شما رو به یه آدرس اینترنتی هم بفرسته . معمولا برای چنین طرحی هم هزینه سنگینی باید بپرداذی. البته اینجا کارت راحت تره.
سیم کارت توی گوشی خودته و برنامه نویسی مشکل رو برای GSM Modem نداری.

daffy_duck376
شنبه 09 خرداد 1388, 11:50 صبح
دوستان این کارها نیازی نیست. من قبلا این کار رو کردم. من یک سرویس از شرکت ..... اجاره کردیم که یه شماره 9 رقمی به من میداد . اون شرکت یه وب سرویس داشت که میشد هم میشد sms ها رو که به این شماره ارسال می کردن نشون بده هم میشد از طریق اینترنت sms ارسال کرد ! من نمی دوم توی قسمت طراحی صفحات وب چرا دوستان پیشنهاد مودم می کنن؟ آخه این دوستمون مودم رو به کجاهی هاست وصل کنه ؟ :قهقهه:هزینه ارسال اس ام اس فارسی 10 تومن و لاتین 19 تومن و دریافت مجانی :لبخند:هیچ نیازی هم به مودم و... نیست . به هر حال اگه سوالی داشتی بگو تا بگم

Alireza Orumand
شنبه 09 خرداد 1388, 15:55 عصر
سلام
در کل 2 تا راه مختلف داره.
1- استفاده از GSM
2- استفاده از سرویس های مخابرات
از روش اول اگر بخاید استفاده کنید راه های مختلفی داره مثلا باید یه موبایل داشته باشید که AT ساپورت کنه یا یک GSM مودم بخرید که قیمت GSM ساخت داخل 180 تومن و با پورت RS232 کار میکنه و شما باید دستورات at به اون ارسال کنید و یا GSM ساخت کشور عزیز چین رو استفاده میکنید که با پورت usb کار میکنه و روی خود دستگاه یک DLL داره و کلیه توابع مورد نیاز برای شما داخل اون هست و شما فقط باید از اون استفاده کنید.
اما راه دوم. از اونجا که شما برنامه نویسی تحت وب میخاید انجام بدید تنها راهیه که شما دارید روش دوم هست چون در حالت طبیعی شما به پورت های سرور دسترسی ندارید که بخواید موبایل یا gsm به اون وصل کنید. راه دوم هم استفاده از سرویس های مخابراته. همون که duffy_duck376 هم گفت.
به شما یه وب سرویس میدن که میتونید از اون استفاده کنید. و اطلاعات ارسال و یا دریافت کنید.
در کل پیشنهاد میکنم اگر کارتون روی وب قراره انجام بشه زمان خودتون رو با GSM و مطالب مربوط به at از دست ندید چون اصلا شما نمیتوانید از این روش استفاده کنید. به جای اینکار بهتره سریع تر دنبال یک شرکت ارائه کننده خدمات باشید.
موفق باشید

alisebt
سه شنبه 12 خرداد 1388, 01:02 صبح
شما مي خوايد به محض اينكه پيام به خطتون برسه اون رو روي سايت نشون بديد. براي اين كار 2 راه به ذهن من ميرسه. يكي اينكه يه مودم جي اس ام بگيريد و به سيستمتون وصل كنيد و سيم كارت رو مستقيما روي اون بذاريد.
يكي هم اينكه يه شماره هوشمند (از 40000 تومان شروع ميشه قيمتش) بگيريد و يه برنامه براش بنويسيد كه آخرين پيام ها رو روي سايت نشون بده.
البته راه حل دوم بسيار ساده تر و كم خرج تره.
موفق باشيد