PDA

View Full Version : گفتگو: انتخاب آیکون و Theme مناسب برنامه

Amir4317
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 19:29 عصر
سلام دوستان
"در ساخت برنامه موضوعی هست که گرچه به چشم نمیاد ولی خیلی به چشم میاد" !
(این جمله‌ی نقیض از خودم بود)

آیکون یا همون نماد برنامه درسته که چیزخاصی به نظر نمیرسه و حتی به خاطر حجمش خیلی از برنامه نویسا ازش فرار میکنن و میگن فلان
اما در برنامه کاربردی که که ممکنه کاربری روزانه چندین بار بهش رجوع کنه، جدای از زیبایی داخلی فرم و تم و ...

خیلی تاثیر کاربرپسندی و ناخودآگاه جذبی در کاربر ایجاد میکنه:قلب:
شاید باور نکنید که خیلی از طرف داران برنامه ها تنها از روی آیکون برنامه و نه محتویات و کاربریش چنان حمایت دوآتشه و کورکورانه‌ای میکنن که بیا و ببین.
انتخاب تم همین داستان رو داره که گاهی هدف اصلی برنامه یه ور اون تم رنگی رنگیش به یه ور:اشتباه:

القصه !!
بیایید دور هم از خصوصیات و واجبات و نکات انتخاب یک آیکون خوب برای برنامه و
حتی انتخاب تم مناسب سخن بگیم و این دانش به اصطلاح جمعی رو کمی ماساژ بدیم. :چشمک:

Pedram_Parsian
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 19:44 عصر
به نظر مهم ترین نکته در انتخاب آیکون برنامه :
ارتباط داشتن به برنامه است که در اغلب موضوعات رعایت نمی شود ....

behnam-soft
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 19:45 عصر
قطعا یکی از قسمت های مهم برنامه، بحث ظاهر اون هست که شامل آیکون و ... هم میشه.اما از یکی از تجربه هام براتون بگم، اونم این که من یه برنامه نوشتم، کلی رو ظاهرش کار کردم، مثلا وقتی جایی به کلیک دکمه ای لازم بود، دکمه چشمک بزنه و کلی از اینجور چیزا، بعد مشتری وقتی شروع کرد به کار کردن با اون، من هم از گرافیک برنامه کمی براش توضیح دادم، و اون هم خیلی شیک گفت : این چیزا رو بریز دور، برنامه ات چقدر کار منو آسون میکنه؟ این برام مهمه !

کلا می خوام بگم درسته که گرافیک برنامه مهمه، اما خب، اگر برنامه شما عالی طراحی شده باشه و کار ها رو آسون کنه، میشه از یه گرافیک نسبتا ساده استفاده کنه. البته منظور من از گرافیک ساده، کم اهمیت دادن اون نیست.

Pedram_Parsian
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 19:58 عصر
قطعا یکی از قسمت های مهم برنامه، بحث ظاهر اون هست که شامل آیکون و ... هم میشه.اما از یکی از تجربه هام براتون بگم، اونم این که من یه برنامه نوشتم، کلی رو ظاهرش کار کردم، مثلا وقتی جایی به کلیک دکمه ای لازم بود، دکمه چشمک بزنه و کلی از اینجور چیزا، بعد مشتری وقتی شروع کرد به کار کردن با اون، من هم از گرافیک برنامه کمی براش توضیح دادم، و اون هم خیلی شیک گفت : این چیزا رو بریز دور، برنامه ات چقدر کار منو آسون میکنه؟ این برام مهمه !

کلا می خوام بگم درسته که گرافیک برنامه مهمه، اما خب، اگر برنامه شما عالی طراحی شده باشه و کار ها رو آسون کنه، میشه از یه گرافیک نسبتا ساده استفاده کنه. البته منظور من از گرافیک ساده، کم اهمیت دادن اون نیست.

بله درست می فرمایید
این روزا با این که خیلی از افراد برای خرید نرم افزار گول ظاهر فرم ها و .. رو می خورند ولی به نظر من آلان استفاده از گرافیک های کلاسیک و شیک (یعنی خیلی رنگارنگ نباشه و .. ) بیشتر مشتری جلب می کنه.

Amir4317
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 20:03 عصر
الان که ویندوز 8 اومده دوره دوره‌ی ساده و شیک و پیک بودنه
دیگه کسی سراغ طیف های رنگی نمیره
خیلی از دوستام با طراحی هاشون منو یاد ویندوز 98 میندازن
ادعاشون هم اینه که سادگی حرف اول رو میزنه

ولی خب خودمونیم همین فایرفاکس رو نیگا، نسخه 29 یه کامپوننت داره دکمه پهلو Home منظورمه
بیشتر امکانات و دسترسی رو توش گذاشته خیلی هم باحال باز میشه، تب هاش هم که شبیه کروم شده، ونمای شیشه ای بیشتر بالای تب ها و نمایش گروهی تب ها
انصافاً به این ها میگن ساده و کار آمد :تشویق: آیکونش هم که دیگه خداس