PDA

View Full Version : مبتدی: کمک برای اجرای یک برنامه در C++

ieumts
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 22:03 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار
برنامه ای با زبان C++ نوشتم که فایل text آن در آدرس زیر قرار گرفته است:
http://sajjadjabini.persiangig.com/C%2B%2B.txt
مقدار متغیر endtimes در این برنامه 20.0 هستش که اگه اون رو به یک مقدار بالاتر (مثلا 70.0) تغییر میدم، دیگه برنامه اجرا نمیشه.
میخاستم ببینم کسی میتونه یه زحمتی بکشه اجراش کنه که بفهمم آیا سرعت کامپیوترم پایینه یا اینکه برنامه مشکل داره
ممنون از توجهتون

hadi0x7c7
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 23:15 عصر
برنامه چیکار میکنه؟؟؟

ieumts
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 04:45 صبح
صفحه ی سیاه اجرای برنامه باز میشه، ولی پیغام press any key to continue... ظاهر نمیشه. انگار یه جایی گیر میکنه

rahnema1
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 06:12 صبح
سلام
اولا شما از تابع system("pasue استفاده نکردید که پیام press any key to continue صادر بشه
ثانیا با همون مقدار 20 هم بعضی وقتها گیر می کنه

ieumts
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 08:16 صبح
ممنون که وقت گذاشتین
بله درسته بعضی وقتا با همون 20 هم اجرا نمیشه. (ولی شاید نهایتا تا 35 هم اجرا بشه)
سه تا سوال: دقیقا این تابعی که گفتید چیه و به چه دردی میخوره و هدرفایلش چیه؟ (چون موقع تایپ پرانتزا به هم میخوره میشه یه عکس ازش بگیرید؟)
الان شما که استفاده کردید مشکل برطرف نشد؟
آیا ویژوال استودیو مثه متلب همچین قابلیتی داره که روند اجرای برنامه رو قدم به قدم اثر یابی کنیم؟ (شاید برنامم مشکل داشته باشه)

rahnema1
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 09:51 صبح
ممنون که وقت گذاشتین
بله درسته بعضی وقتا با همون 20 هم اجرا نمیشه. (ولی شاید نهایتا تا 35 هم اجرا بشه)
سه تا سوال: دقیقا این تابعی که گفتید چیه و به چه دردی میخوره و هدرفایلش چیه؟ (چون موقع تایپ پرانتزا به هم میخوره میشه یه عکس ازش بگیرید؟)
الان شما که استفاده کردید مشکل برطرف نشد؟
آیا ویژوال استودیو مثه متلب همچین قابلیتی داره که روند اجرای برنامه رو قدم به قدم اثر یابی کنیم؟ (شاید برنامم مشکل داشته باشه)

کد ها را داخل تگ بذارید درست نمایش داده میشه
تابع system مربوط به هد stdlib.h میشه و pause فقط موجب میشه برنامه متوقف بشه مگر اینکه کاربر کلیدی را فشاربده
امکان debug و trace و breakpoint در ویِژوال استادیو مثل سایر IDE ها وجود داره. مگه شما کد را توی نوت پد نوشتین؟

#include <stdlib.h>
//...
system("pause");

ieumts
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 10:30 صبح
نه دیگه توی ویژوال نوشتم، بعد توی نوت پد کپی کردم
در هرحال ممنون
ی سوال مبتدیانه: trace کردن رو از کجا باید انجام بدم؟

rahnema1
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 10:36 صبح
آخه من الان از ویژوال استفاده نمیکنم از codeblocks استفاده می کنم. فکر نکنم همین جوری توی ویژوال run بشه.احتمالا با نسخه قدیمی نوشتین

rahnema1
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 10:42 صبح
برنامه را کمی درستش کردم که حداقل بشه در یه کامپایلر جدیدتر اجرا کرد. دیگه اصلاحش با خودتون
http://www.sharefile.ir/uploads/1402573088.zip

ieumts
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 11:59 صبح
ممنون از لطفتون