PDA

View Full Version : سوال: ساخت سایت کلیکی با قابلیت اتصال به درگاه بانکها و زیرمجموعه گیری

sooren_66
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 12:58 عصر
با سلام
به نظر شما برای ساخت یک سایت کلیکی که قابلیت اتصال به درگاه بانکها و زیرمجموعه گیری رو داشته باشه به زبان php چفدر باید برنامه نویسی بلد بود آیا نیاز به یادگیری فریم ورکها mvc و opp هست یا میشه فقط با کدهای ساده ی php نوشتش.من پی اچ پی رو در حد ساخت یک سایت ثبت خبر و آپلود عکس و نمایش تاریخ و تقویم و این چیزهای کوچیک بلدم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

cpuram
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 13:23 عصر
چرا نمیشه.
فقط اول بشین دیتابیسش رو فکر کن و طراحی کن کداشو هم کم کم مینویسی.
ولی دیگه این ایده قدیمی شده بهتره به فکر ایده نو باشی.

Veteran
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 13:27 عصر
این چیزی نیست که کسی بخواد بگه !
بشینید سیستم رو تحلیل کنید و بعد ببینید میتونی تحلیلتون رو به کد تبدیل کنید ؟ اگر تونستید،خب شروع کنید وگرنه ببینید کجا ها مشکل کجا دارید و بشینید تقویت کنید.
این رو هم میشه با کمک گرفتن از معماری MVC و استفاده از شی گرایی پیاده سازی کرد هم به صورت اسپاگتی مهم تحلیل شما از مسئله اس

sooren_66
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 14:28 عصر
چرا نمیشه.
فقط اول بشین دیتابیسش رو فکر کن و طراحی کن کداشو هم کم کم مینویسی.
ولی دیگه این ایده قدیمی شده بهتره به فکر ایده نو باشی.
دارم می نویسم ولی بدون اینکه اطلاعی از mvc و فریم ورک داشته باشم.این سایت رو دارم برای دوستم طراحی می کنم خودم هم از ایده سایت های کلیکی خوشم نمیاد.

sooren_66
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 14:29 عصر
این چیزی نیست که کسی بخواد بگه !
بشینید سیستم رو تحلیل کنید و بعد ببینید میتونی تحلیلتون رو به کد تبدیل کنید ؟ اگر تونستید،خب شروع کنید وگرنه ببینید کجا ها مشکل کجا دارید و بشینید تقویت کنید.
این رو هم میشه با کمک گرفتن از معماری MVC و استفاده از شی گرایی پیاده سازی کرد هم به صورت اسپاگتی مهم تحلیل شما از مسئله اس

اسپاگتی رو میشه توضیح بدید؟

Mohammadsgh
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 14:37 عصر
یعنی کدهای به هم ریخته,کدها انقدر زیاد میشه که نمیتونی درست و حسابی پیداشون کنی و کدوم کد چیکار میکنه(این حالت برای برنامه نویسی رویه گراست).به اصطلاح خودمون کدها قاطی میشه:لبخند:

rezaonline.net
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 15:03 عصر
http://en.wikipedia.org/wiki/Spaghetti_code

ali abedian
شنبه 07 تیر 1393, 01:00 صبح
در مورد این mvc یه توضیحی بدید که اصلاً به چه کار میاد وقتی خودمون میتونیم کد بنویسیم!؟؟
نمیدونم سوالو درست مطرح کردم یا نه :قهقهه:
یه تصوری از mvc توی ذهنم نقش بسته، اینکه mvc مثلاً یه هسته ست، ما فقط برای برنامه هامون قالب و پلاگین مینویسم .. یه همچین چیزی در سطح پیشرفته ش البته
درسته یا نه؟! :لبخند:

omidabedi
شنبه 07 تیر 1393, 09:58 صبح
در مورد این mvc یه توضیحی بدید که اصلاً به چه کار میاد وقتی خودمون میتونیم کد بنویسیم!؟؟
نمیدونم سوالو درست مطرح کردم یا نه :قهقهه:
یه تصوری از mvc توی ذهنم نقش بسته، اینکه mvc مثلاً یه هسته ست، ما فقط برای برنامه هامون قالب و پلاگین مینویسم .. یه همچین چیزی در سطح پیشرفته ش البته
درسته یا نه؟! :لبخند:

کار mvc این هست که اجزای تشکیل دهنده ی یک سایت رو از هم جدا کنه.

هر برنامه ی تحت وب از 3 بخش عمده تشکیل شده

1- چیزی که ما میبینیم که میشه همون قالب = View

2- منطق برنامه و عملیات روی ورودی ها = Controller

3- کوئری های پایگاه داده فرض کنید = Modal

که همه ی این ها میشه MVC

mvc یک pattern برنامه نویسی هست که توی بقیه ی زبان ها هم موجود هست و نیاز به هیچ برنامه ای یا کتاب خانه ای هیچی نداره فقط یک روش پیاده سازی هست

mvc کمک میکنه که برنامتون مرتب تر و قابل فهم تر باشه همچنین توسعه اش رو راحتتر میکنه

باعث میشه که اجزای برنامه تفکیک بشن و لازم نباشه توی یک صفحه هم عملیات رو روی داده ها انجام بدید هم کوئریتون رو بزنید هم نمایش بدید

خیلی وقت ها شده که همین عمل باعث بعضی مشکلات فنی تو برنامه شده

و مزایای دیگه

ali abedian
شنبه 07 تیر 1393, 18:24 عصر
متوجه شدم.. پس من تا حالا کدنویسی هام رو به روش اسپاگتی مینوشتم!!!!!!!! عجب.. کلاً با ترتیب داشتن و سروسامون دادن به کدها موافقم .. از این به بعد سعی میکنم برنامه هامو به این سمت ببرم ..
تا حالا فکر میکردم که هر چیزی جدا جدا نوشته بشه کار غلطی هست! برای همین همش سعی میکردم توی یک صفحه کارها رو تمام کنم
به خاطر همینه که یه برنامه هایی مثل وردپرس این همه پوشه بندی و صفحه های مختلف و فایلهای متفاوت رو همراه خودشون دارن!

پس این mvc هیچی نبود! همش فکر میکردم یه چیزی هست! :قهقهه: :لبخند: اصلاً از این اسم خوشم نمیومد برای همین یه سرچ خشک و خالی هم نزده بودم براش! نگو که یک سبک و رفتار در برنامه نویسی بوده و ما خبر نداشتیم

از راهنمایی تون سپاسگزارم

#Elahe#
شنبه 07 تیر 1393, 23:29 عصر
متوجه شدم.. پس من تا حالا کدنویسی هام رو به روش اسپاگتی مینوشتم!!!!!!!! عجب.. کلاً با ترتیب داشتن و سروسامون دادن به کدها موافقم .. از این به بعد سعی میکنم برنامه هامو به این سمت ببرم ..
تا حالا فکر میکردم که هر چیزی جدا جدا نوشته بشه کار غلطی هست! برای همین همش سعی میکردم توی یک صفحه کارها رو تمام کنم
به خاطر همینه که یه برنامه هایی مثل وردپرس این همه پوشه بندی و صفحه های مختلف و فایلهای متفاوت رو همراه خودشون دارن!

پس این mvc هیچی نبود! همش فکر میکردم یه چیزی هست! :قهقهه: :لبخند: اصلاً از این اسم خوشم نمیومد برای همین یه سرچ خشک و خالی هم نزده بودم براش! نگو که یک سبک و رفتار در برنامه نویسی بوده و ما خبر نداشتیم

http://barnamenevis.org/showthread.php?441640-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-MVC&p=2048186#post2048186

sooren_66
یک شنبه 08 تیر 1393, 00:02 صبح
یعنی mvc واقعا" نیاز به خرید پکیج داره یعنی یه همچین بخث مفصلیه؟؟:متفکر:

rezaonline.net
یک شنبه 08 تیر 1393, 01:05 صبح
شما از MVC همین رو میدونید که مثلا ماشین از موتور و شاسی و چرخ و بدنه تشکیل شده .
در واقع هنوز ریزه کاری ها و نحوه پیاده سازیش به بهترین وجه که بهتونه بهترین پرفرومنس و سریعترین تولید اسکریپت رو ارائه بده بلد نیستید .
:لبخندساده:

omidabedi
یک شنبه 08 تیر 1393, 01:27 صبح

بازم دقیق متوجه نشدید
روش کار mvc تنها این نیست که هر کدوم از اجزا رو توی یه فایل جدا بنویسید و بعد اینکلود کنید!

در mvc شما یک روتر طراحی میکنید تا درخواست های کاربر رو تحلیل میکنه و هر قسمت رو به بخش خودش میفرسته

درخواست اول میره به controller اونجا پردازش میشه بعدش این جناب کنترلر میاد داده هارو از modal میگیره و سپس نتیجه ی نهایی رو میده به view توی view یک نمایی ساخته میشه و یک صفحه فرض کنید html

ساخته میشه و ب کاربر نمایش داده میشه (البته این کار توسط روتر و کنترلر انجام میشه و نه بصورت مستقیم کاربر با view ارتباط داره)