PDA

View Full Version : سوال: آیا این روش برای دادن لینک وی ای پی مناسبه ؟

MeSaeid
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 16:00 عصر
سلام
دوستان من از این روش که پایین توضیح دادم واسه وی ای پی کردن لینکام استفاده می کنم به نظر شما خوبه ؟ ایرادش کجاست ؟ روش بهتر ؟

اول که یوزر اکانت رو می خره من میام تو فایل .htpasswd رو سرور یوزر و پسورد رو ست می کنم و وقتی یوزر خواست لینکی دانلود کنه اول میام چک می کنم ببینم اعتبار داره یا نه اگه داشت میفرسمش به سرور ( لینک ) و اونجا فایل رو دانلود می کنه البته الان ک داشتم می نوشتم یه سوال واسم پیش اومد :لبخند: یوزر باید سمت سرور یوزرنیم و پسورد رو وارد کنه دوباره ؟

اینم بگم که هر چند دقیقه هم با Cron Jobs میام یوزر ها رو چک می کنم و اگه اعتبارشون تموم شده بود از تو .htpasswd پاک میشن

احتمالا خسته شدید :لبخند:

خوب نطرتون چیه ؟

Veteran
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 19:10 عصر
چرا از دیتابیس استفاده نمیکنید ؟ کاربران و فایل هارو با استفاده از دیتابیس مدیریت کنید و دیگه نیاز به cron jobs ندارید

MeSaeid
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 19:17 عصر
آره یعنی یوزر و متد پست یوزرنیم و پسوردش ارسال میشه به سرور اصلی بعد اونجا به دیتابیس وصل میشه چک می کنه اگه درست نبود فایل تو قالب هدر واسه دانلود میره

خوبه ؟

حالا اصولیش چیه ؟ :لبخند:

Veteran
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 19:33 عصر
سرور فایل جداست ؟ یا همه روی یک سرورن ؟
درکل کاربران رو با اعتباری که خودتون مشخص میکنید(زمانی-پولی و ....) رو بزارید توی ی جدول و یک جدول رو هم بزارید برای دانلود ها
که 4 تا فیلد داره
id,user_id,link,time
حالا درخواست بفرستید به download.php/?link=123
حالا توی فایل download.php چک کنید کاربر لاگین هست یا نه ؟ اگر بود اعتبارش رو چک کنید اگر اعتبار داشت ببینید این لینک وجود داره یا نه ؟ اگر داشت اعتبار لینک رو چک کنید ببینید منقضی شده یا نه ؟ اگر نشده بود فایل رو بفرستید برای دانلود. و از اعتبارش کم کنید

cpuram
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 19:51 عصر
به نظر من که خوبه.
فقط این روزی یه بار چک بشه کافیه.

اینم بگم که هر چند دقیقه هم با Cron Jobs میام یوزر ها رو چک می کنم و اگه اعتبارشون تموم شده بود از تو .htpasswd پاک میشن

MeSaeid
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 22:11 عصر
فایل ها رو یه سرور جئا هست