PDA

View Full Version : مشکل در ارسال اطلاعات به mvc

omid nasri
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 23:42 عصر
سلام به همه دوستان :

من می خوام اطلاعات به دیتابیس در MVC بفرستم اما نمی دونم چیکار کنم می تونم بخونم اما نمی دونم ارسال کنم، اگه هم بدونم ارسال کنم پس تونستم اپدیت هم کنم:
من در WEB FORM مشکلی ندارم من وب فرم با روشهای زیادی می تونستم اطلاعات ارسال کنم برای مثال»»»» AJAX

من یک دکمه HTML رو در قالب می گذاشتم و یک تابع بهش وصل می کردم و در فایل جاواسکریپت می گفتم

function test()
{
var pass = document.getElementById("txt_pass").value;

$.ajax(
{
type: "Post",
url: "HomeController.cs/insert",
data: "{'pass':'" +pass+ "'}",
contentType: "application/json;charset=utf-8",
datatype: "json",
success: function () { alert("Ok"); },
error: function () { alert("No"); }
}
);
}

در قسمت URL : من نام فرم که تابع قرار داره رو می داذم وبعد / نام تابع رو می دادم و ادامه کار ......

الان نمی دونم میشه با این روش ادامه داد: یا یک روش رو معرفی کنید ممنون میشم:

نصری

می دونم ایجا جایی این تایپک نیست اما این فروم فعال هستش، لطفا این تایپک رو حدف نکنید بزارید جواب بدن دوستان بعد منتقل کنید >>جون من بزاردی جواب بدن

kavayo
جمعه 23 خرداد 1393, 09:41 صبح
شما در mvc چندین روش برای این کار پیش رو دارید اولی همون روشی که در بالا خودتان انجام میدید با این تفاوت که در اینجا در url بایستی نام کنترلر و بعد از ان نام اکشن مورد نظر و اگر پارامتری رو هم که میخوای به اکشن مورد نظر ارسال کنی رو بنویسی.
روش بعدی استفاده از @Html.BeginForm است که همانند همان <form> خودمان است که از هردو میتوانی استفاده کنی در اینجا یک اکشن رو صدا میزنی و حال در درون اکشن به فیلدهای فرستاده شده دسترسی پیدا میکنی و سپس اونا رو در دیتابیس دخیره میکنی البته بایستی توجه داشته باشی از قبل شما بایستی یه viewmodel برای جدول مورد نظر نوشته باشی و زمانی که view مورد نظر توسط اکشنی بالا میاید اعضای viewmodel رو مقدار دهی کنی .

helpsos
جمعه 23 خرداد 1393, 10:27 صبح
پیشنهاد می کنم که یه سری به سایت www.DotNetTips.info بزن و کلیه ی مقالات مربوط به MVC رو یه بار بخوان