PDA

View Full Version : مشکل در دراپ دان های مرتبط به هم

aboulfazl950
شنبه 24 خرداد 1393, 10:40 صبح
سلام، دوتا دراپ دان دارم که با انتخاب آیتم های دارپ اول گزینه های مرتبط دراپ دوم نمایش داده می شود.(شبیه استان و شهرستان ها)
ولی مشکلی که دارم اینست که برای آیتم اول در دراپ دوم چیزی نمایش داده نمی شود تا تغییری در دراپ اول ایجاد شود.
چون در رویداد selectedIndexChange دراپ اول آیتم های مرتبط دراپ دوم واکشی می شود.

دو ستان اگر راه بهتری سراغ دارید، بگویید.

kohyar
شنبه 24 خرداد 1393, 11:28 صبح
همونجایی که DropDown اول رو با داده Bind میکنی بعد از عملیات پر شدن داده DropDown اول مقدار DropDown1.selectedvalue.tostring() رو بگیر و با مقدار بدست اومده DropDown دوم رو پر کن

jojoyejojo
شنبه 24 خرداد 1393, 11:36 صبح
سلام . من همچین مشکلی داشتم چون کل صفحه درون update panel گذاشتم و چون با انتخاب دراپ اول رفرش نمیشه در دراپ دوم چیزی نمایش داده نمیشه
این مشکل من بود
حالا کل چیزی که میخواستم در دراپ دوم واکشی کنم درون ی تابع نوشتم و درون رویداد selectedIndexChange فقط تابع فراخوانی کردم
به نظرم اگه اطلاعات خودتو درون تابع بنویسی و ان فراخوانی کنی مشکلت حل بشه و یا ی گزینه مثل انتخاب کنید... به Itemهای دراپ اضافه کن و AppendDataBoundItems="True" به دراپ اضافه کن این طوری کاربر مجبور میکنی اول از دراپ اول ی گزینه ای انتخاب کنی و درنتیجه دراپ دوم درست لود میشه