PDA

View Full Version : رویداد keydown در groupbox

mostafa_leman
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 17:26 عصر
سلام .من امروز به یه مشکل عجیب برخوردم
اومدم روی رویداد keydown یک groupbox دستوراتی رو نوشتم
اما اونارو اجرا نمیکرد
بعد رفتم روی مشخصات groupbox کلیک کردم دیدم اصلا رویدادی به نام keydown یا keyup یا keypress نداره . با خودم گفتم حتما توی این لیست نمیاره . اما وقتی رفتم اون رویداد رو ویرایش کنم دیدم واقعا همچین ایونتی رو تو لیست نمیاره
حلا چند تا سوال . آیا واقعا همچین رویدادی برای group box تعریف نشده ؟ اگه تعریف نشده چرا error نمیده ؟ اگه تعریف شده چرا دستوراتش اجرا نمیشه و چرا توی لیست رویدادهاش نمیاره؟

در ضمن من با vs2005 کار میکنم . لطفا راهنماییم کنین

Mohammad .net
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 18:38 عصر
اگه تعریف نشده چرا error نمیده ؟

شما کد رویداد رو چطوری نوشتید که Error نداد ؟

mostafa_leman
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 20:57 عصر
ببینین من از لیست رویدادی اون که توی بخش event ( بالای صفحه ) میاد انتخاب کردم اما وقتی به صورت دستی مینویسم اصلا چنین رویدادی نداره
اینم نوشته ام :
handles groupbox1.keydown

این رویداد وجود داره؟

Mohammad .net
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 22:04 عصر
- با نوشتن عبارت بالا Vb.net من که Erorr می ده !

- مگر همه کنترل ها باید همه رویداد هایی که می شناسیم رو داشته باشن؟

- دلیلی که باعث شده بخواهی برای GroupBox چنین رویدادی را داشته باشی رو ( اگه خواستی) بگو برای با هم یه راه حلی پیدا می کنیم.

mostafa_leman
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 14:21 عصر
من توی یک groupbox یک سری داده رو از کاربر میگیرم و میخوام وقتی F5 رو زد از اون عملیات (حلقه ای ) بیرون بیاد و یک کنترل دیگه ام focus بشه

Mohammad .net
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 15:04 عصر
من پیشنهاد می کنم از رویداد KeyDown فرم استفاده کنی و ...

Public Class Form1
Dim GBox As Int16 = 1
Private Sub Form1_KeyDown(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles Me.KeyDown
' Dont Forget : Set Me.KeyPreview = True !!!
If e.KeyData = Keys.F5 Then
Select Case Me.GBox
Case 1
Me.TextBox4.Focus()
Case 2
Me.TextBox1.Focus()
End Select
EndIf
End Sub

Private Sub GroupBox1_Enter(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles GroupBox1.Enter
GBox = 1
EndSub
Private Sub GroupBox2_Enter(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles GroupBox2.Enter
GBox = 2
End Sub
End Class

ببخشید بر اثر Copy/ Paste بعضی از واژه های کد ممکنه بهم چسبیده باشه. اصلاح کنیدش

mostafa_leman
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 10:40 صبح
محمد جان ممنون