PDA

View Full Version : سوال: vs 2010 یا vs 2008

m.b533
یک شنبه 25 خرداد 1393, 19:11 عصر
با سلام دوستان
من میخام یه برنامه کاربردی بنویسم که پایگاه داده هم داره. هنوز شروع نکردم .میخام بپرسم بنظر شما من از 2010 استفاده کنم یا 2008 یا 2013 .
به زبان سی شارپ قراره بنویسم.برا این می پرسم که در نهایت برای ستاپ ساختن و برقرار کردن ارتباط با دیتابیس مشکل نداشته باشم . ممنون میشم یه راهنمایی جامع
با توجه به اینکه قبلا از 2008 استفاده کردم و اصلا تا یحال محیط 2013 و 2010 رو ندیدم.تشکر

Pedram_Parsian
یک شنبه 25 خرداد 1393, 19:20 عصر
دوست عزیز سوال شما خیلی کلی هست
خوب اگه در مورد ساخت ستاپ می پرسید باید بگم که الان من با VS 2012 یه پروژه کامل ساختم که فقط ستاپش مونده چون از طریق خودش نمیشه این کار رو کرد و باید با نرم افزار هایی مثل InstallShield یا Installaware برای اون اقدام کنید .
اگه هم در مورد ارتباط با دیتابیس می پرسید باید بگم که تکنولوژی ADO.Net توی ویژوال استادیو هایی با ورژن بالاتر راحت تر شده و ....
البته به نظر من نسخه های بالاتر باید بهتر باشه
حالا برای ساخت چه نوع پروژه ای نیاز دارید ؟

m.b533
یک شنبه 25 خرداد 1393, 19:28 عصر
یه برنامه کاربردی برای مطب . اضافه کردن بیمار و تاریخ مراجعه .زیاد پیچیده نیست فقط ثبت و ویرایش و گزارشگیری و یکمی حساب و کتاب.
قبلا با 2008 کار میکردم وقتی ست تاپ می ساختم مشکل داشتم و برای همین از الان میخام پرس و جو کنم ببینم چیکار کنم بعدا به گره نخورم

Pedram_Parsian
یک شنبه 25 خرداد 1393, 19:39 عصر
یه برنامه کاربردی برای مطب . اضافه کردن بیمار و تاریخ مراجعه .زیاد پیچیده نیست فقط ثبت و ویرایش و گزارشگیری و یکمی حساب و کتاب.
قبلا با 2008 کار میکردم وقتی ست تاپ می ساختم مشکل داشتم و برای همین از الان میخام پرس و جو کنم ببینم چیکار کنم بعدا به گره نخورم

دوست عزیز
راستش منم توی ساخت ستاپ موندم :لبخند:
ولی اگه این رو در نظر نگیریم ، 100 درصد نسخه های بالاتر بهتر هست ؛ منظورم تکنولوژی ADO.net توی اون ها قوی تره ...

m.b533
یک شنبه 25 خرداد 1393, 19:52 عصر
خسته نباشید .پس چطور برنامه هارو به مشتری تحویل میدین آیا //?????

Pedram_Parsian
یک شنبه 25 خرداد 1393, 19:55 عصر
خسته نباشید .پس چطور برنامه هارو به مشتری تحویل میدین آیا //?????

منظورم این هست که از طریق خود VS نمیشه، ستاپ ساخت که البته فکر کنم یه چیز هایی در این مورد پیدا کردم (اگه درست بود براتون قرار می دم)
ولی راه برای ساخت ستاپ کم نیست؛ خیلی نرم افزار های کامل تری از VS هستند که برای این کار ساخته شده اند. مثل InstallShield یا Installaware یا نرم افزار های دیگه که ساده تر هستند مانند EasySetup و ...

golestan1
دوشنبه 26 خرداد 1393, 04:05 صبح
بی درد سر و خیلی راحت با کلی امکانات در 2010 هست فیلم وکتاب نیز تو نت هست در ضمن می تونی تو خود 2010 پایگاه sql درست کنی و حتی برنامه های پیش نیاز رو انتخاب کنی تا اگر در سیستم مقصد برنامه های پیش نیاز نصب نباشد مانند همین sql برنامه در هنگام نصب بودن دخالت کاربر تمامی برنامه های پیش نیاز رو نصب میکنه
خلاصه از sql گرفته تا ابزار گزارش گیری و نصب فونت وغیره