PDA

View Full Version : کار نکردن بر روی هاست واقعی (حل شد)

intel_amd
دوشنبه 26 خرداد 1393, 01:52 صبح
سلام دوستان
یک سری کد زدم روی wamp هم اجراش کردم و کار میکنه
1-حالا گذاشتمش روی هاست و دیتا بیس مورد نیاز کارم هم روی هاست با php my admin ساختم اما روی هاست کار نمیکنه
2-حالا همین هارو از روی هارد به هاست ربطش دادم که از رو هاردم به کدهای هاستم وصل میشه و کار میکنه اما اینجوری هم قسمت دیتابیسش از سرور خونده نمیشه

انگار مجوزی خوندن دیتابیسی چیزی تو cpanel لازمه یا یک تنظیمی چیزی میخواد ...

MMSHFE
دوشنبه 26 خرداد 1393, 09:59 صبح
اطلاعات کاربری و رمز عبور و... رو توی هاست مطابق اون چیزی که وجود داره (و با تنظیمات MySQL روی localhost فرق میکنه) تنظیم کردین؟ روی هاست اجازه دسترسی به کاربر root رو ندارین. باید با نام کاربری و رمز عبور و نام دیتابیس خودتون کار کنید.

intel_amd
دوشنبه 26 خرداد 1393, 13:46 عصر
اول از همه از جناب MMSHFE تشکر دارم که تا جائی که یادم میاد من توی سایت برنامه نویس در قسمت php سوالی پرسیدم ایشون جوابگو بودن حتی توی تاپیک های دیگران هم اکثر اوقات میبینم همینطوره . واقعا این بخش با شما زندس
این تشکرو شخصا لازم میدیدم

یوزر نیم و پسوردی که داخل کد php برای وصل شدن به mysql لازم است را مطابق با یوزر نیم و پسورد mysql که داخل cpanel برای mysql قرار داده ام تنظیم کردم
یوزر نیم mysql به شکل زیر است domani name_root

غیر از یوزر و پسورد mysql یوزر و پسورد دیگه ای توی کدم نیاز نیست و لازم به ذکر است که نام دیتابیس و تیبل داخل mysql هم به فرم زیر است که داخل کد php هم ست شده است
domain name_test
domain name_table1

MMSHFE
دوشنبه 26 خرداد 1393, 14:31 عصر
ممنون از نظر لطفتون. هاست رو هم که باید قاعدتاً همون localhost بگذارین (اگه ویندوز باشه، ممکنه چیز دیگری لازم باشه بگذارین که توی خود بخش ساخت دیتابیس نوشته شده معمولاً). خطایی که دریافت میکنید دقیقاً چیه؟ mysql_error رو echo کنید ببینیم مشکل چیه.

intel_amd
دوشنبه 26 خرداد 1393, 15:08 عصر
چیز عجیبی که هست اینه که به شکل زیر error که میگیرم هیچی چاپ نمیشه یعنی اروری رخ نداده !

$con = mysql_connect('localhost', 'mysql_user', 'mysql_pwd');
if (!$con)
{
die('Could not connect: ' . mysql_error());
}

MMSHFE
دوشنبه 26 خرداد 1393, 15:14 عصر
خوب شاید مشکل از منسوخ شدن mysql باشه. با mysqli یا PDO چک کنید. بهرصورت خطا وجود داره.

intel_amd
دوشنبه 26 خرداد 1393, 15:40 عصر
oh oh فهمیدم چش بوده
تو قسمتی که یوزر برای دیتا بیس داخل cpanel ساختم و دیتا بیس هم ساختم باید دیتا بیس را به یوزرم اختصاص میدادم و مجوز هاش هم بعدش میپرسه که گذاشتم رو all و الان کار میکنه

MMSHFE
دوشنبه 26 خرداد 1393, 15:41 عصر
:چشمک: عیب نداره از این چیزا پیش میاد. موفق باشید.