PDA

View Full Version : ساخت کامپوننت و ارث بری

zohre66
دوشنبه 26 خرداد 1393, 06:40 صبح
سلام خدمت همه دوستان
من یک کامپوننت از نوع لیبل ساختم و تو پروژه ام از ان استفاده کردم و می خواهم هر موقع فونت و یا.. این کامپوننت را تغییر دادم بقیه کنترل ها هم که از نوع این بودند تغییر کنند ولی متاسفانه اعمال نمیشه دلیلش چیه؟؟؟

Davidd
دوشنبه 26 خرداد 1393, 08:13 صبح
سلام. بايد بيشتر توضيح بدين. دلايل مختلف ميتونه داشته باشه. پروژه اي كه كامپوننت توش هست بايد دوباره Build بشه و در برنامه به نسخه جديد رفرنس داده بشه.
دليل ديگه كه به ذهنم ميرسه اينه كه ليبل هايي كه در برنامه استفاده كردي، فونتشونو تغيير دادي با تغيير فونت چند خط كد به برنامه اضافه ميشه و ديگه فونت پيش فرض اوليه ندارند. بنابراين اگه داخل كامپوننت فونتو تغيير بدي تاثيري نداره. براي تست اين مورد يك ليبل جديد بساز ببين همين وضعيتو داره يا نه.

zohre66
دوشنبه 26 خرداد 1393, 12:00 عصر
خیلی ممنون از پاسختون
اما من یه کامپوننت از نوع لیبل ساختم(lbl) با فونت بی نازنین و داخل پروژه ام از تولباکس از این استفاده کردم که اونم فونتش بی نازنین بود بدون اینکه من دیگه تغییر داده باشم الان دوباره رفتم سراغ سورس همون کامپوننت و فونت ان را بی یکان کردم ولی روی هیچ کدام از کاموپوننت های پروژه ام اعمال نشده .

Davidd
دوشنبه 26 خرداد 1393, 13:02 عصر
سورس كامپوننت كجاست؟ اگه در داخل پروژه ي برنامه هست كه نبايد مشكلي داشته باشه. اگه پروژه ي مجزا داره بايد پروژه Build بشه و فايل dll برداري با dll داخل پروژه برنامه جايگزين كني.

zohre66
دوشنبه 26 خرداد 1393, 13:05 عصر
بله داخل پروژه هست که بعد از تغییر rebuild و اجرا شده