PDA

View Full Version : hidden file

hosseinaryai
سه شنبه 27 خرداد 1393, 17:47 عصر
سلام دوستان ..
یه سوالی برام پیش اومده .. من برنامه ای نوشتم که وقتی لود میشه یه سری عکس از اینترنت میگیره و توی پوشه ای توی sdcard ذخیره می کنه و اونو جاهای مختلفی از برنامه که لازمه نشون میده ..
حالا سوالم اینجاست که آیا من می تونم پوشه ی داخل sdcard رو به صورت مخفی دربیارم تا کاربر به راحتی به محتویات داخلش دسرسی نداشته باشه ؟ یا مثلن رمزی چیزی بذارم روش که فقط از طریق خود برنامه بشه واردش شد ؟

parvizwpf
سه شنبه 27 خرداد 1393, 17:59 عصر
http://stackoverflow.com/questions/8135179/how-to-hide-a-folder-in-sdcard-in-android

hosseinaryai
سه شنبه 27 خرداد 1393, 18:09 عصر
http://stackoverflow.com/questions/8135179/how-to-hide-a-folder-in-sdcard-in-android

اووومممم خب اینو دیده بودم ، اولین صفحه ای که توی گوگل واسم سرچ کردو آورد بود ، اما چندان متوجه نشدم قضیه چیه .. :متفکر:

Erfan-APK
سه شنبه 27 خرداد 1393, 18:38 عصر
همون طور که تو این لینک نوشته باید قبل از اسم فایلتون یه نقطه بذارید همین :چشمک:
ولی بازهم با فایل منیجر های پیشرفته تر کاربرا می تونن فایلتونو ببینن(تو گزینه هاشون یه تنظیمی داره که فایل های مخفی رو هم نشون می ده):ناراحت:

rubiks.kde
سه شنبه 27 خرداد 1393, 20:33 عصر
همون طور که تو این لینک نوشته باید قبل از اسم فایلتون یه نقطه بذارید همین :چشمک:
ولی بازهم با فایل منیجر های پیشرفته تر کاربرا می تونن فایلتونو ببینن(تو گزینه هاشون یه تنظیمی داره که فایل های مخفی رو هم نشون می ده):ناراحت:

بیس آندروید روی لینوکسه ، همون طور که توی ویندوز برای مخفی کردن فلگی در رجیستری ست میشه در لینوکس اول پوشه یا فایل . بزارید دیده نمیشه ولی خوب تمام قرار دادها رو میشه دور زد و اینم یکیش هست.

سلام دوستان ..
یه سوالی برام پیش اومده .. من برنامه ای نوشتم که وقتی لود میشه یه سری عکس از اینترنت میگیره و توی پوشه ای توی sdcard ذخیره می کنه و اونو جاهای مختلفی از برنامه که لازمه نشون میده ..
حالا سوالم اینجاست که آیا من می تونم پوشه ی داخل sdcard رو به صورت مخفی دربیارم تا کاربر به راحتی به محتویات داخلش دسرسی نداشته باشه ؟ یا مثلن رمزی چیزی بذارم روش که فقط از طریق خود برنامه بشه واردش شد ؟

اگه میخواهید کسی به فایلهاتون دسترسی نداشته باشه کلی روش دارید.
اول اینکه به صورت دستی بیایید اونا رو رمز کنید.
دوم اینکه اونها رو در محل نصب برنامه دانلود و نگه دارید (data/data/your.com)

Erfan-APK
سه شنبه 27 خرداد 1393, 20:45 عصر
روش اول دقیقا چجوریه ؟
من یه پستی مث این رو مطرح کردم ولی جواب نگرفتم
http://barnamenevis.org/showthread.php?456367-روش-دیکد-کردن-تصاویر-و-ذخیره-در-دیتابیس(به-صورت-کد)-چجوریه-؟
بازم با فایل منیجرها میشه روش دوم رو دور زد!!!!!!!!!:تشویق:
همون طور که می دونید با گوشی های روت شده و (فایل منیجرهای پیشرفته !) میشه به فایل ها دسترسی داشت

rubiks.kde
سه شنبه 27 خرداد 1393, 20:51 عصر
روش اول خیلی راحت است.اون فایل عکس رو به صورت Byte بخونید تبدیل به base64 کنید و بعد عادی ذخیره کنید.
از طرف دیگه فایل رو بخونید base64 رو دیکد کنید و به صورت byte بنویسید

dasssnj
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 12:32 عصر
روش کار این بیس64 چیه؟ یعنی چی کار می کنه؟

rubiks.kde
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 16:25 عصر
روش کار این بیس64 چیه؟ یعنی چی کار می کنه؟

کارخاصی شما نمیخواد بکنید .توابع آماده آندروید ورودی byte رو به صورت base64 میدن