PDA

View Full Version : با سی شارپ میشه چه برنامه هایی نوشت ؟

Amir 2010a
سه شنبه 27 خرداد 1393, 18:21 عصر
سلام
من در اینکه این تالار سی شارپ شلوغ ترین تالار این انجمنه و اگر کسی مشکلی داشته باشه سریعا به جواب میرسه هیچ شکی ندارم
اما چند سوال دارم
اگر شما قرار باشه روزی شی شارپ رو بزارین کنار چه زبانی رو انتخاب میکنید ؟
دوم : با سی شارپ میشه برنامه هایی رو میشه نوشت که مشخصات زیر رو داشته باشه
1- بدون مشکل کار کنه
2 با سیستم عامل های مختلف سازگاری داشته باشه ؟
3- در دیتابیس های بزرگ کند نشه
4- با ندروید که این روزها داره جولان میده هم سازگار باشه
5- در کارهای با گرافیک بالا بدون مشکل کار کنه
با تشکر

parvizwpf
سه شنبه 27 خرداد 1393, 18:25 عصر
تقریبا جواب همه این کارها رو میده بشرط اینکه برنامه از لحاظ کدینک چطور نوشته بشه که مشکلات بالا درونش مرتفع بشه.
شما چند مورد بالا رو باید مورد تحقیق قرار بدید مخصوصا شماره 2
الیه نمیشه قاطعانه گفت برای برنامه نویسی هر موردی باید از سی شارپ بعنوان بهترین گزینه استفاده کرد.

aliagamon
سه شنبه 27 خرداد 1393, 20:40 عصر
اگه سی شارپ رو بزارم کنار میرم سراغ سی ++ اونم نباشه جاوا که هست ... :گیج:
1-یعنی چی بدون مشکل کار کنه هر برنامه ای به برنامه نویسش ربط داره بدون مشکل کار کردنش...
2-بله با مونو میشه به راحتی این کارو کرد ... (البته نمیگم تو این کار بهترینه اما قابل انجامه)
3-کندی تو دیتابیس بزرگ ربطی به زبان برنامه نویسی نداره ربط به موتور دیتابیس داره شما کارتون بزرگه بیاین از مانگو دی بی استفاده کنید
4-اینم با استفاده از مونو و زامارین قابل انجامه (البته نمیگم تو این کار بهترینه اما قابل انجامه)
5-این یکی رو اگه تحت winform بررسی کنید ضعف نشون میده اما تو wpf مشکلی نیست تو هیچ زمینه ای ... اگر هم منظورتون کار با opengl و کار سه بعدی باشه من تو سی شارپ کار نکردم نمیدونم مشکلات کار رو تو سی ++ کار کردم ..

سی شارپ بهترین نیست ولی طبف گسترده ای از کار هارو میشه باهاش انجام داد شاید تو همه ی زمینه ها مناسب ترین زبان نباشه اما چه زبان برنامه نویسی تو همه زمینه ها بهترینه ؟ اگه اینطوری بود که اینهمه زبان شکل نمیگرفت ... :لبخند:

Sir-Programmer
سه شنبه 27 خرداد 1393, 21:24 عصر
دوستان لطف کردن جواب سوالاتو دادن منم بنظر خودم اگه سی شارپ رو بزارم کنار میرم سراغ C++

parvizwpf
سه شنبه 27 خرداد 1393, 22:36 عصر
بهمین راحتی این جمله رو میگی؟ بنظرم کمی که داخلش بشی بعدا نظر بدی بهتر باشه... (این به این معنی نیست که سی شارپ خوبه و c++ بد)

Amir 2010a
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 15:06 عصر
من در اینکه این تالار سی شارپ شلوغ ترین تالار این انجمنه و اگر کسی مشکلی داشته باشه سریعا به جواب میرسه هیچ شکی ندارم
اما چند سوال دارم
دوم : با سی شارپ میشه برنامه هایی رو میشه نوشت که مشخصات زیر رو داشته باشه
1- بدون مشکل کار کنه
2 با سیستم عامل های مختلف سازگاری داشته باشه ؟
3- در دیتابیس های بزرگ کند نشه
4- با ندروید که این روزها داره جولان میده هم سازگار باشه
5- در کارهای با گرافیک بالا بدون مشکل کار کنه
با تشکر
دوستان کسی نظر دیگه ای نداره ؟

Amir 2010a
جمعه 30 خرداد 1393, 18:46 عصر
به نظر شما چه زبانی کراس پلتفورم و بهتره ؟

آیا Qt و پایتون به آن درجه از قدرت و اعتبار و استاندارد رسیده که جایگزینی مناسب برای C# باشه ؟

Amir 2010a
دوشنبه 02 تیر 1393, 12:46 عصر

آیا Qt و پایتون به آن درجه از قدرت و اعتبار و استاندارد رسیده که جایگزینی مناسب برای C#‎ باشه ؟

Pedram_Parsian
دوشنبه 02 تیر 1393, 13:20 عصر

آیا Qt و پایتون به آن درجه از قدرت و اعتبار و استاندارد رسیده که جایگزینی مناسب برای C#‎‎ باشه ؟

به نظر من نه، به هیچ وجه ....
:چشمک:

Amir 2010a
دوشنبه 02 تیر 1393, 14:40 عصر
آیا Qt و پایتون به آن درجه از قدرت و اعتبار و استاندارد رسیده که جایگزینی مناسب برای C#‎‎‎‎‎‎ باشه ؟

دوست عزیز میشه دلیلشو بفرمائین ؟
نرم افزارهای بزرگ مانند گوگل ارث و اسکایپ رو الان دارن با کیوت میدن بیرون همچنین شرکت های بزرگ بازی قدرت بالا qt رو به زبان های دیگه ترجیح میدن اما ما حاضر نمیشیم به راحتی اموته های قبلی رو بزاریک کنار هنوز بعضی نرم افزارها vb6 ا ست و دیتابیس نرم افزارهای بزرگ حسابداری sql server 2000 است

NASA's Spaceman
دوشنبه 02 تیر 1393, 17:06 عصر
سلام
به نظر من ک هیچ وقت سی شارپ رو ول نمیکنم و این زبون از نظر من تو کارای گرافیکی قدرتمندترین هست و سرعت اجرای برنامه ها به شما بستگی داره که multithread و سه لایه کار کنی یا نه
و تو موارد بالا هم هیچ مشکلی نداره سی شارپ و فقط به گمونم توی اجرا روی سیستم عامل های دیگه مشکل داره(این رو دقیق مطمین نیستم)
با سپاس Spaceman

Amir 2010a
دوشنبه 02 تیر 1393, 19:15 عصر
آیا Qt و پایتون به آن درجه از قدرت و اعتبار و استاندارد رسیده که جایگزینی مناسب برای C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ باشه ؟

دوست عزیز میشه دلیلشو بفرمائین ؟
نرم افزارهای بزرگ مانند گوگل ارث و اسکایپ رو الان دارن با کیوت میدن بیرون همچنین شرکت های بزرگ بازی قدرت بالا qt رو به زبان های دیگه ترجیح میدن اما ما حاضر نمیشیم به راحتی اموته های قبلی رو بزاریک کنار هنوز بعضی نرم افزارها vb6 ا ست و دیتابیس نرم افزارهای بزرگ حسابداری sql server 2000 است

به نظر من دوستانی که قبلا سی شارپ یاد گرفتن و ازش استفاده میکنن براشون این زبان خوبه
اما اگر بخواهید تازه وقت بزارین روی سی شارپ به نظر من ضرر میکنین
تعصب رو بزارین کنار به نظر من آپشن های خیلی بهتری از سی شارپ برای تازه کارها وجود داره
من 6 سال قبل که شروع به یادگیری سی شارپ کردم همین تعصب رو داشتم اما وقتی کنچکاوی ا گل کرد و به سیستم عامل های دیگه سرک کشیدم فهمیدم که 6 سال الکی علاف سی شارپ شدم

aliagamon
سه شنبه 03 تیر 1393, 02:48 صبح
ببین من هیچ تعصبی رو این زبان ندارم چون درواقع خودم بیشتر به سی ++ علاقه دارم و تعصبم سر اونه :لبخند:
اما باید قبول کرد هر زبان جایی دارد و هر ابزار مکانی (چی گفتم:گیج:)
واقعیتش اینه که زبان سی شارپ برای برنامه ای که تنها قرار هست تحت ویندوز اجرا شود بهترین انتخاب هست (یا وی بی .نت)... همونطور که objective c برای مک بهترین انتخابه ... البته لینوکس از این ماجرا کلا جداست نمیشه با این دو سیستم عامل مقایسه کردش(دلیل ضعفش نیست من خودم سیستم عامل محبوبم فدورا هست اما به دلیل اپن سورس بودن و غیر تجاری بودن قضیه در موردش کمی متفاوته پس میزاریمش کنار)
اما این وسط یه مواردی هست که شما نیاز داری به خاضیتی به نام Cross-platform .... و معلومه دیگه تو این زمینه سی ++ و جاوا پرکاربرد ترین ها هستن و خدایی اگه یکی بشینه با سی شارپ برنامه بنویسه و بعد بیاد با مونو بیلد کنه دیوونه هست ... :گیج: مگر در شرایطی خاص که فرد توانایی لازم در زبانی مثل سی ++ رو نداره و مجبوره .....
اما Qt که کلا زبان نیست framework هست ولی از نسخه ی 4 به بعد دیگه واقعا استاندارد های لازم رو داره و جمله ی "
شرکت های بزرگ بازی قدرت بالا qt رو به زبان های دیگه ترجیح میدن" رو اشتباه بیان کردین چون شما با کیوت مثل یک زبان برخورد کردین ...

Mousavmousab
سه شنبه 03 تیر 1393, 09:09 صبح
قدرت ، توانایی ذهن شماست، ایده و افکار و تخیل شماست ، زبان برنامه نویسی چندان اهمیتی ندارد.
هر جا کار کنید. توانایی عملی شما نشاندهنده قدرت شماست.

mikhak001
شنبه 21 تیر 1393, 22:54 عصر
برای لود کردن همه نقشه های آنلاین درون نرم افزار گوگل ارث به این سایت برید
http://booken.xzn.ir/%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C/