PDA

View Full Version : html در c

alireza es
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 01:16 صبح
با عرض سلام
راستش من دنبال یه کتاب خانه هستم که بتونم با html۵ و css3 لایه گرافیکیشو بنویسم و بتونم با هسته نرم افزار هم ارتباط برقرار کنم(البته پشتیانی جاوا اسکریپت هم داشته باشه چه خوب!)
گمنام بودنش مهم نیست فقط
۱-کار کنه!!و باگ کمی داشته باشه
۲-از event های javascript پشتیبانی کنه
۳-کراس پلتفرم باشه

ممنون میشم کمکم کنید

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 11:37 صبح
با عرض سلام
راستش من دنبال یه کتاب خانه هستم که بتونم با html۵ و css3 لایه گرافیکیشو بنویسم و بتونم با هسته نرم افزار هم ارتباط برقرار کنم(البته پشتیانی جاوا اسکریپت هم داشته باشه چه خوب!)
گمنام بودنش مهم نیست فقط
۱-کار کنه!!و باگ کمی داشته باشه
۲-از event های javascript پشتیبانی کنه
۳-کراس پلتفرم باشه

ممنون میشم کمکم کنید

بهترین گزینه Qt....
همه اینهارو پشتیبانی میکنه خوشبختانه.

alireza es
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 15:11 عصر
بهترین گزینه Qt....
همه اینهارو پشتیبانی میکنه خوشبختانه.

به جز qt چیز دیگه ای هست؟چون کلا هدفم این بود که از کیوت برای مدت کوتاهی خارج بشم

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 15:33 عصر
به جز qt چیز دیگه ای هست؟چون کلا هدفم این بود که از کیوت برای مدت کوتاهی خارج بشم

هیچ کتابخانه ای به جز Qt اینهمه پر قدرت و قابلیت های فراوارن رو در حوزه طراحی و پیاده سازی رابط کاربری نداره مگر نمیگم انحصارا روی کتابخانه های خاصی تمرکز کنید که فکر میکنم Webkit برای C++‎‎‎ موجود هست.

جستجو کنید : http://htmlcxx.sourceforge.net/

اگه دنبال چیز ساده ای هستید بیخیال C++‎‎‎ بشید چون تا زمانی که شما سختی و پیچیدگی این زبان رو نپذیرید نمیتونید با هیچ یک از کتابخانه هاش کنار بیایید.

من احساس میکنم زمینه تخصصیه شما در طراحی وب باشه که دنبال CSS3 و HTML5 هستید ! باید خدمت شا عرض کنم که در برنامه نویسی دسکتاپ این فناوری ها همچین بگی نگی توصیه نمیشه یعنی در مقابل فناوری های WPF , QML چیزی به حساب نمیاد...هرچند در خود Qt شما میتونید از HTML5 و CSS3 استفاده کنید.

البته پشتیانی جاوا اسکریپت هم داشته باشه چه خوب!)

درضمن یعنی چی پشتیبانی جاوا داشته باشه !؟ جاوا به کنار , C++‎‎‎ به کنار غاز با غاز اردک با اردک ...

در کل و لپ کلام برای طراحی وب فعلا دنبال C++‎‎‎ نباشید !!! چون هدفش اصلا وب نیست.

alireza es
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 23:12 عصر
اگه دنبال چیز ساده ای هستید بیخیال C++‎‎‎‎ بشید چون تا زمانی که شما سختی و پیچیدگی این زبان رو نپذیرید نمیتونید با هیچ یک از کتابخانه هاش کنار بیایید.

نه داش دقیقا برعکسش ولی نمیخوام توی طراحی سختی بکشم دوست دارم در زمینه های دیگه وقت بذارم و زیاد برای طراحی انرژی نذارم

اید خدمت شا عرض کنم که در برنامه نویسی دسکتاپ این فناوری ها همچین بگی نگی توصیه نمیشه یعنی در مقابل فناوری های WPF , QML چیزی به حساب نمیاد

استغفرالله !!داش شما داری css3 رو با qml مقایسه میکنی؟؟؟میدونی css چه قدرتی داره؟؟لا اله الله qml خودش از css تقلید کرده و هدفش اینه که روزی بهش برسه

درضمن یعنی چی پشتیبانی جاوا داشته باشه !؟ جاوا به کنار , C++‎‎‎‎ به کنار غاز با غاز اردک با اردک ...

جاوا چه ربطی به جاوا اسکریپت داره؟؟توی وب شما دکمه رو با html میسازی با css بهش رنگ و لعاب میدی و با javascript پویاش میکنی هرچند گاهی از جاوا اسکریپت برای
زیبایی استفاده میشه ولی جاوا اسکریپت هیچ ربطی(دقت کنید هیچ ربطی)به جاوا نداره

کلا به علتی مجورم مدتی از Qt کوچ کنم ولی نمیخوام وقت بذارم یه کتاب خونه دیگه مثل gtk یاد بگیرم همین html فکر کنم راهم بندازه
ممنون بابت معرفی webkit

samanbank
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 23:15 عصر
نه داش دقیقا برعکسش ولی نمیخوام توی طراحی سختی بکشم دوست دارم در زمینه های دیگه وقت بذارم و زیاد برای طراحی انرژی نذارم

استغفرالله !!داش شما داری css3 رو با qml مقایسه میکنی؟؟؟میدونی css چه قدرتی داره؟؟لا اله الله qml خودش از css تقلید کرده و هدفش اینه که روزی بهش برسه

جاوا چه ربطی به جاوا اسکریپت داره؟؟توی وب شما دکمه رو با html میسازی با css بهش رنگ و لعاب میدی و با javascript پویاش میکنی هرچند گاهی از جاوا اسکریپت برای
زیبایی استفاده میشه ولی جاوا اسکریپت هیچ ربطی(دقت کنید هیچ ربطی)به جاوا نداره

کلا به علتی مجورم مدتی از Qt کوچ کنم ولی نمیخوام وقت بذارم یه کتاب خونه دیگه مثل gtk یاد بگیرم همین html فکر کنم راهم بندازه
ممنون بابت معرفی webkit

ببخشید علت اینکه میخواین کوچ کنین چیه!؟‌

alireza es
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 00:39 صبح
ببخشید علت اینکه میخواین کوچ کنین چیه!؟‌

میخوام کوچ کنم به C فریم ورک کیوت تو C کار میکنه؟؟بعدش میام c++11 و بعد Qt

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 00:51 صبح
میخوام کوچ کنم به C فریم ورک کیوت تو C کار میکنه؟؟بعدش میام C++‎11 و بعد Qt

من فکر میکنم شما هدفتون رو مشخص کنید بعدا تاپیک بزنید ! چون تکلیفتون با خودتون مشخص نیست ! :چشمک:

brightening-eyes
یک شنبه 01 تیر 1393, 01:44 صبح
سلام
دوست عزیز, اصلا نمیشه با C++ برنامه تحت وب نوشت
میتونی باهاش html و css و یا xml رو بخونی و دستکاریشون کنی, ولی نوشتن یه وبسایت با C++ نمیشه
چرا؟
خوب با یه مثال میگم:
شما فرض کن پشت ماشین میشینی, بعدش آیا میتونی با اون ماشین پرواز کنی؟ نه, چون ماشین برا اون کار نیست و رو زمین راه میره, حالا اون که C++ اصلا به وب ربطی نداره, برا وب بهت پیشنهاد میکنم بری سر وقت php

omid_kma
یک شنبه 01 تیر 1393, 02:23 صبح
دوست عزیز, اصلا نمیشه با C++‎ برنامه تحت وب نوشت
میتونی باهاش html و css و یا xml رو بخونی و دستکاریشون کنی, ولی نوشتن یه وبسایت با C++‎ نمیشه
چرا؟
نوشتن سایت با سی پلاس پلاس زیاد منطقی نیست ولی کاملا شدنیه برای اطلاعات بیشتر میتونین عبارت cgi c رو داخل گوگل سیرچ کنین !!
https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=cgi+c%2B%2B

samanbank
یک شنبه 01 تیر 1393, 03:27 صبح
سلام
میتونی باهاش html و css و یا xml رو بخونی و دستکاریشون کنی, ولی نوشتن یه وبسایت با C++‎ نمیشه
چرا؟
خوب با یه مثال میگم:
شما فرض کن پشت ماشین میشینی, بعدش آیا میتونی با اون ماشین پرواز کنی؟ نه, چون ماشین برا اون کار نیست و رو زمین راه میره, حالا اون که C++‎ اصلا به وب ربطی نداره, برا وب بهت پیشنهاد میکنم بری سر وقت php

هرکاری میشه کرد !!!

فقط برای اینکه کارت راحتتر باشه باید یک سری هسته بسازی مثل php خب خود php رو با سی نوشتن یا مثلا apache رو با c++ نوشتن دیگه

بعد هم فایل های html رو میسازی و یه سری شروط تو برنامه اضافه میکنی و بهتره از وب کیت ها استفاده کنی

البته به نظر من php یاد بگیر یا اگه سی ++ بلد باشی اونم بلدی خیلی شبیه هست اول یک سورس مثلا لاگین دیتابیس با چک کردن کاراکتر پسورد و ... بگیر فقط ککد هاشو بخون اگه همه کدهاشو فهمیدی !!! که میفهمی ... داکیومنت هاشم میتونی بخونی اسونه !!! من خیلیا رو میشناسم php python c++ java بلدن !

brightening-eyes
یک شنبه 01 تیر 1393, 08:15 صبح
php خودش با C نوشته شده, ولی یه زبون اسکریپته که خوب سورسشو نخوندم ببینم چه خبره, ولی یه کار کاملا غیر منطقیه که با C++ تحت وب برنامه بنویسی, بعدشم, باید کلی چرت و پرت رو رو سرور کانفیگ کنی که خودش دردسر تمام عیاره!

alireza es
دوشنبه 02 تیر 1393, 09:10 صبح
سلام
چرا؟
خوب با یه مثال میگم:
شما فرض کن پشت ماشین میشینی, بعدش آیا میتونی با اون ماشین پرواز کنی؟ نه, چون ماشین برا اون کار نیست و رو زمین راه میره, حالا اون که C++‎ اصلا به وب ربطی نداره, برا وب بهت پیشنهاد میکنم بری سر وقت php

خیلی ممنون بابت پاسختون
ولی فکر کنم شما فقط به عنوان تایپک دقت کردین و اصلا پست های قبلی رو نخوندین هدف من تولید سایت نیست
تولید نرم افزار هست که میخوام ui اش رو با html,css درست کنم و هسته اش رو با C یا C++ :لبخندساده: