PDA

View Full Version : حرفه ای: ایجاد کامل دیتابیس با اسکریپت خود دیتابیس در سی شارپ با تمام جزئیات در هنگام اجرا برنامه با EF

davidrobert
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 10:24 صبح
سلام خسته نباشید من میخواستم دیتابیس کامل ایجاد کنیم ولی با اسکریپت از قبل تهیه شده توسط خود دیتابیس اسکیل سرور که برنامه اسکیل سرور ، یعنی بیام از کل دیتابیس یه اسکریپت کامل تهیه کنم و بعد به وسیله دستورات opnfiledialog بیام فایل اسکریپت خود را پیدا کرده و دستور های داخل فایل *.sql رو ایجاد کرده تا دیتابیس در اسکیول سرور کامل ایجاد کنیم با تکنولوژی Ef شدیداً به همچین کدی نیاز دارم ممنون میشم در اختیارم قرار بدید. که بیشه با خود سی شارپ فایل اسکریپت رو اجرا کرد برای ایجاد دیتابیس.

davidrobert
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 12:29 عصر
کسی نیست که دیتابیس برنامه رو با خود فایل Ef یا script کامل خود دیتابیس دیتابیس رو ایجاد کرده باشه اگه کسی بلد هستش که با کد نویسی خیلی جزی دستورات فایل اسکریپت رو یا فایل Ef که باری خود برنامه رو اجرا کنه برای ساخت دیتابیس ممنون میشم فایلش رو در اختیارم قرار بده تا بتونم به وسیله فایل کامل اسکریپت دیتابیس رو بسازم و یا نه به وسیله فایل انیتی بسازم ممنون میشم در اختیارم قرار بدید شدیداً نیاز دارم به همچین چیزی.

shahryari
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 17:51 عصر
نحوه استفاده osql یا sqlcmd در سی شارپ را جستجو کن
یک نمونه (http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/5a3cce1e-3808-47d4-b4dc-08c22c0b6ec1/sending-osql-command-to-command-prompt)

davidrobert
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 22:18 عصر
داداش یه نمونه سورس داری در اختیارم قرار بدی که راحت با اون بشه فایل OpenFileDialog رو باز کنم و فایل مورد نظر اسکریپتم رو پیدا کنم و script sql مورد نظرم رو بفرستم برای ایجاد دیتابیس ممنون میشم اگه همچین چیزی دارید که بیشه تمام امکانات دیتابیس رو با همون فایل sql کمک ساخت ممنون میشم.

davidrobert
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 22:33 عصر
داداش یه نمونه سورس داری در اختیارم قرار بدی که راحت با اون بشه فایل OpenFileDialog رو باز کنم و فایل مورد نظر اسکریپتم رو پیدا کنم و script sql مورد نظرم رو بفرستم برای ایجاد دیتابیس ممنون میشم اگه همچین چیزی دارید که بیشه تمام امکانات دیتابیس رو با همون فایل sql کمک ساخت ممنون میشم. که اول برنامه چک کنه وقتی دیتابیس نیست دیتابیس رو ایجاد کنه ولی وقتی نبود دیتابیس دیتابیس رو ایجاد کنه و از دفعه ات دیگه سریع وارد برنامه بشیم.

davidrobert
جمعه 30 خرداد 1393, 08:45 صبح
کسی نیست جواب من رو بده برای ساخت دیتابیس با سورس

omid nasri
جمعه 30 خرداد 1393, 10:08 صبح
سلام و خسته نباشی برای شما دوست گرامی :
من نمونه ای ساده از اون چیزی که می خوای برات ساختم و درباره برنامه :
Language : C#‎‎
WPF
Create Database with Query in RichTextBox
.Net : 4.5.1
Visual Studio 2013
DataBase :SQL Express

Download File (http://dl.err0r.ir/Example/download.rar)

ممنون که تشـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــکر کردی.

davidrobert
جمعه 30 خرداد 1393, 10:48 صبح
داداش امید همچین سورسی رو با سی شارپ داری که بشه کل فایل اسکریپتی که از Generet to script که از دیتابیس ایجاد میشه رو کامل اجرا کرد و دیتابیس رو ساخت اگه در اختیارم قرار بدی ممنون میشم.من میخوام سیسم بررسی کنه اگه دیتابیس موجود نبود اول برنامه دیتابیس رو بسازه و بعد بشه از دیتابیس استفاده کرد و وقتی ساخت دفعه هات بعد سریع وارد برنامه بشیم. با تکنولوژی Ef برنامه نویسی میکنم.

khokhan
جمعه 30 خرداد 1393, 11:46 صبح
داداش امید همچین سورسی رو با سی شارپ داری که بشه کل فایل اسکریپتی که از Generet to script که از دیتابیس ایجاد میشه رو کامل اجرا کرد و دیتابیس رو ساخت اگه در اختیارم قرار بدی ممنون میشم.من میخوام سیسم بررسی کنه اگه دیتابیس موجود نبود اول برنامه دیتابیس رو بسازه و بعد بشه از دیتابیس استفاده کرد و وقتی ساخت دفعه هات بعد سریع وارد برنامه بشیم. با تکنولوژی Ef برنامه نویسی میکنم.
سلام آقا سعید
این کد رو امتحان کن برای ساختن دیتابیس خیلی خوبه ..... وقتی هم فایل دیتابیس ایجاد شد....کدهای اجرای اسکریپت داخل دیتابیس رو هم قبلا بهتون داده بودم می تونین اجرا کنین :

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;
using System.Data.SqlClient;

namespace new_DB
{
public partial class Form1 : Form
{
public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
String str;
SqlConnection myConn = new SqlConnection(@"Server=.\SQLExpress;Integrated security=SSPI;database=master");

str = "CREATE DATABASE MyDatabase ON PRIMARY " +
"(NAME = MyDatabase_Data, " +
"FILENAME = 'D:\\MyDatabaseData.mdf', " +
"SIZE = 4MB, MAXSIZE = 10MB, FILEGROWTH = 10%) " +
"LOG ON (NAME = MyDatabase_Log, " +
"FILENAME = 'D:\\MyDatabaseLog.ldf', " +
"SIZE = 4MB, " +
"MAXSIZE = 10MB, " +
"FILEGROWTH = 10%)";

SqlCommand myCommand = new SqlCommand(str, myConn);
try
{
myConn.Open();
myCommand.ExecuteNonQuery();
MessageBox.Show("دیتابیس ایجاد گردید", "شاد باش", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
}
catch (System.Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.ToString(), "MyProgram", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
}
finally
{
if (myConn.State == ConnectionState.Open)
{
myConn.Close();
}
}
}
}
}