PDA

View Full Version : سوال: جستجو در دیتاتیبل

sohil_ww
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 18:18 عصر
با سلام خدمت همه ی اساتید
من به وسیله ی کد زیر میام تو دیتاستم براساس فیلد شماره سئوال جستجو می زنم

if(myGrid1.CurrentRow !=null && myGrid1.Rows.Count>0)
{
DataRow[] DrEmtiaz = new DataRow[10];
int row = e.RowIndex +1;
DrEmtiaz = dtEmtiaz.Select("ShSoal ="+ row.ToString());//+(myGrid1.CurrentRow.Index) + 1);
foreach (DataRow tempRow in DrEmtiaz)
{
if (tempRow[4].ToString() == myGrid1.Rows[e.RowIndex].Cells[1].Value.ToString())
{
Value[tempRow[1].ToString()] = Value[tempRow[1].ToString()] + 1;
}

}
}
ولی مشکلی که هست اینه که وقتی متغییر row من برابر 14 میشه خطا می گیره جالب اینجاست که وقتی از mygrid.currenrow.index برای دسترسی به سطر گرید استفاده می کنم رو سطر 2 خطا می گیره دوستان ممنون می شم راهنمایی کنید اینم متن خطا
120318

sohil_ww
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 19:44 عصر
چیزی که هست سطر 14 رو که رد می کنم میره درست عمل می کنه واقعا برام جای تعجبه

danialafshari
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 20:34 عصر
سلام
می خوای به صورت معمولی یک فیلد رو جستجو کنی یا اینکه می خوای توی گرید Select کنی؟
برنامه به بانک وصله؟
یک مقدار درباره ماهیت فرمت بیشتر توضیح بده یا عکس ازش بزار تا دوستان بهتر راهنمایی کنن
موفق باشی

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 20:36 عصر
ببین وقتی به خطا میخوری row و خصوصیات e مقادیرشون و همچنین currentrow مقدارش چیه.

این کد قراره چه کار کنه؟ و چرا از رویداد cellleave استفاده کردی؟

اگر میتونی یک سمپل درست کن با همین خطا و بزار تست کنیم.

پ.ن: فکر کنم میتونی مقایسه if رو درون فیلتر اعمال کنی.

sohil_ww
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 20:48 عصر
ببین وقتی به خطا میخوری row و خصوصیات e مقادیرشون و همچنین currentrow مقدارش چیه.

این کد قراره چه کار کنه؟ و چرا از رویداد cellleave استفاده کردی؟

اگر میتونی یک سمپل درست کن با همین خطا و بزار تست کنیم.

پ.ن: فکر کنم میتونی مقایسه if رو درون فیلتر اعمال کنی.

من می خوام از سطر هر گرید که میام بیرون شماره سطرم که نمایان گر شماره سئوالم تو دیتا ست م هست خود سئوال بدست بیارم پس با شماره سئوال به متن سئوال برسم
خوب تا ایتجا سناریو درسته همون طور که گفتم این تا سطر 14 گریدم درست عمل می کنه و سئوال نمایش داده می شه ولی سطر 14 به مشکل می خوره بعد از 14 هم میاد رو 18 مشکل می خورده و تا آخر این مقادیر که دارم جستجو می کنم دقیقا تو دیتاستم هستن که نمیشه گفت دستور سلکت مشکل داره و e نمایان گر سلول گریدم و دیگر خواصش از جمله شماره سطر و ... هستش که مقدار داره و null نیست جیزی که برام جالبه اینه که چرا تا سطر 14 درست کار می کنه بعد اگه من مقدار تو یه نوع این ننویسم و تو سلکتم ازش استفاده کنم سطر 2 مشکل می خوره

sohil_ww
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 20:49 عصر
سلام
می خوای به صورت معمولی یک فیلد رو جستجو کنی یا اینکه می خوای توی گرید Select کنی؟
برنامه به بانک وصله؟
یک مقدار درباره ماهیت فرمت بیشتر توضیح بده یا عکس ازش بزار تا دوستان بهتر راهنمایی کنن
موفق باشی

من اطلاعات از بانک می خونم تو یه دیتا تیبل می ریزم بعد می خوام تو این دیتا تیبل جستجو بزنم