PDA

View Full Version : سوال: تنظیم فونت در برنامه های فارسی

sara125
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 21:33 عصر
سلام
من یک برنامه به زبان فارسی نوشتم. تمامی فونت ها رو به B nazanin تغییر دادم ولی نمی تونم فونت در Text مربوط به فرم ها رو (منظورم عنوان فرم هست) عوض کنم. چطوری می تونم این کارو انجام بدم؟
البته یه مشکل دیگه هم دارم. وقتی exe برنامه رو روی سیستمی که این فونتو نداره اجرا می کنم، کل فونتا به هم می ریزه و برنامه ظاهر زشتی پیدا می کنه. چطور می تونم این فونتو به همراه برنامه قرار بدم تا اگه سیستمی هم این فونتو نداشت، در نمایش فرم خللی وارد نشه؟
ممنون از تمامی دوستای گلم

hosseinbarnamenevis
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 22:17 عصر
نمیشه دیگه
باید سیستم میزبان هم این فونت رو داشته باشه
با ستاب سازها میتونید فونت مورد نظرتون رو دقیقا وارد پوشه فونت کامپیوتر میزبان کنید
ا

abdullah20
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 22:24 عصر
میتونید فونت را به برنامه اضافه کنید و در زمان اجرا به صورت استریم در حافظه برای استفاده نرم افزار بارگزاری کنید

sara125
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 22:52 عصر
میتونید فونت را به برنامه اضافه کنید و در زمان اجرا به صورت استریم در حافظه برای استفاده نرم افزار بارگزاری کنید

میشه لطف کنین بگین دقیقا چی باید بنویسم و البته کجا؟
تا بحال با استریم ها کار نکردم و متوجه منظورتون نشدم.

forodo
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 23:53 عصر
سلام
شما باید فونتهایی که می خواید رو کنار exe قرار بدید و از کلاس FontCollection استفاده کنید.
اینطوری طرف اصلاً فونت هم نداشته باشه مهم نیست و نیازی به نصب فونت در کامپیوتر طرف نیست.

در مورد فونت خود فرم اگر متوجه شدید به ما هم بگید چون منم دنبالشم.

sara125
جمعه 30 خرداد 1393, 00:06 صبح
سلام
شما باید فونتهایی که می خواید رو کنار exe قرار بدید و از کلاس FontCollection استفاده کنید.
اینطوری طرف اصلاً فونت هم نداشته باشه مهم نیست و نیازی به نصب فونت در کامپیوتر طرف نیست.

در مورد فونت خود فرم اگر متوجه شدید به ما هم بگید چون منم دنبالشم.

کدوم قسمت برنامه باید از fontCollection استفاده کنم؟ میشه کمی بیشتر توضیح بدین که چطور باید از fontCollection استفاده کنم؟

forodo
جمعه 30 خرداد 1393, 10:36 صبح
کدوم قسمت برنامه باید از fontCollection استفاده کنم؟ میشه کمی بیشتر توضیح بدین که چطور باید از fontCollection استفاده کنم؟
در این قسمت MSDN (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/y505zzfw%28v=vs.110%29.aspx)

sara125
جمعه 30 خرداد 1393, 11:55 صبح
در این قسمت MSDN (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/y505zzfw%28v=vs.110%29.aspx)

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون:تشویق: