PDA

View Full Version : ثبت و پاک شدن اطلاعات

general007
جمعه 30 خرداد 1393, 16:59 عصر
با سلام
در فایل زیر میخوام پس از زدن دکمه ثبت در فرم ورودی ،اطلاعات بعد از ثبت شدن به صورت خودکار پاک شده و اماده ثبت رکورد بعدی شود ویک فیلد شماره ثبت نیز میخوام اضافه بشه که بعد از هربار ثبت اطلاعات یک شماره بده (شماره ثبت ) با تشکر
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=866ce9a2c5ebe4b847efb45a0804efdb

saeed1234n
شنبه 31 خرداد 1393, 18:19 عصر
با سلام
ابتدا data entry فرم را yes قرار داده
و یک کامند باتنی در فرم قرار دهید بعنوان دکمه ثبت
و در رویداد کلیک آن بنویسید

DoCmd.GoToRecord acDataForm, "form_name", acNewRec
"اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد" MsgBox
Me.Requery

general007
شنبه 31 خرداد 1393, 21:28 عصر
سلام دوست گرامی من دکمه ثبت و add recordرا دارم و اطلاعات را هم ثبت میکنه
فقط یک سری از فیلدها به صورت unbound هست ،اگر امکانش هست میخوام با زدن دکمه add recordاطلاعات که به صورت unboundمیباشد نیز پاک شود که برای ثبت رکورد بعدی اماده شود
باتشکر
120389

saeed1234n
شنبه 31 خرداد 1393, 23:45 عصر
با سلام
کافی است در رویداد کلیک دکمه ثبت به ازای هر فیلد unbound مقدار آنرا مساوی null قرار دهید.

general007
یک شنبه 01 تیر 1393, 20:39 عصر
با عرض سلام:خجالت:
دوست گرامی اگر امکانش هست لطفا بیشتر راهنمایی کنید ( از کجا باید این کار رو انجام بدم )
ایا میشه روی دکمه add record این کار را انجام داد ( یعنی من وقتی اطلاعات رو با زدن دکمه ثبت ، ثبت کردم ) بعد دکمه add record را بزنم اطلاعاتی که برای گزارش قبلی ثبت شده پاک شود و اماده برای ثبت گزارش جدید گردد.
باتشکر :قلب::قلب::قلب:

saeed1234n
یک شنبه 01 تیر 1393, 21:04 عصر
سلام
نمونه خود را قرار دهید

general007
یک شنبه 01 تیر 1393, 21:32 عصر
دوست عزیز در ارسال اولم نمونه قرار دادم
ممنون از شما

saeed1234n
دوشنبه 02 تیر 1393, 01:02 صبح
با سلام
دوست عزیز
اگر اطلاعاتی را داخل فیلد unbound وارد کنید به محض اینکه به رکورد بعدی بروید
داده های شما از بین رفته و در جایی ثبت نمی شود (چون فیلد unbound به جدولی متصل نیست )

اما اگر می خواهید بجای ماهی ، ماهی گیری یاد بگیرید
لطفا بگویید بانک شما قرار است چه کاری انجام دهد سپس با کمک هم مشکلات را یکی پس از دیگری حل کنیم .:چشمک::چشمک::چشمک::چشمک:

general007
دوشنبه 02 تیر 1393, 21:13 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید
دوست من ، در عکس زیر که با شماره 1 مشخص شده اطلاعات حدود 300 هزار مشترک برق ثبت می شود و بانک ما می باشد
در قسمت 2 ما با گزارشی که مامور ارائه می دهد برحسب شماره پرونده ، رمز و یا شماره ساختمانی اطلاعات مشترک را سرچ می کنیم
در قسمت 3 نوع گزارش و تاریخ و .... را بر حسب گزارش مامور ثبت می کنیم و بازدن دکمه ثبت کلیه اطلاعات در تیبل sabt ثبت می شود
چون گزارشها متغیر می باشد برای ثبت گزارش بعدی ، با رفتن به گزارش بعدی شماره 4، اطلاعاتی که در قسمت 2 ثبت شده تغییر می کند و به رکورد بعد می رود اما اطلاعاتی که در قسمت 3 ثبت می باشد برای دیگر گزارشها تکرار می شود .
اگر امکانش باشه می خوام دکمه ای تعریف شود که با زدن آن اطلاعاتی که در قسمت 3 می باشد نیز پاک گردد
با تشکر فراوان
120427

saeed1234n
دوشنبه 02 تیر 1393, 21:49 عصر
با سلام
دوست عزیز شما باید 2 جدول داشته باشید مثلا جدول اول اطلاعات مشترک و جدول دوم گزارشات مامور از هر مشترک
جدول اول بعنوان والد جدول دوم و فیلدی مثلا شماره پرونده را بعنوان فیلد کلیدی برای جدول اول انتخاب می کنید و به همین فیلد در جدول دوم متصل می کنید .بعد بقیه کارها متناسب با خواسته شما انجام می شود .
120428