PDA

View Full Version : نحوه بدست اوردن توابع درون Header file ؟

saeedIRHA
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 16:29 عصر
سلام دوستان،
میخواستم بپرسم وقتی یک فایل Header رو در برنامه Inlcude میکنیم چطور میتونی بفهمیدم که اون
فایل چه توابعی رو داره که شاید به درد بخوره و از چه توابعی پشتیبانی میکنه؟؟؟؟
مثلاً وقتی windows.h رو اضافه میکنیم چه توابعی رو شامل میشه ؟
ممنون

sh_roohani
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 20:00 عصر
سلام،
بهترین راه مراجعه به مستندات اون فایل هست. مثلا در مورد Windows.h مراجعه به MSDN. اما خوب یه راه دیگه هم هست، خود فایل رو باز کنید و محتوای اونو ببینید :)

siahacker
جمعه 29 اردیبهشت 1385, 11:56 صبح
سلام
من همین کار رو کردم
چیزی سر در نیاوردم فقط تونستم اسم توابع رو ببینم
ولی در مورد کارکردشون چی؟

sh_roohani
جمعه 29 اردیبهشت 1385, 14:08 عصر
سلام،
آخه دوست عزیز دست کم اسم اون Header File رو بگید، ببینیم اگه استاندارده بگیم از کجا می شه درباره محتواش اطلاعات به دست آورد، اگر هم نیست که باید مراجعه کنید به نویسنده ش، بالاخره یه جور مستنداتی، چیزی براش فراهم کرده دیگه.

active66
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 23:17 عصر
سلام ،
واسه فهمیدن اینکه هر سر فایل چی کار میکنه میتونی از help برنامه کمک بگیری کافیه تو help سرچ کنی و فانکشنهاشو ببینی اونوقت متوجه میشی که هر سر فایل به درد کجا میخره .

saeedIRHA
دوشنبه 01 خرداد 1385, 08:30 صبح
سلام،
مثلاً چطور میتونیم بفهمیم که یک تابع مثله MessageBox رو میتونیم
در Windows.h پیدا کنیم ؟!؟! به غیر از خوندن Help راه دیگی هست؟

sh_roohani
دوشنبه 01 خرداد 1385, 17:17 عصر
سلام،
راستش غیر از خوندن مستندات، راه دیگه نگاه کردن مستقیم به خود فایل Header هست که فکر کنم قبلا به فکر خودتون رسیده باشه! بیشتر توابع معمولا اسمشون مشخص می کنه که چیکار می کنن. بعضی ها هم کنار توابعشون یه توضیح کوتاه می نویسن. بقیه رو هم بالاخره یا باید از دیگران بپرسید، یا به مستندات رجوع کنید و یا با آزمایش و خطا به دست بیارید.
ولی در مجموع فکر می کنم هیچ راهی بهتر از مراجعه به مستندات یه کتابخونه نباشه.

saeedIRHA
دوشنبه 01 خرداد 1385, 17:37 عصر
ممنون دوست عزیز :-)

Ghalandari
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 07:18 صبح
اسم توابع تو Header File ها نوشته میشه شما فقط می تونید اونها رو صدا بزنید و از نحوه پیاده سازی نباید سر در بیارید چون خود تابع توی یه فایل obj قرار داره