PDA

View Full Version : پیجینگ اسکرولی بهتره یا صفحه بندی؟

saeed-71
شنبه 31 خرداد 1393, 19:32 عصر
سلام.
پیجینگ اسکرولی بهتره یا صفحه بندی؟
چجوری میشه هر چی میری پایین تر رکورد بیشتری خونده و چاپ بشه؟

prans.info
شنبه 31 خرداد 1393, 19:51 عصر
بستگی داره کجا بخوای استفاده کنی هر جایی نمیشه اسکرولی کار کرد
روش کار هم با جاوا اسکریپت و آجکس هست و با یه تابعی چیزی رسیدن صفحه به یه محل خاص مشخص میشه و وقتی صفحه به اونجا رسید تابع آجکس فراخوانی میشه ... (تا جایی که من میدونم)

2undercover
یک شنبه 01 تیر 1393, 06:28 صبح
اولا که به نظرم باید این اجازه رو به کاربر بدیم که خودش انتخاب کنه.
دوما اگر از Infinite scrolling استفاده کردید، حتما نکات SEO رو (توی اینترنت جست و جو بکنید پیدا میشه) در نظر بگیرید.
و سوما دقت کنید اگر از Infinite scrolling استفاده کردید، موقع باز کردن دوباره صفحه (Refresh کردن) همه ی صفحه های بارگذاری شده از بین می رن که خیلی بده.

eshpilen
یک شنبه 01 تیر 1393, 08:56 صبح
بنظر منکه صفحه بندی بهتره. دقیقتر و روشنتر هم هست. یعنی آدم دقیقا میدونه چند صفحه رفته الان کدوم صفحه است چند مورد رو خونده و غیره. بعدا بخواد به یه چیزی مراجعه مجدد هم بکنه اینطوری راحتتره و میشه صفحش رو هم بوکمارک کرد.
اسکرولینگ اکثرا باعث کند شدن و ایجاد وقفه و آزار در موقع استفاده هم میشه، که البته شاید روی سیستمهای قوی این چندان مشخص نباشه اما روی سیستمهایی که چندان قوی نیستن یا تحت لود بالا هستن خودش رو نشون میده. خیلی وقتا هم تا پایین صفحه میای ولی نمیخوای محتوای جدیدی لود و به صفحه اضافه بشه، اما کو گوش شنوا!!
بنظر من روش اسکرولینگ بی انتها بیشتر بخاطر جدید بودن و واسه خلاقیت و خودنمایی مطرح و معروف شد، و کاربردش هم بیشتر توی کارهای عمومی غیرحرفه ای و غیردقیق/فانتزی باید باشه (اگر واقعا در اونطور کاربردها هم مزایاش بیشتر از معایبش باشن). بنظر میاد جنبهء نمایشی اون بیشتره تا جنبهء کاربردیش.

eshpilen
یک شنبه 01 تیر 1393, 09:11 صبح
بنده سرچ گوگل رو هم اون قدیمیش رو بیشتر میپسندم.
کم و بیش همین مشکلاتی که گفتم، در گوگل هم دیده میشه.
یکیش کند شدن و ایجاد وقفه است. دیگری لود کردن سرخود که آدم قصدش رو نداشته و آزار دهنده است؛ یعنی حداقل تمرکز آدم رو از بین میبره، بعدش خب پهنای باند هم مصرف میکنه.
بنظر من حداقل این گزینه رو باید بذارن که کاربران بتونن بین دو مدلش انتخاب کنن.
حتی اون سرچ هوشمندش که تا تایپ میکنی هوشمندبازی درمیاره هم بعضی وقتا آزار دهنده میشه، ولی باز این چیز بدردبخور تریه و میتونه مزایاش بر معایب و آزارهای گهگاهش بیارزه.

Unique
یک شنبه 01 تیر 1393, 17:17 عصر
یکی از خوبی هایی که حالت scrolly ی داره اینه که مشکل استفاده از limit با پارامتر اول غیر صفر که به شدت توی نمایش صفحات زیاد که cache نشده باشن و از تکنیک های استفاده از جداول temp توی حافظه و غیره استفاده نشده باشه وجود نداره و به راحتی با یک علامت بزرگتر میشه اطلاعات را لود کرد ! در واقع scroll ی کردن زمانی خوبه که شما next و back داشته باشین و بخواین مدرنش کنین ! اما موضوع paging خوبی هایی داره که scroll ی نداره و eshpilen هم اشاره کرد.

2undercover
دوشنبه 02 تیر 1393, 10:46 صبح
یکی از خوبی هایی که حالت scrolly ی داره اینه که مشکل استفاده از limit با پارامتر اول غیر صفر که به شدت توی نمایش صفحات زیاد که cache نشده باشن و از تکنیک های استفاده از جداول temp توی حافظه و غیره استفاده نشده باشه وجود نداره و به راحتی با یک علامت بزرگتر میشه اطلاعات را لود کرد!

خوب اینو میشه به راحتی یا با سمت سرور (ذخیره سازی آخرین ID در Session و استفاده برای بارگذاری) یا با کد های JS (ارسال آخرین ID بارگذاری شده به سرور) در صفحه بندی عادی هم پیاده سازی کرد.

Unique
دوشنبه 02 تیر 1393, 16:52 عصر
خوب اینو میشه به راحتی یا با سمت سرور (ذخیره سازی آخرین ID در Session و استفاده برای بارگذاری) یا با کد های JS (ارسال آخرین ID بارگذاری شده به سرور) در صفحه بندی عادی هم پیاده سازی کرد.

روش که برای این کار زیاده منظور من این بود که حالت های back و next که میشه راحت scroll ی بشوند نیاز به اعمال هیچ کاری یا تغییری نداره و جواب میده. کلا scroll ی جاهایی خوبه که کاربرا قصد جستجو و صفحه به صحفه شدن زیاد نداره ! میخواد مثلا ۴۰ یا ۵۰ تا از خرین موارد را ببینه. و ما میخواهیم ۲۰ تا ۲۰ نشون بدیم. اما جای paging را نمیگیره.