PDA

View Full Version : کمک برای دستور select در دیتابیس اکسس

Imenam
شنبه 31 خرداد 1393, 19:35 عصر
درود
تو دیتابیس اکسس چندین ستون دارم که یکی از ستون هام به نام متاهل هست و خاصیت yes یا no داره که با تیک زدن مشخص میشه
حالا می خوام تو دیتا گریدویو اطلاعات اشخاصی رو نشون بدم که متاهل هستند...یعنی اونایی که تو دیتابیس ستون متاهلشون تیک خورده رو میخوام تو دیتا گرید ویو نشون بدم
ممنون میشم کمکم کنید

drsina
شنبه 31 خرداد 1393, 22:10 عصر
دستورش دقیقان با sql یکیه ، حتی utf8 را هم بدون گذاشتن N قبل از string پشتیبانی میکنه ...
منظورت همینه یا کد نمایشش رو می خوای ؟!

khokhan
شنبه 31 خرداد 1393, 22:17 عصر
درود
تو دیتابیس اکسس چندین ستون دارم که یکی از ستون هام به نام متاهل هست :لبخند:و خاصیت yes یا no داره که با تیک زدن مشخص میشه
حالا می خوام تو دیتا گریدویو اطلاعات اشخاصی رو نشون بدم که متاهل هستند:لبخند:...یعنی اونایی که تو دیتابیس ستون متاهلشون تیک خورده رو میخوام تو دیتا گرید ویو نشون بدم
ممنون میشم کمکم کنید
.................................................. ..........

OleDbCommand cmd = new OleDbCommand(" SELECT u_name,u_family,Switch( taehol=true,'خانوم', taehol=false,'آقا' ) FROM zirna ", conn);
conn.Open();
OleDbDataReader reader = cmd.ExecuteReader();
int i = 0;
while (reader.Read())
{

Imenam
یک شنبه 01 تیر 1393, 02:41 صبح
.................................................. ..........

OleDbCommand cmd = new OleDbCommand(" SELECT u_name,u_family,Switch( taehol=true,'خانوم', taehol=false,'آقا' ) FROM zirna ", conn);
conn.Open();
OleDbDataReader reader = cmd.ExecuteReader();
int i = 0;
while (reader.Read())
{
ممنون به خاطر پاسختون :تشویق: تشکر ، کوچکترین کاری که من می تونیم انجام بدم در قبال زحمتی که تو تالار می کشید:چشمک:

Imenam
یک شنبه 01 تیر 1393, 03:28 صبح
لطف میکنید به این سوال هم جواب بدید: در مورد insert

فرض کنید تو یه فرم یه چک باکس دارم به نام married (متاهل) و داخل دیتا بیس هم یه ستون دارم به همین نام از نوع true /false حالا میخوام چک کنم که اگر تو فرم چک باکس متاهل تیک خورده تو دیتا بیس هم ستون متاهل برای اون شخص تیک بخوره.... کد insert تو برنامم اینه:

private void btn_Sbt_Click(object sender, EventArgs e)

con.ExecuteNonQuery("insert into Students (FirstName,LastName,Married) VALUES(" + txt_FName.text + ", '" + txt_LName.Text + "', '" +؟؟؟؟؟؟؟؟؟ + "')");

MessageBox.Show("عمليات تغيير با موفقيت انجام گرديد");

چطور کد بدم اگر چک باکس متاهل تیک خورده اون موقع true رو تو دیتابیس ذخیره کن و اگه چک باکس متاهل تیک نخورده false رو ثبت کن؟؟
به جای علامت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو کد باید چی بنویسم؟ شرط چک کردن checkbox رو کجا بنویسم؟
ممنون به خاطر لطفتون:بوس:

forodo
یک شنبه 01 تیر 1393, 09:03 صبح
سلام
به جای ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینو بنویسید:
(checkBox1.Checked) ? 1 : 0