PDA

View Full Version : dataGridView1 و Arrow Keys و TextBoxes

قله بلند
یک شنبه 01 تیر 1393, 14:26 عصر
سلام دوستان

رویداد
dataGridView1_KeyUp

رو به برنامه اضافه کردم تا با Arrow Keys بتونم داده های سطر مورد نظر در datagridview1 رو درون Richtextbox ها بریزم. جستجو کردم اما نتونستم این کار رو انجام بدم.

forodo
یک شنبه 01 تیر 1393, 14:38 عصر
سلام
private void dataGridView1_RowEnter(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
try
{
richTextBox1.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString();
}
catch (Exception)
{

}
}

قله بلند
یک شنبه 01 تیر 1393, 17:18 عصر
ممنونم اما من می خوام وقتی از Arrow Keys استفاده می کنم، این عمل انجام بشه. یعنی این قدرت رو به کاربر بدهم که هم با موس بتونه روی سلول ها کلیک کنه و داده های اون سلول رو مشاهده کنه و هم اینکه با Arrow Keys بتونه روی سلول های datagridview حرکت کنه و مشخصات کامل اون سلول رو مشاهده کنه البته روی richtextbox ها.

forodo
یک شنبه 01 تیر 1393, 17:55 عصر
ممنونم اما من می خوام وقتی از Arrow Keys استفاده می کنم، این عمل انجام بشه. یعنی این قدرت رو به کاربر بدهم که هم با موس بتونه روی سلول ها کلیک کنه و داده های اون سلول رو مشاهده کنه و هم اینکه با Arrow Keys بتونه روی سلول های datagridview حرکت کنه و مشخصات کامل اون سلول رو مشاهده کنه البته روی richtextbox ها.
این کدهارو هم داخل رویداد CellEnter و هم داخل رویداد CellClick بنویسید.

forodo
یک شنبه 01 تیر 1393, 18:17 عصر
فقط تو همون رویداد CellEnter بنویسید.
هم با ArrowKeys می تونه اطلاعات داخل سلول انتخابی رو مشاهده بکنه و هم با کلیک کردن موس:
private void dataGridView1_CellEnter(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
try
{
richTextBox1.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells[e.ColumnIndex].Value.ToString();
}
catch (Exception)
{

}
}

یونس ابراهیمی
یک شنبه 01 تیر 1393, 20:14 عصر
سلام

http://www.w3-farsi.com/%D8%B1%DB%8C%D8%AE%D8%AA%D9%86-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D9%84%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-datagridview-%D8%AF%D8%B1-textbox/

قله بلند
یک شنبه 01 تیر 1393, 20:28 عصر
از هر دو بزرگوار تشکر می کنم
:تشویق:
:خجالت:
بله من هم تونستم این کار رو انجام بدم
فقط یک سوال:
آیا این رویداد، استثنایی رو هم تولید می کنه؟ در catch چی باید نوشت؟