PDA

View Full Version : سوال: امکان ایجاد وب اینترفیس با جاوا

k_ce_esf
یک شنبه 01 تیر 1393, 16:58 عصر
با سلام.
من با جاوا تا به حال کار نکرذم، الان کارم طوری هست که قسمتی از کارم را باید با جاوا بنویسم.
کاری که میخوام انجام بدم را مثه وقتی توضیح میدم که تو ویژوال داریم کار می کنیم:
من میخوام یه فرم داشته باشم که توش چند تا تکست باکس و لیبل و یه باتن داشته باشم. یه سری اطلاعات داخل تکست باکسام قرار بدم، با کلیک روی باتن، از توی بانک من یه سری اطلاعات را بکشه بیرون و توی گرید مانند یا توی چند تا تکست باکس و لیبل، این اطلاعاتو به من نشون بده. آیا جاوا میتونه یه همچین کارایی بکنه؟ به چه بانک های اطلاعاتی میتونه وصل شه و آیا انجام این کارها به راحتی باش مقدوره؟
من سرچ کردم اما چیزی که میخوام دستگیرم نشد.خواهش می کنم کمکم کنید، خیلی کارم گیره.
خیلی ممنون

vahid-p
یک شنبه 01 تیر 1393, 17:12 عصر
چرا نشه؟ هم برای وب میشه صفحه وب درست کرد ( هر امکاناتی که فکرشو بکنی ) و همچنین میشه برای دسکتاپ نوشت. من با وب و نسخه سازمانی زیاد آشنا نیستم و نمیتونم به صورت عملی کمک کنم و دوستان دیگه هستند، ولی در مورد دسکتاپ ( منظورم JavaSE هست ) خودم اینکار رو انجام دادم قبلا پس مطمئنم که میگم.

به چه بانک های اطلاعاتی میتونه وصل شه و آیا انجام این کارها به راحتی باش مقدوره؟
جاوا با هر بانک اطلاعاتی میتونه کار کنه در صورتی که درایورش برای جاوا موجود باشه و در اصل اون درایور واسطه است. برای همین برای جاوا مهم نیست از چه بانکی استفاده می کنی، کافیه درایورش رو نصب کنی. اکثر بانک های اطلاعاتی معروف درایور دارن ( چون جاوا یکی از پراستفاده ترین زبان های برنامه نویسیه پس به نفع خودشون هم هست ). مثلا همین دیروز آخرین نسخه درایور MySQL رو دانلود کردم ( فکر کنم نسخه 5 و خورده ای بود ) و تست گرفتم هیچ مشکل و پیچیدگی نداشت ( دو نسخه وابسته به پلتفرم و مستقل از پلتفرم داره ). پس از این نظر هم خیالتون راحت باشه. برای php و... چطور استفاده میکنی، اینم همونه. ( رابط هایی هم چنین برای C++‎‎‎‎ , Python , .Net ,... هم داره )

فقط معمولا برای دسکتاپ از H2 استفاده میکنند به جای MySQL چون روی کامپیوتر معمولی کاربردش بی دردسرتره و بانک و درایور و همه چیز تحت یک کتابخونه بهت میده، ولی برای MySQL مثل php و... برای جاوا هم باید مثلا توسط برنامه هایی شبیه Xampp اولا MySQL رو راه اندازی کنی. ولی اگر بخوای به سرور متصلش کنی این مشکل رو هم نداری چون به صورت پیشفرض همه سرورها MySQL رو پشتیبانی میکنند. این قسمتش به جاوا یا زبان های دیگه ارتباطی نداره. میگم که جاوا کاری نداره اونور چه خبره، درایور رو داشته باشه کافیه.

---------
( در پرانتز یه چیز دیگه که البته مطمئن نیستم، فکر کنم MySQL محصول شرکت اوراکل هست که صاحب اصلی Java هم هست. )

tahaphonic
یک شنبه 01 تیر 1393, 17:30 عصر
سلام ما یک سایت طراحی کردیم در زمینه سانترال (http://tahapanasonic.com/) میخواستم ببینید میشه کد های جاوا اسکریپت رو در صفحه اصلی سایت ترمیم کرد و از وب اینترفیس استفاده کرد؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید