PDA

View Full Version : تغییر نرخ پرداخت بازار!

reza_azizi2010
دوشنبه 02 تیر 1393, 01:08 صبح
از ابتدای تیر ماه ۹۳ تنها ۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده از کل مبلغ فروش کسر شده و مبلغ قابل تصفیه توسعه‌دهنده برابر ۷۰ درصد فروش پس از کسر مالیات بر ارزش افزوده است. بدین ترتیب چنانچه قیمت یک برنامه/محصول ۱۰۸ ریال باشد، با فروش هر واحد از آن ۷۰ ریال آن به عنوان سهم توسعه‌دهنده در مبلغ قابل تصفیه ایشان محاسبه خواهد شد.

لطف یا احساس خطر از گوگل پلی؟!

amirrezaq
دوشنبه 02 تیر 1393, 01:49 صبح
لطف که نیست احساس خطر از جانب گوگل پلی هستش...
فقط من مبتدیم یک سوال:
مگر قبلا چقدر از اونو بازار بر میداشته؟؟؟؟

reza_azizi2010
دوشنبه 02 تیر 1393, 02:04 صبح
قبلا اینجوری بود که اول بازار 30 درصد خودشو برمیداشت، بعدش از سهم برنامه نویس مالیات و بقیه چیزا رو کم میکرد که شصت و خورده ای درصد میشد سهم برنامه نویس

amirrezaq
دوشنبه 02 تیر 1393, 02:09 صبح
بازم خیلی زیاده..
من تا حالا برنامه نداده بودم رو بازار نمیدونستم اینطوریه...
پس هیچی آخرش نمیمونه...
یه سوال دیگه:
من امروز مدارکمو فرستادم کی تایید میشه؟

dc-master
دوشنبه 02 تیر 1393, 08:47 صبح
از ابتدای تیر ماه ۹۳ تنها ۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده از کل مبلغ فروش کسر شده و مبلغ قابل تصفیه توسعه‌دهنده برابر ۷۰ درصد فروش پس از کسر مالیات بر ارزش افزوده است. بدین ترتیب چنانچه قیمت یک برنامه/محصول ۱۰۸ ریال باشد، با فروش هر واحد از آن ۷۰ ریال آن به عنوان سهم توسعه‌دهنده در مبلغ قابل تصفیه ایشان محاسبه خواهد شد.

لطف یا احساس خطر از گوگل پلی؟!
اینقدر ها هم تغییری نکرده
همون شصت و خورده ای درصد
یعنی من اشتباه فهمیدم یا واقعا اینقدرا تغییری نکرده؟

c0mmander
دوشنبه 02 تیر 1393, 08:54 صبح
این مسلیه مالیات بر ارزش افزوده یکه داره شورش رو در میاره خدا لعنت کنه کسی که اولین بار این قانون مسخره رو ابداع کرد .. نه خیر جانم اینا از ترسی از پدر گوگل پلی هم ندارن:شیطان: فقط میخواسته یک تبلیغی بکنه وگرنه همون آشه همون کاسه :

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA_%D8%A8%D8%B1_ %D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4_%D8%A7%D9%81
%D8%B2%D9%88%D8%AF%D9%87 (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA_%D8%A8%D8%B1_ %D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4_%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88% D8%AF%D9%87)

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930101001256

حالا یکی به من بگه این چه وضعشه تولید کننده باید مالیات بده؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!!؟!؟!؟:عصبانی:

این درصورتیه که اصلا اینترنت و خدمات اینترنتی مالیتاتی برا ارزش افزوده ندارند...

dasssnj
دوشنبه 02 تیر 1393, 09:09 صبح
هه . دزد که شاخ و دم نداره بازار هم یه دزد دیگه مثل بقیه دزدا دازه هم ازمون می دزده هم دهنمونو می بنده.:عصبانی++::عصبانی++::عصبا نی++:
والا اگه خودمون یه مارکت داشتیم مجبور نبودیم دیگه برنامه ای توی بازار بزاریم و کم کم دهنش سرویس می شد.:چشمک:
اصلا بازار باید یچیزی به ما بده تا برناممونو توش بزاریم :قهقهه:

haniiii
دوشنبه 02 تیر 1393, 10:08 صبح
فرق زیادی نکرده ... قبلا سهم توسعه دهنده 62.46 درصد بود الان 64.40 درصد

++ اما سهم بازار بیشتر از 35.6 باقی مونده هست ... سود بانکی که بازار میتونه داشته باشه در هر ماه حدود 1.5 درصد فروش برنامه ( با یه ضریب که بستگی به نمودار فروش داره ) هست. البته به نوع سپرده هم بستگی داره من حداقل سود رو حساب کردم.

amirrezaq
دوشنبه 02 تیر 1393, 11:33 صبح
فرق زیادی نکرده ... قبلا سهم توسعه دهنده 62.46 درصد بود الان 64.40 درصد

++ اما سهم بازار بیشتر از 35.6 باقی مونده هست ... سود بانکی که بازار میتونه داشته باشه در هر ماه حدود 1.5 درصد فروش برنامه ( با یه ضریب که بستگی به نمودار فروش داره ) هست. البته به نوع سپرده هم بستگی داره من حداقل سود رو حساب کردم.

نه دوست عزیز شما دارید اشتباه می کنید...
اگر از 108 تومن 70 تومنش برای برنامه نویس باشه یعنی چیزی حدود 75 درصد برای برنامه نویس هست...
شما چطوری حساب کردید؟

big lost
دوشنبه 02 تیر 1393, 11:37 صبح
نه دوست عزیز شما دارید اشتباه می کنید...
اگر از 108 تومن 70 تومنش برای برنامه نویس باشه یعنی چیزی حدود 75 درصد برای برنامه نویس هست...
شما چطوری حساب کردید؟
30 درصد رو بازار میگیره و 8 درصد هم مالیات که در کل میشه 38 درصد
پس برای برنامه نویس میمونه 62 درصد
یعنی اگه برنامت 1000 تومن باشه فقط 620 تومن بهت میرسه

c0mmander
دوشنبه 02 تیر 1393, 11:40 صبح
نه دوست عزیز شما دارید اشتباه می کنید... اگر از 108 تومن 70 تومنش برای برنامه نویس باشه یعنی چیزی حدود 75 درصد برای برنامه نویس هست... شما چطوری حساب کردید؟ 100*(70/108)=64 شما این 75 از کجا اوردید والا من که از هر صد تومن بیشتر از شست خورده ای دستمو قبلا هم نیمگرفت!!

big lost
دوشنبه 02 تیر 1393, 11:47 صبح
بازار حداقل کاری که میتونه بکنه اینه که مالیات رو از سهم خودش کسر کنه
موافقاش لایک کنن

mf2009
دوشنبه 02 تیر 1393, 12:30 عصر
من ریاضیم زیاد خوب نیست ولی یک برنامه 100 تومن خوب 8 تومن رو مالیات از ارزش افزوده کم میکنیم میشه 92 تومن از اون 92 تومن 30 درصد برای بازار که میشه 27.6 تومن بقیش هم میشه 64.4
چیز زیادی اضافه نشده :لبخند:

hamedjj
دوشنبه 02 تیر 1393, 13:01 عصر
اگه یه سیستم پرداخت درون برنامه ای جدا از طرف بانک یا سایتی مثل زرین پال دربیاد دیگه مالیات بر ارزش افزوده را هم برمیداره ... همه از اون سیستم اسفاده میکنند و برنامه هاشون را در گوگل پلی و اینترنت منتشر میکنند

بچه ها میگم بیاین دسته جمعی براشون پیام بدیم این سیستم را پیاده سازی بکنند
خیلی براشون سود داره اگه بفهمند که طرفدار داره حتما پیاده سازیش میکنند

big lost
دوشنبه 02 تیر 1393, 13:27 عصر
اگه یه سیستم پرداخت درون برنامه ای جدا از طرف بانک یا سایتی مثل زرین پال دربیاد دیگه مالیات بر ارزش افزوده را هم برمیداره ... همه از اون سیستم اسفاده میکنند و برنامه هاشون را در گوگل پلی و اینترنت منتشر میکنند

بهتره از همین الان دست به کار شیم
یه پست بزن و همون میایم اعلام آمادگی میکنیم
بعد سایتی مثل payline.ir رو میگیم که بیان توی این پستمون نظرشون رو بگن

#root#
دوشنبه 02 تیر 1393, 14:12 عصر
تا جایی که به ما درس دادن مالیات بر ارزش افزوده رو باید مصرف کننده بده (یه دلیلش که گفتن برای جلوگیری از مصرف زیاد هستش) ، مثلا دوستی فرمودن اینترنت ارزش افزوده نداره نمیدونم منظورشون از لحاظ قانونی بود یا اینکه کلا الان گرفته نمیشه؟ ولی الان من که مثلا میخوام adslـم رو شارژ کنم بعد تو فاکتوری که میاد در آخر کل مبلغ رو بعلاوه 8 درصد کل میکنه و ...
و اینکه اگه اشتباه نکنم گفتن که کم کم بقیه مالیات ها حذف میشن و این ارزش افزوده میومنه با ما :لبخند: (البته دقیق یادم نیست)

big lost
دوشنبه 02 تیر 1393, 14:38 عصر
تا جایی که به ما درس دادن مالیات بر ارزش افزوده رو باید مصرف کننده بده (یه دلیلش که گفتن برای جلوگیری از مصرف زیاد هستش) ، مثلا دوستی فرمودن اینترنت ارزش افزوده نداره نمیدونم منظورشون از لحاظ قانونی بود یا اینکه کلا الان گرفته نمیشه؟ ولی الان من که مثلا میخوام adslـم رو شارژ کنم بعد تو فاکتوری که میاد در آخر کل مبلغ رو بعلاوه 8 درصد کل میکنه و ...
و اینکه اگه اشتباه نکنم گفتن که کم کم بقیه مالیات ها حذف میشن و این ارزش افزوده میومنه با ما :لبخند: (البته دقیق یادم نیست)
درسته مالیات رو باید مصرف کننده بده
لطفا به مسئولین بازار بگین بیان و پاسخگو باشن

c0mmander
دوشنبه 02 تیر 1393, 15:17 عصر
مثلا دوستی فرمودن اینترنت ارزش افزوده نداره نمیدونم منظورشون از لحاظ قانونی بود یا اینکه کلا الان گرفته نمیشه؟ ولی الان من که مثلا میخوام adslـم رو شارژ کنم بعد تو فاکتوری که میاد در آخر کل مبلغ رو بعلاوه 8 درصد کل میکنه و ... اونا که بعله الان امریکا به هیچ عنوان مالیات بر ارزش افزوده مسخره رو نمیگیره.. در کل دولت هیچ اقدامی رو برای بهبود و نگهداری نکرده که بخواد مالیات بگیره و این از اساس با قانون مقایره.. اون 8 درصد رو که میگیرن قصه سر دراز دارد ..چند وقت پیش تلویزون بود اخبار داشت یک مصاحبه رو با یک پسر (یک خانواده اصفهانی که تازه یکی از عزیزانش رو از دست داده بودن) پخش میکرد, پسره می گفتش در اخر لیستی که برای صورت حساب دادن 8 درصد هم برای مالیات بر ارزش افزوده مرده حساب کردن!! حالا دیگه قانون به کنار اما عقل چی! اینم حتما برای جلو گیری از مردن مردم بوده :| در کل اصلا نباید بگیرن اونم با وضع خدمات.. کشوری مثل آلمان میگیره نوش جونش خدمات و امنیت اقتصادی درستی داره. همون جور که گفتی الان ما تولید کننده ایم ما چرا باید این مالیات رو بدیم .. سوال دوم این مالیات که ما به بازار میدم آیا این بازا به دولت پرداخت میکنه؟ تا حالا شنیدید که به خاطر داشتن یک سایت باید مالیات بدن ؟!

SASAN_AH
دوشنبه 02 تیر 1393, 15:39 عصر
تا زمانی که بازار احساس خطر نکنه .
سهم خودش رو کم نمیکنه

reza_azizi2010
دوشنبه 02 تیر 1393, 15:45 عصر

با این کار هیچکدوم از مارکتها برنامه مارو منتشر نمیکنن، همین الانشم مثلا اگه توی یه برنامه از پرداخت بازار استفاده بشه، بقیه مارکتها برنامه رو منتشر نمیکنن چه برسه به اینکه کلا بخوایم مارکتهارو دور بزنیم!!!

amirrezaq
دوشنبه 02 تیر 1393, 15:50 عصر
100*(70/108)=64 شما این 75 از کجا اوردید والا من که از هر صد تومن بیشتر از شست خورده ای دستمو قبلا هم نیمگرفت!!

درسته من اشتباه کردم..
داشتم تناسب میزاشتم 70 رو جای اشتباهی گذاشتم...
دوباره حساب کردم جواب شما شد..
ممنون!

amirrezaq
دوشنبه 02 تیر 1393, 15:52 عصر

پیشنهاد خوبیه...

badname
دوشنبه 02 تیر 1393, 16:57 عصر

من پایتم دادا :لبخندساده:

badname
دوشنبه 02 تیر 1393, 17:05 عصر
بازار مالیات زیاد میخوره :عصبانی:
باید یه حرکتی بزنیم :عصبانی++:
نظرتون درباره افزایش 40 درصدی قیمتامون چیه :چشمک:
به قول یارو گفتنی 1000 تومن 2000 تومن این روزا کسی کاری واسه کسی انجام نمیده
شخصا دیدم همسایه مون گوشی خریده برده داده گوشی فروشی اینترنتشو راه بندازن :گیج: یارو یه *555# زده 20.000 تومن ازش گرفته :شیطان:
ما میشینیم این همه وقت میزاریم صد ها خط برنامه نویسی میکنیم حقمون اینه؟؟؟:افسرده:

big lost
دوشنبه 02 تیر 1393, 18:11 عصر
بازار مالیات زیاد میخوره :عصبانی:
باید یه حرکتی بزنیم :عصبانی++:
نظرتون درباره افزایش 40 درصدی قیمتامون چیه :چشمک:
به قول یارو گفتنی 1000 تومن 2000 تومن این روزا کسی کاری واسه کسی انجام نمیده
شخصا دیدم همسایه مون گوشی خریده برده داده گوشی فروشی اینترنتشو راه بندازن :گیج: یارو یه *555# زده 20.000 تومن ازش گرفته :شیطان:
ما میشینیم این همه وقت میزاریم صد ها خط برنامه نویسی میکنیم حقمون اینه؟؟؟:افسرده:
شما درست میگین
من یه نظری دارم قیمت هامون رو با قیمت های گوگل پلی یکسان کنیم

reza_azizi2010
دوشنبه 02 تیر 1393, 18:34 عصر
بنظرم افزایش قیمت راه درستی نیست، کلا قیمت پایین و فروش بالا یکی از راههای کسب و کاره که حتی شرکتهای بزرگی مثل گوگل هم این سیاست رو توی برخی محصولاتشون بکار میگیرن. با افزایش قیمت سود بازار هم به همون نسبت بالا میره و در واقع این راه مناسبی برای واکنش نشون دادن به بازار نیست. باید سعی کنیم بازار از مواضع خودش کمی کوتاه بیاد و سودش رو کمتر کنه

hamedjj
دوشنبه 02 تیر 1393, 18:43 عصر
بابا اگه یه سایتی سیستم پرداخت درون برنامه ای پیاده سازی کنه 5 تا 7 درصد بیشتر پول نمیگیره
تمام سیستم های پرداخت درون برنامه ای به غیر از مارکت ها همین جوری اند ... بعضی ها 3 درصد :لبخند:

hamedjj
دوشنبه 02 تیر 1393, 18:58 عصر
هی اگه این سیستم بیاد چی میشه
دوتا فایل apk از برنامه درست میکنیم

یکی با سیستم پرداخت بازار برای بازار منتشر کنی و یکی با این سیستم پرداخت در اینترنت و گوگل پلی و بقیه مارکت ها
این طوری خرید برنامت خیلی خیلی بیشتر میشه که هیچ درآمد شما با درصد کمی که این سیستم پرداخت میگیره چند برابر میشه
کاربران بازار را هم از دست ندادید

عجب طرحی میشه

خواهشا یکی یه متن خوشگل درست کنه همه بفرستند ... من تو بقیه انجمن ها هم میزارم نگران نباشید

reza_azizi2010
دوشنبه 02 تیر 1393, 21:31 عصر

یکی با سیستم پرداخت بازار برای بازار منتشر کنی و یکی با این سیستم پرداخت در اینترنت و گوگل پلی و بقیه مارکت ها
این طوری خرید برنامت خیلی خیلی بیشتر میشه که هیچ درآمد شما با درصد کمی که این سیستم پرداخت میگیره چند برابر میشه

عجب طرحی میشه

خواهشا یکی یه متن خوشگل درست کنه همه بفرستند ... من تو بقیه انجمن ها هم میزارم نگران نباشید

طرح خوبیه، مخصوصا اینکه بشه رو مارکت گوگل بذاریم،
ممنون میشم سعید آقا هم نظرشونو بگن

shs1377
سه شنبه 03 تیر 1393, 01:22 صبح

عجب طرحی میشه

استاد حامد من که خیلی موافقم واقعا پیشنهادات عالین اگه سیستم پرداخت درون برنامه ایرانی با سازگار با دلار و یورو و... بسازن فروشمون چند برابر میشه من خودم یدونه گیفت کارت بیست و پنج دلاری دارم داشت خاک میخورد اگه اینو درست کنن دیگه نیاز نیست پولم بدم
در ضمن دوستان نمیدونم در جریان هستند یا نه کندو یک طرح تابستانه گذاشته که سودش رو در پرداخت درون برنامه ای کم کرده یهنی بعد از کسر 11 درصد مالیات پول حاصل از فروش به نسبت 10 به 90 به توسعه دهنده داده میشه شاید بازار 2% کم کرده علتش کاهش قیمت کندو است

ali_fattahi
شنبه 21 آذر 1394, 22:12 عصر

خیلی وقته همراه پی همچین سرویسی رو داره
https://hamrahpay.com