PDA

View Full Version : سوال: آیا اسکریپت یا سی ام اسی وجود دارد که بر پایه ی category باشد؟!!!!

asd313
دوشنبه 02 تیر 1393, 08:59 صبح
دوستان سلام{شرمنده این پست رو یه جا دیگه دادم ولی به جواب نرسیدم گفتم اینجا بدم بلکه زودتر به جواب برسم قصد اسپم کردن و... ندارم فقط کمی عجله دارم شرمنده همه دوستان هستم}

اول از همه باید منظورمو تشریح کنم چون میدونم عنوانم زیاد واضح نیست و ممکنه خیلی ها رو به اشتباه بندازه و دوستان عزیز درست راهنمایی نکنن

ببینید من میخوام سایتی بسازم که وقتی صفحه ی اولش باز بشه، اول از همه یه منو ظاهر بشه که شامل موضوعات سایته؛ میشه گفت category list هست !

بعد وقتی رو یکی از گزینه ها کلیک کنیم حالا دو حالت ممکنه پیش بیاد یا بره سراغ پستهایی که با این موضوع داده شدن یا اینکه باز یه منوی دیگه رو لود کنه ...

حالا در منوی بعدی باز دو حالت پیش بیاد یا اینکه واسه هر کتگوری یه زیر شاخه لود بشه (مثل منوی بعضی از سایت ها که اصطلاحا میشه گفت بگیم tree menu) یا باز لینک بشیم به پستهایی که با چنین کتگوری داده شده؟؟

لطفا این سوال رو حتما جواب بدید که برام خیلی مهم و ضروریه (هر چه زودتر بهتر بی زحمت) و اما سوال :

میخواستم بدونم چنین اسکریپتی یا سیستم مدیریت محتوایی وجود داره یا نه؟ (رایگان باشه ترجیحا خلاصه هر چی بلدید معرفی کنید)

با بقیه سیستم مدیریت محتواها مثل وردپرس یا دروپال میشه این کارو کرد؟!!!

یا حق . . .

cpuram
دوشنبه 02 تیر 1393, 09:06 صبح
همه سیستم های مدیریت محتوا دسته بندی دارن.با وردپرس و ... بله شدنی هست.فقط کافیه کد دسته بندی سایت رو بزارید توی ایندکس حالا با یکسری افکتهای css و جاوااسکریپت هر طور خواستین عمل کنید.

asd313
دوشنبه 02 تیر 1393, 10:23 صبح
تشکر، بله درست میفرمایید ولی بنده دو مرحله دسته بندی مدنظرمه اونطوری که شما میفرمایید تک مرحله ای میشه

آیا توی وردپرس یا دروپال چنین قابلیتی وجود داره؟ یعنی دو مرحله ای بشه؟

بازم ممنون که مارو قابل دونستید و جوابمونو دادین

MMSHFE
دوشنبه 02 تیر 1393, 13:05 عصر
میتونید صد مرحله ای هم انجام بدین. کافیه یک فیلد parent به جدول دسته بندی اضافه کنید که برای هر دسته بندی، برابر با id دسته بندی والدش میشه. اگه دسته بندی ریشه بود هم این فیلد رو null میگذارین. حالا کافیه وقتی دسته بندی انتخاب شد (توی آدرس اعلام شد) چک کنید رکوردی هست که والدش، دسته بندی موردنظر باشه یا نه و اگه بود، دسته بندی های فرعی رو نشون بدین و اگه نبود، مطالب اون دسته بندی رو نشون بدین.