PDA

View Full Version : انتقال بانک اطلاعاتی از SQL Express به SQL Enterprise

Hkarimi
دوشنبه 02 تیر 1393, 11:19 صبح
سلام. وقت بخیر.

کامل توضیح میدم که بعد زیاد پرسش و پاسخ نخواد.
ببینید، من از SQL Express واسه برنامم استفاده کردم. به این روش که اول یه دونه Dataset به برنامه اضافه کردم و بعد واسه هر جدولی یه دونه TableAdapter توی دیتاستم ساختم و هر کوئری که لازم بوده رو همونجا به TableAdapter اضافه کردم و بعد از توی برنامه با هر جدولی که لازمه به سادگی کار میکنم و کوئریاش رو اجر میکنم. البته یه چن جایی هم لازم بود با کدنویسی به بانک وصل شم و کوئری زدم که حالا خیلی مهم نیست.
حالا میخوام بانک برنامه رو به نسخه استاندارد SQL منتقل کنم. این سوال اولم هست که زیاد مشکل نیست. چجوری منتقلش کنم؟
سوال دوم که خیلی مهمه و در واقع مشکل اصلی هست...
برنامه نیازه که توی محیط شبکه ای اجرا بشه. به همین دلیل هم هست که میخوام از SQL Enterprise استفاده کنم. و البته اینکه نمیخوام کاربرا به بانک دسترسی داشته باشن. بانک توی سرور جاش امنه و راحت و آسوده همونجا باقی میمونه. اما یه مشکل دیگه که هست اینه که قرار نیست توی یه سرور اجرا بشه. یعنی مثلا برنامه رو قراره به 10 تا منطقه بدیم و هر منطقه روی سرور خودش برنامه رو اجرا کنه و کلاینتاش با بانک خودش ارتباط داشته باشن. بنابراین کانکشن استرینگم نمیتونه ثابت باشه.
اصل سوال اینه. چجوری میتونم توی برنامم، با توجه به روشی که برنامه رو نوشتم، بانک رو هنگام نصب به SQL اتچ کنم و مهمتر از همه چجوری میتونم ارتباط رو با بانک برقرار کنم توی کلاینتا؟
اگه بشه یه صفحه ای باز بشه که کاربر اطلاعات و IP سرور رو توش وارد کنه که محشره. این سوال آخریه خییییلی حیاتیه. اگه کسی بلده کوتاهی نکنه. ممنون.

خب؟ راه حل؟