PDA

View Full Version : سوال: چگونگی ایجاد کوئری های همزمان دیتابیس توسط php

bestboy7
دوشنبه 02 تیر 1393, 13:21 عصر
سلام به دوستان و اساتید
من میخوام اسکریپتی بنویسم که این اسکریپت با دیتابیس mysql کار میکنه و به نحوی هست که ممکنه کوئری های مشابه مثلinsert را بصورت همزمان انجام بده. تصور کنید یک مسابقه نظر سنجی هست که نظرات دیگران در یک جدول insert میشه ممکنه در یک لحظه ده تا کوئری insert اجرا بشه. آیا مشکلی در ذخیره اطلاعات ایجاد نمیکنه یا اینکه راه حلی وجود داره برای این چنین اسکریپتهایی

مهرداد سیف زاده
دوشنبه 02 تیر 1393, 14:24 عصر
راه حل این کار ساخت یک فایل txt بر روی هاست و اضافه کردن دستورات sql به این فایل و بعد از طریق یک cron هر چند دقیقه ای که نیاز باشه میتونید بزارید که این فایل txt رو بخونه و دستورات sql رو بصورت گروهی بر روی mysql اجرا کنه. البته نواقص امنیتی و چیزهای دیگر هم باید مدنظر داشت.

bestboy7
دوشنبه 02 تیر 1393, 16:58 عصر
مهرداد جان ممنون از پاسختون
من متوجه نشدم این فایل تکست چه کمکی به من میکنه؟
من مشکلم وقتیه که فرمی که توی صفحه سایت هست در یک زمان تعداد زیادی ارسال میشه که باید اطلاعاتش ذخیره بشه. مشکل اجرای کوئری همزمان دیتابیس هست

rezakho
دوشنبه 02 تیر 1393, 23:22 عصر
شما دارید وسواس به خرج میدید یا نه، واقعا به مشکل خوردید؟
اگر مشکلی هست، خود مشکل رو بگید
کوئری ها عملا همزمان اجرا نمیشند، سیستم داخلی پایگاه های داده صفی از کوئری ها داره، اگر چه همزمان به نظر میرسند، اما واقعا اینطور نیست

bestboy7
دوشنبه 02 تیر 1393, 23:44 عصر
مشکلی نیست البته فعلا که در حالت تست هست. همونطور که توی تاپیک اول گفتم دنبال راه درست و استاندارد این توع اسکریپتها هستم (درواقع به قول شما وسواس دارم به خرج میدم)

پس بنا به گفته شما مشکلی پیش نمیاد و اگر هم php درخواستهای همزمانی ارسال کنه دیتابیس بدون از بین رفتن این درخواستها لابلای خیل درخواستها همه رو به صف میکشونه واسه ورود به دیتابیس؟