PDA

View Full Version : چگونه با Sql رکوردهای مشخصی را احضار و ... <کسی می تونه جواب سوال من رو بده ? >

Alay102
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 00:13 صبح
چگونه می توانم با استفاده از دستورات SQL در Vb دو یا چند Record از DataBase خود را احضار کنم و آنها را در یک Grid (جدول) نمایش دهم ؟(جستجو باید بر اساس Filde تاریخ در Database باشد)
< مثلا از این تاریخ تا اون تاریخ را بیاورد و در یک Grid نمایش دهد ! >

thankful :چشمک:

Alay102
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 00:20 صبح
چگونه می توانم با استفاده از این دستور : ( ) SELECT SUM مقدار حساب شده را به یک TextBox نسبت دهم ?
< مثلا فلان Field مارو حساب کند و در یک text Box نشان دهد ! >

thankful :چشمک:

کیوان معینی
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 14:53 عصر
این یک دستور SQL خیلی ساده

SELECT T1.f1,T1.f2,T2.f1,T2.f4,... from T1,T2 WHERE T1.f1=T2.f1

نکته : T مخفف نام جدول ها و f مخفف نام فیلدها .
این دو جدول با یک فیلد کلیدی ( اینجا f1 ) به هم ارتباط دارند .

layali
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 15:33 عصر
متشکرم ولی مشکلم حل نشد؟؟؟

ali_kolahdoozan
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 15:36 عصر
چرا حل نشد . دقیقا بگو می خواهی چیکار کنی اسم جدولهات و فبلدهات رو بده و اینکه دقیقا می خواهی چیکار کنی تا با یک مثال ملموس مشگلت رو حل کنم . در ضمن در قسمت sql استاد ثباتی را فراموش نکن اصلا از ایشون باید می پرسیدی هر چند مشگلت سادس

yayan85
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 15:56 عصر
[QUOTE=Alay102]چگونه می توانم با استفاده از این دستور : ( ) SELECT SUM مقدار حساب شده را به یک TextBox نسبت دهم ?
< مثلا فلان Field مارو حساب کند و در یک text Box نشان دهد ! >

برای اینکه مقدارsum و یا countیک فیلد را در یک text box ببینید 1adodc در فرم گذاشته و بعد از ارتباط با بانک اطلاعاتی در قسمت recordsourceآن را adcmdtextانتخاب کرده و جمله sqlخود را در قسمت پایین بنویسید.
مثلا select sum (fieldname) from tabelname
بعدdatasourceو دیتا فیلد textbox مورد نظر را انتخاب کنید(از قسمت پروپرتی)
جلوdatasource نام adodcرا انتخاب کنید و جلو datafieldمعادل مقداری که بعد از کلیک روی قسمت دیتا فیلد نمایش داده می شود انتخاب کنید(مثلا EXP1000(
.مجموع را در text boxنمایش می دهد.تو این شیوه recordset فقط حاوی عدد مجموع می شود یعنی خروجی فقط یک عدد است )لیست فیلد ها را نمایش نمی دهد.امیدوارم به دردت بخوره