PDA

View Full Version : سوال: آمار بازدید از سایت در هفته گذشته به تفکیک روز

bftarane
دوشنبه 02 تیر 1393, 14:52 عصر
سلام.
برای به دست آوردن آمار بازدید در هفته گذشته به تفکیک روز
یعنی
شنبه 5
یک شنبه 66
.
.
.
راهی به نظرتون می رسه؟

و دیگه اینکه آیا سایتی سراغ دارید که همچین آماری داشته باشه؟ من تا جایی که یادمه تعداد افراد آنلاین و بازدید امروز و دیروز و ماه گذشته رو سایتها می زارن، ولی کارفرما از من همچین آماری خواسته. می خواستم بدونم آیا این معموله؟

ممنون.

alireza_s_84
دوشنبه 02 تیر 1393, 15:13 عصر
سلام.
برای به دست آوردن آمار بازدید در هفته گذشته به تفکیک روز
یعنی
شنبه 5
یک شنبه 66
.
.
.
راهی به نظرتون می رسه؟

و دیگه اینکه آیا سایتی سراغ دارید که همچین آماری داشته باشه؟ من تا جایی که یادمه تعداد افراد آنلاین و بازدید امروز و دیروز و ماه گذشته رو سایتها می زارن، ولی کارفرما از من همچین آماری خواسته. می خواستم بدونم آیا این معموله؟

ممنون.
شما یک جدول دارین که براتون بازدیدهای روزانه رو نگه میداره. این جدول حاوی رکوردهای زیر هست:
1- ID
2- Date
3- OS
4- Browser
5- IP
و ... (به دلخواه خودتون)
کار اصلی رو اون ستون Date میکنه که شما میتونید با فیلترگذاری مناسب حتی ساعت به ساعت هم تعداد بازدیدها رو بدست بیارین.
خواسته ی کارفرمای شما هم کاملا منطقی هست بهرحال حق داره بدونه در چه زمانهایی و روزهایی ترافیک سایت بیشتره و داشتن یک آمارگیر خوب و همه کاره برای سایت یک جزء کاملا ضروری و لاینفک محسوب میشه.

mahdisky
دوشنبه 02 تیر 1393, 15:14 عصر
سلام این معمول نیس ولی این لینک کمکت میکنه همینو میتونی تعمیمش بدی.
از global application استفاده کن.
این لینک کمکت میکنه
http://barnamenevisan.org/Articles/Article2199.html

bftarane
دوشنبه 02 تیر 1393, 21:05 عصر
شما یک جدول دارین که براتون بازدیدهای روزانه رو نگه میداره. این جدول حاوی رکوردهای زیر هست:
1- ID
2- Date
3- OS
4- Browser
5- IP
و ... (به دلخواه خودتون)

بله من همین کار رو برای آگهی های درج شده در هفته گذشته به آسانی انجام دادم. چون یه ستون تاریخ ثبت داشتم و اومد آگهی های یک هفته گذشته رو به تفکیک روز تعدادشون رو درآوردم.

ولی در مورد آمار بازدید اگه بخوام یه جدول داشته باشم و به ازای هر روز آمار یه رکورد درج کنم به نظرم خیلی جدول بزرگ میشه.

من خودم برای آمار سایتم از لینک 41 این پست http://barnamenevis.org/showthread.php?305737 تا حالا استفاده می کردم.
بعد فکر کردم اگه همون کاری که برای آمار دیروز انجام داده رو بتونم برای
دیروز-1 یعنی پریروز و دیروز- 2 و .... انجام بدم قضیه حله. ولی توش گیر کردم.
حالا بیشتر سعی می کنم شاید به نتیجه برسم.
اون لینک سایت برنامه نویسان رو هم تست می کنم شاید نتیجه بده.

alireza_s_84
دوشنبه 02 تیر 1393, 21:40 عصر
ولی در مورد آمار بازدید اگه بخوام یه جدول داشته باشم و به ازای هر روز آمار یه رکورد درج کنم به نظرم خیلی جدول بزرگ میشه.
شما نگران بزرگ شدن داده نباشید ، دیتابیس برای همین طراحی شده نهایتا بازدید سایت شما در روز 2000 بازدید باشه (اگر باشد!!!) در ماه میشود 60.000 بازدید اگر به ازای هر سطر در جدول شما 60 بایت داده وارد بشه نهایتا در سر ماه فقط 3 مگابایت به حجم دیتابیس شما اضافه میشه. بعد از 100 ماه میشه 300 مگابایت (9 سال)
اگر قرار بود بخاطر افزایش حجم داده نگران باشیم که اصلا طراحی نمیکردیم. ضمنا شما به عنوان برنامه نویس موظف هستی تا کلیه ی فعالیت های کاربران رو رصد کرده و ثبت کنید. (IP ، ساعات ورود ، صفحات بازدید شده و ...) اگر روزی اتفاقی بیافته به عنوان برنامه نویس موظف به پاسخگویی هستین.

asadi.hasan
دوشنبه 05 آبان 1393, 09:57 صبح
دوست عزیز من میخوام با همین روشی که گفتید جدول بسازید و آمارتون رو دخیره کنید ، این کار رو انجام بدم .
*حالا باید چه موقع یک رکورد رو به جدول اضافه کنم؟(زمانیکه یک صفحه برای اولین بار باز میشه؟)

*و همچنین میخوام ساعت ورود و خروج رو برای هر کاربر ثبت کنم:
بدون اینکه کاربر با نام کاربریش در سایت وارد بشه؛ وفقط هر بار که کاربر سایت رو باز کرد،یک رکورد رو ذخیره کنیم و ساعت ورود و خروج کاربر رو هم ثبت کنیم.
میشه راهنمایی کنید که چطوری انجام بدم؟
(درباره ی روش بدست آوردن IPکاربر هم لطفا راهنمایی کنید )

forodo
دوشنبه 05 آبان 1393, 14:45 عصر
سلام چطوری میشه از اضافه شدن بازدید روز از سایت رو با رفرش کردن مرورگر جلوگیری کرد؟
اینطوری اگه طرف 10 بار سایت رو رفرش کنه یک بار به آمار روزانه اضافه می شه.