PDA

View Full Version : حرفه ای: درخواست راهنمایی برای طراحی الگوریتم

jalil_m
دوشنبه 02 تیر 1393, 17:20 عصر
سلام
من یه ویندوز اپلیکیشن ساده دارم با اس کیو ال سرور کار میکنه.این نرم افزار آزمون گیر هست که تحت شبکه کار میکنه و سوالات تستی حدود 10000 تا داره.میخوام با توجه به میزان پاسخ دهی دانشجویان در امتحانات(درست و غلط و بدون پاسخ) برای تک تک سوالات درصد سختی تعریف کنم.
یعنی 1 سوالی که همه غلط جواب بدن درصد سختیش بشه 100 و سوالی که همه درست جواب بدن درصدش بشه صفر.
کلا بشه با این روش برای امتحانات بعدی درصد تعریف کرد.مثلا انتخاب 100 سوال تصادفی به طوری که درصد سختی آزمون 75 باشه.
در مورد طراحی دیتابیس و الگوریتم چه نظری دارید؟

Davidd
دوشنبه 02 تیر 1393, 17:43 عصر
طراحي ديتابيسش كه فك نمي كنم نكته خاصي داشته باشه. فقط براي هر سوال بايد يه ستون براي درجه سختي اضافه بشه. در مورد درجه سختي ميشه تحليل بيشتري انجام داد. بعضي سوال ها هستند كه سخت هستند يعني رسيدن به راه حل و انتخاب گزينه سخته بنابراين تعداد زيادي، هيچ گزينه اي انتخاب نمي كنند اما بعضي سوال ها در ظاهر ساده هستند اما نكته دار هستند بنابراين اكثرا به سوال پاسخ ميدن ولي پاسخ هاي اشتباه زياده.
در مورد انتخاب سوالات به نظر من آزمون استاندارد آزمونيه كه سوالات در سطوح مختلف سختي داشته باشه. ميشه بر اساس درجه سختي سوالات در گروه هاي خيلي سخت، سخت ، .... تا خيلي ساده طبقه بندي كرد و به عنوان مثال 10 سوال خيلي سخت، 20 تا سخت، 40 تا متوسط ، 20 تا ساده و 10 تا خيلي ساده انتخاب كرد تا همه افراد در هر سطح دانش سنجيده بشن نه مثل بعضي سوال هاي كنكور كه يا همش سخت بود يا همش ساده.

jalil_m
دوشنبه 02 تیر 1393, 17:50 عصر
ممنون.منم به عنوان مثال گفتم اون 75 رو.
کلا نحوه پیاده سازی برنامه چطوری باشه به نظر شما و نحوه محاسبه درصد سختی؟

jalil_m
دوشنبه 02 تیر 1393, 17:55 عصر

amirzandi
دوشنبه 02 تیر 1393, 18:01 عصر
به نظر من روی دیتابیس Enable_Broker رو فعال کنید و سپس از متد SQLDependency تغییرات را روی Tableمورد نظر از طریق برنامه بگیرید سپس با استفاده از متد ساده درصد گذاری کنید برای سوال.

jalil_m
دوشنبه 02 تیر 1393, 18:07 عصر

jalil_m
دوشنبه 02 تیر 1393, 18:08 عصر
من متوجه نشدم دوست عزیز؟

amirzandi
دوشنبه 02 تیر 1393, 18:11 عصر
به نظر من برای هر امتحان یک Table درست کنید و برای نتیجه هر امتحان هم یک Table جدا که در آن ID سوال و ID امتحان دهنده و همچنین گزینه ای که مشخص می کند جواب سوال درست بوده یا خیر را نگهداری کنید.

بعد از هر امتحان نسبت به هر سوال - مقادیر صحیح و غلط را Query بگیرید و نسبت به فرمول خود به سوال در Table مربوط به سوال درصد آن را Update کنید.

jalil_m
دوشنبه 02 تیر 1393, 19:20 عصر
ممنونم.در مورد فرمولش نظری ندارید؟

barnamenevisforme
دوشنبه 02 تیر 1393, 22:17 عصر
ه نظر من برای هر امتحان یک Table درست کنید و برای نتیجه هر امتحان هم یک Table جدا که در آن ID سوال و ID امتحان دهنده و همچنین گزینه ای که مشخص می کند جواب سوال درست بوده یا خیر را نگهداری کنید.

بعد از هر امتحان نسبت به هر سوال - مقادیر صحیح و غلط را Query بگیرید و نسبت به فرمول خود به سوال در Table مربوط به سوال درصد آن را Update کنید.
سلام دوست عزیز
به نظر من جناب amirzandi (http://barnamenevis.org/member.php?199599-amirzandi) درست میفرمایند
من قبلا همچین برنامه ای با امکان ارتباط با سخت افزار و کلید های چهار گزینه ای نوشتم.
در مورد طراحی پایگاه داده اون چند تا جدول داشتم که اینطور بود:
1-بانک سوالات،همه سوالات رو در اون ذخیره میکردم که تبعا پاسخ صحیح هم در اون مشخص بود
2-دانش آموزان یا شرکت کنندگان
3-جدول پاسخ ها،که با دو جدول بانک سوالات و شرکت کنندگان رابطه برقرار می کرد و دقیقا گزینه انتخاب شده هر نفر برای هر سوال رو مشخص می کرد
4-آزمون ها،که هر ازمون حاوی مشخصاتی از قبیل عنوان،تاریخ برگزاری،و ... بود
5-جدول ازمون-بانک سوالات که مشخص می کرد هر ازمون چه سوالاتی رو از بانک سوالات شامل میشه
6-جدول ازمون-شرکت کنندگان که مشخص میکرد چه کسانی در اون ازمون شرکت کردن
+جدول های مورد نیاز دیگه
حالا کافیه برای طراحی ازمون،یک query از جدول پاسخ ها و سوالات بگیرید تا بتونید مشخص کنید کدوم سوال چند درصد سختی داره
شاید یک مقدار ساختار پیچیده ای داشته باشه،ولی اساس کار واقعا درسته

Ali.hitter
سه شنبه 03 تیر 1393, 02:10 صبح
سلام
من یه ویندوز اپلیکیشن ساده دارم با اس کیو ال سرور کار میکنه.این نرم افزار آزمون گیر هست که تحت شبکه کار میکنه و سوالات تستی حدود 10000 تا داره.میخوام با توجه به میزان پاسخ دهی دانشجویان در امتحانات(درست و غلط و بدون پاسخ) برای تک تک سوالات درصد سختی تعریف کنم.
یعنی 1 سوالی که همه غلط جواب بدن درصد سختیش بشه 100 و سوالی که همه درست جواب بدن درصدش بشه صفر.
کلا بشه با این روش برای امتحانات بعدی درصد تعریف کرد.مثلا انتخاب 100 سوال تصادفی به طوری که درصد سختی آزمون 75 باشه.
در مورد طراحی دیتابیس و الگوریتم چه نظری دارید؟

سلام دوست عزیز ؛
در مورد درصد سختی اگه ملاک تعیینش آماره درست و غلط جواب داده شدنه ، پس باید فرمولش این بشه از نظر ریاضی :
درصد سختی = 100 ضربدر تعداد پاسخ های غلط تقسیم بر (تعداد پاسخ های درست + تعداد پاسخ های غلط)

jalil_m
سه شنبه 03 تیر 1393, 14:41 عصر
سلام دوست عزیز ؛
در مورد درصد سختی اگه ملاک تعیینش آماره درست و غلط جواب داده شدنه ، پس باید فرمولش این بشه از نظر ریاضی :
درصد سختی = 100 ضربدر تعداد پاسخ های غلط تقسیم بر (تعداد پاسخ های درست + تعداد پاسخ های غلط)

تو این فرمول سوالهای پاسخ داده نشده هیچ اثری نداره.در صورتی که اگر سوالی جواب داده نشه یعنی سخت بوده نسبتا.

Ali.hitter
چهارشنبه 04 تیر 1393, 14:23 عصر
تو این فرمول سوالهای پاسخ داده نشده هیچ اثری نداره.در صورتی که اگر سوالی جواب داده نشه یعنی سخت بوده نسبتا.

خب میتونید اونها رو هم جزء غلط ها حسای کنید