PDA

View Full Version : طریقه نصب open gl ؟

mahshid60
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 07:10 صبح
سلام میشه راجع به طریقه نصب open gl و اینکه برنامه اش رو از چه سایتی می تونم بگیرم یه اطلاعاتی به من بدید؟ممنونم

Anti_Evil
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 08:36 صبح
سلام،

میتونید دقیقا بگید منظورتون از نصب OpenGL چیه ؟!

به طور کلی "نصب OpenGL" بی معنیه ... میشه پرسید:

1- چطور میتونم آخرین درایور OpenGL مربوط به کارت گرافیکم رو نصب کنم (یا پیدا کنم)

اگه از دید برنامه نویسی سوال میکنید میشه پرسید:

2- چطور میتونم برای ساخت پروژه ام از آخرین ابزارها و پچ های مربوط به OpenGL ، استفاده کنم.

لطفا برای نوشتن سوال کمی دقت کنید تا عزیزانی که در این موارد میتونن کمک کنن راحت تر و دقیق تر شما رو به جواب سوالتون برسونن.

با تشکر،
هادی

mahshid60
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 10:41 صبح
چشم ! راستش من باید open gl رو از اینتزنت دانلود کنم و در محیط سی یا دلفی یا vb چند تا sample اجرا کنم یه اطلاعاتی را جع به مرجع دانلو د و .... می خواستم معذرت می خوام که واضح نبود

Anti_Evil
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 12:58 عصر
با سلام مجدد،

OpenGL Online Refrences (http://galaxyroad.com/post/showpost.aspx?para=show&ID=101)

با تشکر،
هادی

kochol
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 13:59 عصر
سلام
اصولا اپن جی ال خودش به همراه نصب ویژال استادیو نصب می شه البته منظورم فایل هایی هست که برای برنامه نویسی اپن جی ال استفاده می شه.

araz_pashazadeh
جمعه 27 دی 1387, 20:48 عصر
سلام میشه راجع به طریقه نصب open gl و اینکه برنامه اش رو از چه سایتی می تونم بگیرم یه اطلاعاتی به من بدید؟ممنونم

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
منم همین مشکل را دارم البته این مشکل از اونجا شکل می گیره که اطلاعات من در این ضمینه کم هستش اگه دوستانم من را در این ضمینه راهنمایی کنن ممنون می شم.:متفکر:

pswin.pooya
شنبه 28 دی 1387, 22:42 عصر
سلام
OpenGL نرم افزار نیتش که بخوایین اون رو نصب کنین. در حقیقت OpenGL یک درایور سخت افزاری هستش که کارهاش رو روی سخت افزار انجام میده شما تنها آدرس دستورها رو می‌گیرید و اونها رو اجرا می کنید. برای رندر کردن یک صحنه به وسیله OpenGL تنها کافیه که اطلاهات مورد نیاز رو توسط دستورهای اون فراهم کنید. برای اینکه کار کردن با OpenGL راحتر بشه وب سایتها و شرکتهای مختلف کتابخونه هایی رو فراهم کردن که می تونید از اونها استفاده کنید تا دیگه لازم نباشه که آدرس دستورها روی سخت افزار رو استفاده کنید:

برای OpenGL 1.2:
میتونید از فایل هدر gl.h استفاده کنید که توی فولدر gl قرلر داره یعنی:
#include <gl/gl.h>

برای نسخه 1.2 به بالا:
می تونید از کتابخونه هایی glew و glee استفاده کنید که میشه اونها رو از سایت www.opengl.org دریافت کردش. نحوه کار و نصب این کتابخونه ها همون جا شرح داده شده.

این سوال بارها و بارها پرسیده شده. لطفا اول سرچ کنید.