PDA

View Full Version : نشان دادن فرم minimize شده

nazanin366
سه شنبه 03 تیر 1393, 20:46 عصر
سلام.پروژه م جوریه که نمیتونم از mdi parent استفاده کنم.می خوام کاربر وقتی فرم رو minimize کرد بتونم از تو خود برنامه دوباره به حالت نرمال برش گردونم.راهی هست که بتونم این کار رو انجام بدم؟البته با تعریف شی فرم تو یه کلاس تونستم سر و تهش رو بهم وصل کنم ولی زیاد جالب نیست

shahryari
چهارشنبه 04 تیر 1393, 09:02 صبح
Form2 f2;
private void btn_show(object sender, EventArgs e)
{
f2 = new Form2();
f2.Show();
}

private void btn_normal(object sender, EventArgs e)
{
f2.WindowState = FormWindowState.Normal;
}

nazanin366
چهارشنبه 04 تیر 1393, 10:59 صبح
این کار رو انجام دادم.فرم رو تو کلاس تعریف کردم.دستوری نداره که اسم فرم رو به صورت استرینگ بهش بدی تا همین کار رو انجام بده؟بعد یه سوال دیگه فرض کنیم دو تا فرم باز باشه.فرم اولی به صورت دیالوگ و فرم دومی به صورت معمولی باز میشه.فرم دومی از طریق فرم اولی باز میشه.حالا وقتی فرم دومی باز میشه اگه کاربر به جای minimize بیاد رو فرم اولی کلیک کنه فرم یک تقریبا به حالت minimize در میاد.این رو باید چجوری تشخیص بدم؟ببخشید ظولانی شد:ناراحت:

nazanin366
چهارشنبه 04 تیر 1393, 12:00 عصر
حل شد.برای اینکه فرم دومی با کلیک جای دیگه مخفی نشه باید پراپرتی top most رو برابر true قرار بدم

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 04 تیر 1393, 14:48 عصر
Application.OpenForms آرایه ای از اشیایی که از فرم ها ساخته شده ارائه میده. همین عبارت رو جستجو کنی قبلا کد قرار داده شده.
برای تشخیص هم استفاده از استرینگ (نام فرم) اشتباه است. باید از نوع (Type) کلاس (فرم) استفاده کنی.