PDA

View Full Version : چه سروری بگیرم ؟

thacker
سه شنبه 03 تیر 1393, 21:47 عصر
سلام ...
میخوام 10 - 12 سایت رو روی یک سرور آپلود کنم ... آیا رم 384 مگ کافیه ؟

سرور خوب باید چه مشخصاتی داشته باشه ؟

سیستم عامل سرور کدوم یکی از اینا باشه ؟! : CentOS, Debian, Ubuntu

prans.info
سه شنبه 03 تیر 1393, 21:58 عصر
384 کلوکسو هم نمیتونی نصب کنی :|
برای یه سایت تازه ساز و معمولی رم یک گیگ کم میاد برای 12 سایت 384 مگ ؟
CentOS بیشتر استفاده میشه ...

thacker
سه شنبه 03 تیر 1393, 22:21 عصر
ممنون ...
آخه این سایت ها رو یک سال هست روی سرویس نمایندگی میهن وب هاست دارم استفاده میکنم ...
امروز با پشتیبانیش صحبت کردم میگفت قطعا اگه این سرور رو بخرید از هاست اشتراکی بهتر هست و اینا ...
برای سرویس نمایندگی سالیانه 180 تومان پرداخت میکردم برای سرور باید 400 تومان پرداخت کنم ...
پس به نظر شما از همون سرویس نمایندگی هاست که اشتراکی هست استفاده کنم ؟

prans.info
سه شنبه 03 تیر 1393, 22:39 عصر
ممنون ...
آخه این سایت ها رو یک سال هست روی سرویس نمایندگی میهن وب هاست دارم استفاده میکنم ...
امروز با پشتیبانیش صحبت کردم میگفت قطعا اگه این سرور رو بخرید از هاست اشتراکی بهتر هست و اینا ...
برای سرویس نمایندگی سالیانه 180 تومان پرداخت میکردم برای سرور باید 400 تومان پرداخت کنم ...
پس به نظر شما از همون سرویس نمایندگی هاست که اشتراکی هست استفاده کنم ؟
برای رم 384 مگابایت 400 هزارتومن در ماه ؟

thacker
سه شنبه 03 تیر 1393, 23:24 عصر
در سال ...

prans.info
سه شنبه 03 تیر 1393, 23:57 عصر
به هر حال این رم خیلی کمه مخصوصا اگه کنترل پنلی مثل سی پنل مد نظرتون باشه (خود سی پنل یک گیگ حداقل میخواد تا نصب بشه)
شما یه چیزی بالای 3 گیگ در نظر بگیر که یه مدت به مشکل برنخوری البته سی پیو هم خیلی مهمه ...

thacker
چهارشنبه 04 تیر 1393, 09:18 صبح
با تشکر...
مشخصاتی که توی سایت نوشته اینه :

Dedicated Kernel
CPu : Intel® Xeon® E3-1230v3
حافظه رم : 384 مگابایت
پهنای باند(ماهیانه) : 300 گیگابایت
هارد دیسک : 25 گیگابایت
پورت ارتباطی : 1000 mbps

پس بجای سرور و هزینه اضافی از همون هاست اشتراکی استفاده کنم به صرفه تره ؟

prans.info
چهارشنبه 04 تیر 1393, 09:37 صبح
با تشکر...

Dedicated Kernel

صد در صد هاست اشتراکی بهتر از این سروره

Unique
چهارشنبه 04 تیر 1393, 15:19 عصر
اگه بخواین cpanel روی vps نصب کنین و هم هسرویس های هاست اشتراکی را روی vps ایجاد کنین ! حداقل ۲ یا ۴ gig رم و با cpu خیلی از این بهتر احتیاج دارین. اما اگه مشتری ها cpnale نمیخوان و کلا سایت ها بیشتر نمایشی هستند تا خدماتی با بازدید متوسط میشه از این استفاده کرد اما با توجه به هزینه ها اصلا مناسب نیست. در مورد سیستم عامل هم بستگی داره با چه توزیعی بیشتر کار کردین یا راحت ترین ! مثلا من با دبیان و مشتقاتش مثل اوبونتو راحت ترم ! دلیلی نداره centos بگیرم.

pejman_view
چهارشنبه 04 تیر 1393, 16:16 عصر
سلام

شما لزومی به نصب پنل ندارید می توانید فقط MySQL و PHP نصب کنید تا سیستم شما سبک تر باشد و حتی برای email هم می توانید از ریلی های خارج استفاده کنید. انتخاب رم و سی پی یو بسته به پردازش های سایت های شماست. در این رابطه نمی شه اطلاعات دقیق داد اما اگر 12 تا سایت را روی یک هاست اشتراکی داشتید بدانید راحت می توانید دوباره روی یک همچین سروری راه اندازی کنید چون معمولاً رم استفاده در PHP را در هاست های اشتراکی بین 32-64 و یا نهایتاً 128 می بندند. و اکثریت این سرورها هم با رم های 8 - 16 گیگ 600 سایت را جواب می دهند اما کمی سیستم عامل رم استفاده می کند و کمی هم پنل ها که این ها باعث می شوند اول کار کمی رم زیادتر بخواین اما بعد از آن سایت های راه اندازی شده روی آن رم زیاد نمی خواهند.

اما پیشنهاد بنده:
رم : 1گیگ
سی پی یو: 2هسته ای
و هاردهای : SSD
سیستم عامل: آنقدرها مهم نیست بستگی داره کی بلده با چی کار کنه. اما اکثریت پنل ها بر روی Centos نصب می شوند.

با آرزوی موفقیت

Mahdi-563
شنبه 07 تیر 1393, 01:38 صبح
با تشکر...

Dedicated Kernel

این VPS خیلی بتونه جواب بده برای یک سایت یا نهایتش دو تا سایت که پردازش زیادی نداشته باشن خوبه

به نظرم همون نمایندگی را بچسب البته من خیلی با شرکت های ایرانی کار کردم ولی قیمت و پشتیبانی خوبی ندارند

در حال حاضر دارم با iWeb کار می کنم و خیلی ازش.ن راضیم