PDA

View Full Version : سوال: نحوه حل کردن مشکل اتصال به sql در #C

ronaldo2014
چهارشنبه 04 تیر 1393, 09:29 صبح
سلام
من یه مشکل دارم در اتصال بانک sql به #c
string مربوط به کانکشن استرینگ به صورت زیر می باشد :
"Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"
هنگام اجرا ارور میگیره.
میگه که بانک مورد نظر موجود و در حال اجرا هست و دوباره نمیتواند اجرا شود.(از قسمت SQL Server Configuration Manager یکبار sqlexpress رو stop و دوباره start کردم باز مشکلش حل نشد.:متفکر:) اگه آدرس مسیر بانک sql رو به اون بدی مشکلش حل میشه ولی من می خواهم که به صورت بالا باشه.
ممنون می شوم اگه مشکلش رو حل کنید.

behnam-soft
چهارشنبه 04 تیر 1393, 18:54 عصر
جای دیگه ای بانکت رو اتچ نکردی؟

ronaldo2014
جمعه 06 تیر 1393, 11:10 صبح
فکر نمی کنم .
ویندوز هم تعویض کردم باز هم مشکل حل نشد.:متفکر:
اگه ممکنه یه راه حل برای این مشکل پیشنهاد کنید.
یه کد که بشه نرم افزار رو توی هر درایوی که خواستی کپی کرد و بعد بدون خطای مربوط به sql اجرا کرد.(با sqlexpress)

amir200h
جمعه 06 تیر 1393, 11:26 صبح
شاید جایی کانکت شدی به بانکت و بعد از کار کانکت رو نبستی.

ronaldo2014
جمعه 06 تیر 1393, 11:36 صبح
نه جایی کانکت نیست.
چندتا برنامه دیگه هم که داشتم امتحان کردم باز همین ارور رو میده.
لطفا راهنمایی فرمایید.

ronaldo2014
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 02:10 صبح
از میان این همه برنامه نویس یک نفر نیست جواب این مشکل که مربوط به عدم اتصال بانک sql به c# هست رو بدونه!:متفکر:

systam
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 02:18 صبح
سلام
اول کانکشن رو close کن بعد دوباره open کن
و
برنامه رو ضمیمه کن دوستان روی سیستماشون تست کنن

راستی تو کد کانکشن استرینگت
DataDirecto ry فاصله داره هابین o و r
یا علی

محمد آشتیانی
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 04:21 صبح
سلام
اول از همه ، کانکشن استرینگ رو به فرم زیر بنویس

Server=.\SQLExpress;AttachDbFilename=C:\MyFolder\M yDataFile.mdf;Database=dbname;Trusted_Connection=Y es;

البته مسیر دیتابیس رو اصلاح کن و همچنین نام دیتابیس رو (اسم دیتابیس رو تو قسمت آبی رنگ بدون پسوند mdf بنویس)
کلا نقش اون dbname اینه که ، اگر قبلا بانک رو Attach کرده باشی دیگه دوباره اینکار انجام نمیشه و با استفاده از این نام ، فقط وصل میشه به بانک

یه احتمال دیگه ای هم هست ، ممکنه اصلا اسم Instance اسکیوال شما SQLEXPRESS نباشه (اینو میتونی از لیست سرویسای ویندوز چک کنی) که در اینصورت باز باید کانکشن استرینگ رو اصلاح کنی.

موفق باشید.