PDA

View Full Version : سوال در مورد استفاده از RibbonBar در DevExpress

Sir-Programmer
چهارشنبه 04 تیر 1393, 14:00 عصر
با سلام ، من میخوام تو برنامه ای از ریبون کنترل استفاده کنم کلاً ریبونو میسازم دکمه ها و .... همه رو درست میکنم حالا مثلاً میخوام تو فرم افزودن مشتری وقتی باز شد ریبونم تغییر کنه یه قسمت اضافه بشه به نام ابزار مثلاً بعد توش کلید های مورد نظرم رو بزارم مثلاً دکمه افزودن و ... همانند عکس زیر این برنامه رو دیدم میخوام مثل این باشه تو ریبون باید از PageCategory استفاده کنم نحوه استفادشو نمیدونم ممنون میشم راهنمای کنید ( قبلاً به صورت دستی اینکارو میکردم البته با تلریک ، یه Tab میساختم و تو رویداد هاش کد مورد نظرو مینوشتم ولی اینجوری دردسر زیاد داره خواهشاً راهنمایی کنید )
120488

behnam-soft
چهارشنبه 04 تیر 1393, 18:49 عصر
سلام، من یه برنامه با استفاده از همین چیزی که شما می خوای نوشتم ، به این صورت که اول یه کنترل ریبون اضافه کردمو بعد برای اینکه کاربر روی هر تب کلیک کرد یه قسمت جدید باز بشه، اون یکی کنترل ریبون رو که الان اسمش یادم نیست! اضافه می کردم.اما این روش یه اشکال خیلی بزرگ داره اونم این که به شدت فرمت شلوغ میشه، یعنی در واقع شما تمام کنترل ها رو در یک فرم داری و این کمی سرعت لود شدن فرمت رو زیاد می کنه . . . البته شاید روش بهتری هم باشه.