PDA

View Full Version : مبتدی: کد بستن راست کلیک

vahidoranium
چهارشنبه 04 تیر 1393, 18:21 عصر
سلام
کدی هست بجز جاوا اسکریپت که بشه راست کلیک رو توی وبلاگ بست؟؟
و راهی برای کپی مطالب و عکس نباشه؟؟
من هر کدی که میزارم جاوا هست و راه های دور زدن این مسئله هم که زیاده
ممنون میشم اگه کدی باشه غیر از جاوا به من بدید

Golsha
چهارشنبه 04 تیر 1393, 21:20 عصر
سلام کدی که میخواید رو من تو PHP ندیدم ، و فکر نکنم وجود داشته باشه چون این امکان برای سمت کاربره ، برای این کار باید از کد های جاوا اسکریپت استفاده کنید.

MMSHFE
پنج شنبه 05 تیر 1393, 11:27 صبح
کلاً نه PHP و نه هیچ زبان سمت سرور دیگری کنترلی روی تنظیمات کلاینت نداره. این مسئله بخاطر مسائل امنیتی اینطور درنظر گرفته شده. نهایتاً میتونید یک صفحه ورودی به سایت طراحی کنید و اونجا یک کد AJAX تو صفحه بگذارین که به سرور درخواست میده تا یک متغیر سشن برای کاربر بسازه و توی صفحات دیگه، وجود اون متغیر سشن رو بررسی کنید. اگه نبود، به کاربر بگین جاوا اسکریپت غیرفعاله و نمیتونید سایت رو ببینید. اگه JS غیرفعال باشه AJAX هم کار نمیکنه و درنتیجه کاربر متغیر سشن رو نخواهد داشت. البته این مسئله هم قابل دور زدنه (میتونه بعد از مشاهده صفحه اول، JS رو غیرفعال کنه) ولی درهرصورت از هیچی بهتره. حتی میتونید توی هر صفحه، با AJAX این متغیر رو ایجاد کنید و موقع نمایش صفحه PHP هم بعد از اینکه چک کردین متغیر سشن وجود داره، حذفش کنید تا در درخواست بعدی، دوباره لازم باشه با AJAX ایجاد بشه. اینطوری برای مشاهده هر صفحه، باید JS فعال باشه تا درخواست AJAX بره و بیاد.

SA_Developer
پنج شنبه 05 تیر 1393, 11:42 صبح
سلام
برای جلوگیری از کپی مطالب از این کد CSS هم میتونی استفاده کنی:

-moz-user-select:none;// Mozilla firefox
-webkit-user-select: none;// Google chrome & safari
-ms-user-select: none;// Microsoft Internet explorer
-o-user-select: none; // Opera

توصیه من اینه که اینکار رو انجام ندید مخصوصا غیر فعال کردن کلیک راست
همه این روش ها رو میشه دور زد چون سمت کلاینتن پس اگر کسی بخواد کپی میکنه.

eshpilen
پنج شنبه 05 تیر 1393, 12:08 عصر
تاجاییکه میدونم چندین ترفند داره (منجمله غیر از JS)، ولی خب هیچکدام نمیتونن جلوی حرفه ایها رو بگیرن. ولی جلوی مبتدی ها و افرادی که انگیزه یا وقت کافی ندارن رو میتونه بگیره.

eshpilen
پنج شنبه 05 تیر 1393, 12:09 عصر
من خودم یوقتا از توی سورس صفحه متن مورد نظر رو پیدا و کپی میکنم :لبخند: