PDA

View Full Version : قیمت گداری روی یک پروژه

saeed-71
چهارشنبه 04 تیر 1393, 20:33 عصر
سلام.روی یک پروژه چجوری باید قیمت گذاشت؟
بر چه اساس به مشتری قیمت بدم؟
به صورت کاملا اختصاصی نوشته میشه.
مرجع قیمت گذاری وجود داره؟

Golsha
چهارشنبه 04 تیر 1393, 21:21 عصر
سلام من هم همین مشکل رو داشتم
مرجعی وجود نداره
ولی شما میتونی با استفاده از وقتی که صرف کردی ، کدهایی که نوشتی ، میزان خلاقیتی که داشتی خودت یه معیاری بذاری و یه قیمت بدی
قیمتی که هم خدا رو خوش بیاد ، هم مشتری راضی باشه ، هم خودت :)

saeed-71
چهارشنبه 04 تیر 1393, 22:18 عصر
خوب همینه دیگه!
منم نمیدونم چجوری قیمت گذاری کنم.مثلا بر اساس وقت چجوری میشه قیمت گذاشت؟

Tarragon
چهارشنبه 04 تیر 1393, 22:51 عصر
یه کارگر ساختمان روزی 25تومن می گیره 8 ساعت یعنی ساعتی حدودا 3تومن !
حالا شما یه برنامه نویس و یه مهندس هستی!
قیمتی که فکر کنی حقته رو بده.
نظر من برای کار خودم (بعنوان یه برنامه نیسی آماتور) یه چیزی حدود ساعتی 10تومن هستش. مثلا یه وبلاگ رو بخوام بنویسم بنظرم 30 ساعت وقتم رو می گیره قیمت می دم 300ت :لبخند:(من آماتورم و وبلاگ یه چیز خیلی سادست.)

saeed-71
چهارشنبه 04 تیر 1393, 23:04 عصر
یه کارگر روزی 50 ت میگیره.
کاش یه مرجع قیمت گذاری وجود داشت!

Unique
پنج شنبه 05 تیر 1393, 02:44 صبح
بار ها و بار ها توی همین انجمن بحث شده و بهتره به جای ایجاد پست جدید ابتدا جستجو کنید.

قیمت به خیلی عوامل بستگی داره و خیلی خیلی تجربی هستش. دقت کنین که کار ما شبیه کار یک کارگر ساده یا حی یک دندانپزشک نیست که کار های روتینی انجام میدهند و پیاده سازی هر پروژه چالش ها و پیگیری های آتی خودش را داره. قیمت باید متناسب با کیفیت کار ، مدت زمان انجام کار ،‌ سطح پروژه (مثلا داریم یک wordpress نصب میکنیم یا یک بازی آنلاین مینویسیم) و خیلی موضوعات دیگه باشه. بعضی وقت ها رقابتی میشه و بعضی وقت ها موضوع پروژه تخصصیه (شاید اصلا خیلی از همکار ها دانش اجراش را نداشته باشند).

به نظر من اگه تازه کار هستین زنگ بزنین چهار یا پنج تا شرکت همکار از متوسط تا قوی و قیمت بگیرین و یک میانگین بدین ، کاری که اکثر کارفرما ها میکنند و شما هم میتونین با همین کار قیمت مورد نظرشون را بهشون بدین. البته شهر به شهر هم فرق میکنه ! برنامه نویس اصفهان یا شیراز یا تهران یا مشهد یا ساری یک قیمت نمیگیریند و با توجه به خیلی از مسائل متفاوت میگیرن.

abolfazl-z
پنج شنبه 05 تیر 1393, 19:09 عصر
بار ها و بار ها توی همین انجمن بحث شده و بهتره به جای ایجاد پست جدید ابتدا جستجو کنید.

قیمت به خیلی عوامل بستگی داره و خیلی خیلی تجربی هستش. دقت کنین که کار ما شبیه کار یک کارگر ساده یا حی یک دندانپزشک نیست که کار های روتینی انجام میدهند و پیاده سازی هر پروژه چالش ها و پیگیری های آتی خودش را داره. قیمت باید متناسب با کیفیت کار ، مدت زمان انجام کار ،‌ سطح پروژه (مثلا داریم یک wordpress نصب میکنیم یا یک بازی آنلاین مینویسیم) و خیلی موضوعات دیگه باشه. بعضی وقت ها رقابتی میشه و بعضی وقت ها موضوع پروژه تخصصیه (شاید اصلا خیلی از همکار ها دانش اجراش را نداشته باشند).

به نظر من اگه تازه کار هستین زنگ بزنین چهار یا پنج تا شرکت همکار از متوسط تا قوی و قیمت بگیرین و یک میانگین بدین ، کاری که اکثر کارفرما ها میکنند و شما هم میتونین با همین کار قیمت مورد نظرشون را بهشون بدین. البته شهر به شهر هم فرق میکنه ! برنامه نویس اصفهان یا شیراز یا تهران یا مشهد یا ساری یک قیمت نمیگیریند و با توجه به خیلی از مسائل متفاوت میگیرن.

الان اگر یک فروشگاه(اتصال مستقیم به بانک) با سیستم وردپرس درست کنیم هزینه اش مثلا چقدر میشه ؟ (دیگه خودتون میدونین دیگه افزونه نویسی و...)

Mahdi-563
شنبه 07 تیر 1393, 00:06 صبح
دوستان اتحادیه صنف رایانه برای هر ساعت کار برنامه نویس قیمت تائین کرده و می تونید بر اثاث تعداد ساعتی که زمان گذاشتید قیمت تائین کنید.

Unique
شنبه 07 تیر 1393, 01:01 صبح
الان اگر یک فروشگاه(اتصال مستقیم به بانک) با سیستم وردپرس درست کنیم هزینه اش مثلا چقدر میشه ؟
اصلا تعریف کردن این شکلی پروژه به نظر من غلطه ! شما مطالب من را نخوندین !

دوستان اتحادیه صنف رایانه برای هر ساعت کار برنامه نویس قیمت تائین کرده و می تونید بر اثاث تعداد ساعتی که زمان گذاشتید قیمت تائین کنید
اتحادیه برنامه نویسی به نظر من یعنی همون کشک !
اصلا اومدیم من یک کدی زدم که ۱۰ دقیقه زمان برد اما بین ۱۰۰ تا برنامه نویس ۲ یا ۳ نفر بتونند انجام بدن یا حداقل با کیفیت کار من انجام بدهند (دوستان مثال میزنم و بنده از همه سوادم کمتره) اونوقت من باید ساعتی پولش را بگیرم ؟ نه دوست عزیز من ساعت ها زندگی و چشم و ... را گذاشتم تا تجربه پیدا کنم و باید حالا نتیجش را بگیرم. اگه ساعتی باید ۵۰۰۰ تومن بگیرم ! من زیر ۵۰۰۰۰۰۰ تومن نمیگیرم ! حالا شما اسمش را هر چی دوست داری بگذار. این طرز فکر منه ولی هیمن من ۱۲ ساله توی این کار هستم. پس یه چیزی میدونم که میگم.

یاد این دوستان افتادم که طراحی و توسعه وب را صفحه ای به مشتری قیمت میدهند ! آقا حراجه بدو بدو ! صفحه ای ۲۰۰۰۰ تومن ! همه بد بختی صنف ما همین آدما هستند.

numberone1
شنبه 07 تیر 1393, 02:38 صبح
دوستان اتحادیه صنف رایانه برای هر ساعت کار برنامه نویس قیمت تائین کرده و می تونید بر اثاث تعداد ساعتی که زمان گذاشتید قیمت تائین کنید.

ببخشید واقعا نتونستم جلوی خودم و بگیرم
شما تا چند اکابر خوندی؟
مهندس مملکت که شما باشی نتونی 4 تا کلمه فارسی بنویسی وای به حال بقیه
بازم معذرت میخوام پست بی ربط دادم ولی ...