PDA

View Full Version : سوال: جدا کردن هفته از ماه

rezayeman
پنج شنبه 05 تیر 1393, 15:07 عصر
با سلام

چطوری میشه ماه ها رو بر اساس هفته تفکیک کرد؟ مثلا هفته اول فروردین 93 - هفته دوم فروردین 93

مشکلم اینه که بعضی از ماه ها از وسط هفته شروع می شن مثلا ماه تیر 93 از یکشنبه شروع شده. حالا شنبه میشه هفته پنجم خرداد؟ یا میشه همون هفته اول تیر؟

حالا چرا این سوالو می پرسم.
به این خاطر که می خوام تو یه شرکت که محصولاتش ثبت میشه نمودار بصورت هفتگی داشته باشه که بتونه مقایسه انجام بگیره.

به نظر شما چجوری باید اینکارو انجام بدم؟

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 05 تیر 1393, 15:17 عصر
مهم نیست ماه از کدام روز هفته شروع میشه مهم اینه که یک ماه 4 هفته و چند روز هست (به نظر من). که در اینصورت (خارج قسمت روز تقسیم بر 7 ) + 1 میشه شماره هفته که اگر دیتابیس داری میتونی در کوئری هم انجامش بدی.

rezayeman
پنج شنبه 05 تیر 1393, 15:28 عصر
وقتی بحث تولید بوجود بیاد مهم میشه

نمیشه یک هفته ای که مثلا 3 روز هستش با هفته ای که 7 روز هست مقایسه کرد. اینجور مقایسه ها صحیح نیست و واسه تصمیم مدیریتی ایجاد مشکل میکنه

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 05 تیر 1393, 17:25 عصر
به خاطر همین گفتم که شروع مهم نیست چه روزی باشه مهم اینه که هفت روز بگذره.

rezayeman
دوشنبه 09 تیر 1393, 12:15 عصر
مهم نیست ماه از کدام روز هفته شروع میشه مهم اینه که یک ماه 4 هفته و چند روز هست (به نظر من). که در اینصورت (خارج قسمت روز تقسیم بر 7 ) + 1 میشه شماره هفته که اگر دیتابیس داری میتونی در کوئری هم انجامش بدی.

با این وجود باز هفته 3 روزه هم خواهیم داشت. از 29 تا روز 31 میشه هفته پنجم که فقط 3 روز هستش. آیا میشه این هفته با هفته ای که 7 روز هست مقایسه بشه؟ مسلما نمیشه

کسی راه حل دیگه ای نداره؟