PDA

View Full Version : ارتباط به postgresql از sqlite در eclipse با استفاده از هایبرنیت

aminie
جمعه 06 تیر 1393, 18:05 عصر
سلام وقت بخیر برای اتصال از sqlite به postgresql در eclipse از هایبرنیت می توان استفاده کرد؟ به چه صورت؟ در جاوا قبلا با استفاده از jdbc و هایبرنیت به postgresql متصل شدم اما در اندروید مراحل کار و فایل های jar موردنیاز رو نمیدونم.ممنون میشم کمک کنید

rubiks.kde
جمعه 06 تیر 1393, 19:16 عصر
آندروید به صورت پیش فرض از SQlite ااستفاده میکنه و برای بقیه دیتابیس باید از
jdbc استفاده کنید.
اگر قبلا در جاوا از jdbc استفاده کردید در اندروید هم استفاده کنید مشکلی نخواهید داشت.

توی انجمن هم مثال هایی از استفاده jdbc هست.(البته برای وصل شدن به sql server)

aminie
شنبه 07 تیر 1393, 08:37 صبح
آندروید به صورت پیش فرض از SQlite ااستفاده میکنه و برای بقیه دیتابیس باید از
jdbc استفاده کنید.
اگر قبلا در جاوا از jdbc استفاده کردید در اندروید هم استفاده کنید مشکلی نخواهید داشت.

توی انجمن هم مثال هایی از استفاده jdbc هست.(البته برای وصل شدن به sql server)

ممنون
اما قبلا با استفاده از bean این کار رو انجام دادم اما الان نمیدونم چه چیزی جایگزین اون فایل کنم و به چه فایل jar نیاز هست ممنون میشم در این زمینه راهنماییم کنید

rubiks.kde
شنبه 07 تیر 1393, 09:36 صبح
درایور jdbc مخصوص postgresql رو از این لینک (http://jdbc.postgresql.org/download.html) دانلود کنید.

برای کانکت شدن هم به این صورت عمل کنید.

Class.forName("org.postgresql.Driver");
Connection connection = null;
connection = DriverManager.getConnection("jdbc:postgresql://hostname:port/dbname","username", "password");

دیگه ادامه کار عادیه و شما میتونید کوئری بزنید و ...

البته دقت داشته باشید که این کار در Thread جدا از Thread Main اجرا بشه والا بهتون خطا میده.

aminie
شنبه 07 تیر 1393, 12:43 عصر
درایور jdbc مخصوص postgresql رو از این لینک (http://jdbc.postgresql.org/download.html) دانلود کنید.

برای کانکت شدن هم به این صورت عمل کنید.

Class.forName("org.postgresql.Driver");
Connection connection = null;
connection = DriverManager.getConnection("jdbc:postgresql://hostname:port/dbname","username", "password");

دیگه ادامه کار عادیه و شما میتونید کوئری بزنید و ...

البته دقت داشته باشید که این کار در Thread جدا از Thread Main اجرا بشه والا بهتون خطا میده.

ممنونم خیلی لطف کردید اما ی سوال...
اگه بخوام با استفاده از hibernate ارتباط را برقرار کنم این امکان وجود دارد؟میشه ی کم توضیح بدید؟