PDA

View Full Version : سوال در مورد فرم

سیروس مقصودی
شنبه 07 تیر 1393, 22:49 عصر
با سلام

من در برنامه حدودا 50 فرم دارم و و یک فرم دارم که میخواهم این فرم در کلیه 50 تا فرم نمایش داده شود آیا بایستی در تمامی فرمها آن را Use کنم یا راه حلی برای این کار وجود دارد .
من میخواهم یا زدن یک کلید این فرم روی هر فرمی که میخواهم نمایان شود بایستی برای اینکار چه عملیاتی را بایستی انجام دهم ؟

با تشکر

S M A D
شنبه 07 تیر 1393, 23:44 عصر
با سلام

من در برنامه حدودا 50 فرم دارم و و یک فرم دارم که میخواهم این فرم در کلیه 50 تا فرم نمایش داده شود آیا بایستی در تمامی فرمها آن را Use کنم یا راه حلی برای این کار وجود دارد .
من میخواهم یا زدن یک کلید این فرم روی هر فرمی که میخواهم نمایان شود بایستی برای اینکار چه عملیاتی را بایستی انجام دهم ؟

با تشکر
سلام
شما عمليات مورد نظرتون رو در ٥٠ تا فرم بكنيد - بدون توجه به خط هايي كه دلفي زير دستورات مي كشد- و در آخر ران كنيد.
دراين زمان خود دلفي سوالي مبني بر اينكه خودش يوز كند ميپرسد كه اگر شما تاييد كنيد خيلي راحت خود دلفي يوز ميكنه واسطون.

یوسف زالی
شنبه 07 تیر 1393, 23:55 عصر
هر 50 تا فرمتون رو از یک مسترفرم بگیرید و یک بار در مستر فرم اون رو یوز کنید و توابع مربوطه رو بنویسید.

hadisalahi2
یک شنبه 08 تیر 1393, 09:30 صبح
هر 50 تا فرمتون رو از یک مسترفرم بگیرید و یک بار در مستر فرم اون رو یوز کنید و توابع مربوطه رو بنویسید.

یوسف جان مستر فرم دیگه چیه؟
تا الان به گوشم نخورده
میشه یک کم در موردش توضیح بدی؟

یوسف زالی
یک شنبه 08 تیر 1393, 10:20 صبح
شما وقتی دارید فرم جدید می سازید این امکان وجود داره که فرمتون رو به جای این که از TForm بگیرید، از یکی از فرمهای خودتون بگیرید.
به اون فرمهایی که حالت فرم پایه برای سایر فرم ها دارند، مستر فرم گویند، (مهم، سر امتحان میاد :لبخند:)
با این روش، کدها و متدهایی رو که در فرمهاتون مشترکه، یک بار در مستر فرم می نویسید.

hadisalahi2
یک شنبه 08 تیر 1393, 11:54 صبح
مهم، سر امتحان میاد
اتفاقا یک سری نخوندم همین قسمتش تو امتحان اومد :قهقهه:

با این روش، کدها و متدهایی رو که در فرمهاتون مشترکه، یک بار در مستر فرم می نویسید.
همچی گفتی مستر فرم ، گفتم نکنه مثله Master Page توی Asp.net یک چیز جدیده که ما ازش خبر نداریم :لبخند:
البته بماند که کلا هیچی دیگه هم خبر نداریم :خجالت:

اتفاقا برای من یک سوال پیش اومده
که توی یک تاپیک جدید میپرسم الان

سیروس مقصودی
یک شنبه 08 تیر 1393, 13:02 عصر
با تشكر از دوستان

مسئله اينجاست كه من فرم ها را قبلا ايجاد كرده ام و هيچكدام را مانند دستورات آقاي زالي ايجاد نكرده ام يعني تمامي فرمها متمايز از هم هستند در اين حالت من بايستي چكار كنم ؟

یوسف زالی
یک شنبه 08 تیر 1393, 13:15 عصر
باید همش رو یوز کنید.