PDA

View Full Version : حرفه ای: نمایش نام بجای آی دی در گریدویو

mohammad5530
یک شنبه 08 تیر 1393, 11:14 صبح
سلام

من دو تا تیبل دارم . یکی لیگ و دیگری تیم .

داخل تیبل تیم یک فیلد هست به اسم LeagueId که آی دی لیگ در اون ثبت میشه . و من در یک قسمت برنامم نیاز دارم که توی گریدویو اطلاعات تیم ها رو نشون بدم و نام لیگ رو هم نمایش بدم . ولی LeagueId فقط کد لیگ رو نشون میده . من از Linq to Sql استفاده میکنم .

لطفا من رو راهنمایی کنید . مرسی

khokhan
یک شنبه 08 تیر 1393, 12:50 عصر
سلام

من دو تا تیبل دارم . یکی لیگ و دیگری تیم .

داخل تیبل تیم یک فیلد هست به اسم LeagueId که آی دی لیگ در اون ثبت میشه . و من در یک قسمت برنامم نیاز دارم که توی گریدویو اطلاعات تیم ها رو نشون بدم و نام لیگ رو هم نمایش بدم . ولی LeagueId فقط کد لیگ رو نشون میده . من از Linq to Sql استفاده میکنم .

لطفا من رو راهنمایی کنید . مرسی
از کوئری join استفاده کن :

var query = from e in Employee
join d in Dept on e.deptno equals d.deptno
select new {e.deptno, d.deptno};

mohammad5530
یک شنبه 08 تیر 1393, 17:43 عصر
از کوئری join استفاده کن :

var query = from e in Employee
join d in Dept on e.deptno equals d.deptno
select new {e.deptno, d.deptno};

این کد رو بیشتر توضیح میدید ؟

khokhan
دوشنبه 09 تیر 1393, 15:07 عصر
این کد رو بیشتر توضیح میدید ؟

فرض می کنیم شما یه تیبل به نام لیگ دارین شامل دو تا فیلد LigeID & ligeName و همونطور که گفتین یه تیبل تیم هم دارین که فیلد LigeID از جدول لیگ در اون آورده شده

حالا با اون کوئری joinمی تونین هم زمان اطلاعات دوجدول رو فراخوانی کنین و هر کدوم از فیلدها رو که مدنظرتون هست با توجه به فیلد مشترکشون انتخاب و نمایش بدین

لینک http://www.dotnet-tricks.com/Tutorial/linq/UXPF181012-SQL-Joins-with-C

mohammad5530
دوشنبه 09 تیر 1393, 19:01 عصر
فرض می کنیم شما یه تیبل به نام لیگ دارین شامل دو تا فیلد LigeID & ligeName و همونطور که گفتین یه تیبل تیم هم دارین که فیلد LigeID از جدول لیگ در اون آورده شده

حالا با اون کوئری joinمی تونین هم زمان اطلاعات دوجدول رو فراخوانی کنین و هر کدوم از فیلدها رو که مدنظرتون هست با توجه به فیلد مشترکشون انتخاب و نمایش بدین

لینک http://www.dotnet-tricks.com/Tutorial/linq/UXPF181012-SQL-Joins-with-C

خیلی خیلی ممنون
منظور شما رو بطور کامل متوجه شدم