PDA

View Full Version : سوال: فرق = و == در سی شارپ

marasiali
یک شنبه 08 تیر 1393, 20:58 عصر
سلام شاید سوالی که میپرسم خیلی خیلی ساده باشه ولی میخوام بدونم فرق = و == در سی شارپ چیه و چه وقت از کدومش استفاده کنیم.آخه من همیشه یکیشو میزنم اگه ارور داد اون یکی رو میزنم.
پیشاپیش ممنون از جوابتون.

Pedram_Parsian
یک شنبه 08 تیر 1393, 21:14 عصر
سلام شاید سوالی که میپرسم خیلی خیلی ساده باشه ولی میخوام بدونم فرق = و == در سی شارپ چیه و چه وقت از کدومش استفاده کنیم.آخه من همیشه یکیشو میزنم اگه ارور داد اون یکی رو میزنم.

دوست عزیز
از عملگر = در زمانی استفاده می شه که می خواین یه مقداری رو درون یک متغیر یا هر چیزی قرار می دید مثل :

String a = "Salam";

ولی از عملگر == زمانی استفاده می شه که می خواین برابری رو چک کنید مثلا در شرط ها (if)

Hadoop
یک شنبه 08 تیر 1393, 22:04 عصر
آیا شما مالک یک جلد کتاب سی شارپ هستید و حداقل فصل اول و دوم آن کتاب را مطالعه کرده اید؟ :عصبانی++:

Pedram_Parsian
یک شنبه 08 تیر 1393, 22:16 عصر
آیا شما مالک یک جلد کتاب سی شارپ هستید و حداقل فصل اول و دوم آن کتاب را مطالعه کرده اید؟ :عصبانی++:

با من هستی دوست عزیز ؟

elec60
یک شنبه 08 تیر 1393, 22:57 عصر
با من هستی دوست عزیز ؟

پَ ن پَ با اندرس هلسبرگه:لبخند:

من خودمو مبتدی حساب میکنم تو سی شارپ ولی خداییش دیگه نمیشه کسی که فرق = و == رو نمیدونه مبتدی دونست! باز اگه مثلا بپرسی فرق Object.Equals با == چیه یه چیزی!
ندونستن عیب نیست ولی لااقل یه مطالعه اولیه هم انجام بده و بعد اگه مشکل داشتی بیان کن.

marasiali
یک شنبه 08 تیر 1393, 23:52 عصر

من خودمو مبتدی حساب میکنم تو سی شارپ ولی خداییش دیگه نمیشه کسی که فرق = و == رو نمیدونه مبتدی دونست! باز اگه مثلا بپرسی فرق Object.Equals با == چیه یه چیزی!
ندونستن عیب نیست ولی لااقل یه مطالعه اولیه هم انجام بده و بعد اگه مشکل داشتی بیان کن.

عزیز
شما نمیخواین جواب بدین ، ندین.کسی که مجبورتون نکرده
الآن من این سوالو پرسیدم چیزی از شما کم شد؟
مشکل اینجاست که من اینو تو گوگل سرچ کردم ولی گوگل = رو جزو الگوریتم های جستجو حساب می کنه بینگ هم همینطور

Pedram_Parsian
دوشنبه 09 تیر 1393, 00:16 صبح

وقتی کسی سوال داره باید بهش جواب داده بشه
حالا که آسون باشه و چه سخت ...
دوست عزیز elec60 (http://barnamenevis.org/member.php?110859-elec60) شما خودت یه روزه برنامه نویس شدی ؟؟
شاید دوستان سوالاتی بکنن که برای من و شما آسون باشه ولی دلیلی نداره که ....

marasiali
دوشنبه 09 تیر 1393, 01:04 صبح
وقتی کسی سوال داره باید بهش جواب داده بشه
حالا که آسون باشه و چه سخت ...
دوست عزیز elec60 (http://barnamenevis.org/member.php?110859-elec60) شما خودت یه روزه برنامه نویس شدی ؟؟
شاید دوستان سوالاتی بکنن که برای من و شما آسون باشه ولی دلیلی نداره که ....

راست میگه آخه من نه کلاس رفتم نه رشتشو خوندم نه هیچ چیز دیگه 14 سالم هست قبلا هم بیشتر html و css کار می کردم و یه قالب هم طراحی کردم.تازه به این زمینه رو آوردم.چرا باید از سوال پرسیدن خجالت بکشم؟

khokhan
دوشنبه 09 تیر 1393, 01:33 صبح
راست میگه آخه من نه کلاس رفتم نه رشتشو خوندم نه هیچ چیز دیگه 14 سالم هست:چشمک: قبلا هم بیشتر html و css کار می کردم و یه قالب هم طراحی کردم.تازه به این زمینه رو آوردم.چرا باید از سوال پرسیدن خجالت بکشم؟
:لبخند::متفکر:

http://www.codeproject.com/Articles/584128/What-is-the-difference-between-equalsequals-and-Eq

http://irchemeng.ir/1392/08/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE-%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D9%88%D9%85/

http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/3d39b4/difference-between-operator-and-equals-method-in-C-Sharp/

http://www.dailyfreecode.com/interviewfaq/difference-between-object-equals-130.aspx

Hadoop
دوشنبه 09 تیر 1393, 03:50 صبح
مبتدی بودن که همه مبتدی هستند در مقایسه با یکی سطح بالاتر از خودشون. مشکلی هم نیست
ندانستن هم عیب نیست و نپرسیدن عیب است هم درست

اما توی سطح کیفی سایت هم دیگه نباید اومد رید ! با این سوالات

کسی که میاد سوالش رو آنلاین میپرسه یعنی یک چیز خاصی بوده که میخواسته کسایی که قبلا بااهش تجربه داشتند کمکش کنند شاید مشکل اونها هم بوده

فرق = و == رو توی همه کتابهای سی شارپ نوشته .. ما فرض میکنیم هر کسی حداقل یک جلد کتاب رو داره و لاش رو باز میکنه قبل سوال پرسیدن ...

اگه سایت رو مدیرش من بودم که کلا سوال اینطوری پرسیدن رو کلا ممنوع میکردم هرکی هم ادامه میداد هم ممنوع الوورود تا سطح کیفی سایتم حفظ بشه

elec60
دوشنبه 09 تیر 1393, 09:18 صبح

من قصدم مسخره کردن کسی نبود، فقط تعجب کردم که شما کلی کد نوشتین و با سعی و خطا = و == رو استفاده کردین و هنوز پی نبردین که = یعنی assignment و == یعنی Compare !!

با دو سه بار سعی و خطا باید متوجه بشین دیگه! ارتباطی هم به سن و سال نداره چون واقعا در حدی نیست که نشه فهمید، موندم چطور همیشه یکیو زدین ارور داده بعد اونیکیو زدین درست شده و متوجه نشدین فرقشونو!

حداقل یه کتاب بخون بعد کدنویسی کن، کتاب ترجمه شده هم اصلا نخون که وقت تلف کردنه، با کتاب دایتل شروع کن که خیلی ساده و در عین حال عمیق گفته بعد برو سراغ کتاب جوزف البهاری که واقعا عالیه و نهایتا برو سراغ گنجینه ۱۰۰۰ صفحه ایه جفری ریشتر که دقیقا گفته CLR چیکار میکنه و مفاهیم رو به صورت بسیار دقیق و کامل گفته، من در حال حاضر دارم مورد سوم رو مطالعه میکنم ولی واقعا سطحش بالاست و سرعت جلو رفتنم از دو کتاب قبلی خیلی کمتر شده...

marasiali
دوشنبه 09 تیر 1393, 17:01 عصر
من قصدم مسخره کردن کسی نبود، فقط تعجب کردم که شما کلی کد نوشتین و با سعی و خطا = و == رو استفاده کردین و هنوز پی نبردین که = یعنی assignment و == یعنی Compare !!

با دو سه بار سعی و خطا باید متوجه بشین دیگه! ارتباطی هم به سن و سال نداره چون واقعا در حدی نیست که نشه فهمید، موندم چطور همیشه یکیو زدین ارور داده بعد اونیکیو زدین درست شده و متوجه نشدین فرقشونو!

حداقل یه کتاب بخون بعد کدنویسی کن، کتاب ترجمه شده هم اصلا نخون که وقت تلف کردنه، با کتاب دایتل شروع کن که خیلی ساده و در عین حال عمیق گفته بعد برو سراغ کتاب جوزف البهاری که واقعا عالیه و نهایتا برو سراغ گنجینه ۱۰۰۰ صفحه ایه جفری ریشتر که دقیقا گفته CLR چیکار میکنه و مفاهیم رو به صورت بسیار دقیق و کامل گفته، من در حال حاضر دارم مورد سوم رو مطالعه میکنم ولی واقعا سطحش بالاست و سرعت جلو رفتنم از دو کتاب قبلی خیلی کمتر شده...

من اتفاقا مشکلم همینه
من نه کلاس رفتم و نه پیش کسی آموزش دیدم.من از حول و حوش 6،7 سالگیم که کامپیوتر تو خونه بود چون رمش خیلی پایین بود(256 مگ) اصلا به بازی و اینها رو نیاوردم و اینقدر زدم کامپیوتر رو ترکوندم تا یه چیزایی ازش حالیم شد.بعد یک مدت یعنی حدود 3 سال پیش کامپیوتر شخصی برا خودم خریدن (یعنی همینی که الآن دارم باهاش کار می کنم) که رم 4 گیگ داشت که در مقایسه با قبلی خیلی عالی بود.و از اون موقع به آموزش های اینترنتی هم رو آوردم یه ذره رفتم دلفی خوشم نیومد بعد رفتم سی شارپ خوشم نیومد پس رفتم html و css که باهاش حال می کردم و یاد گرفتم و یه قالب واسه وبم از صفر نوشتم.بعد تصمیم گرفتم برگردم سی شارپ.اینبار نظرم نسبت به سی شارپ خیلی متفاوت بود و خوشم اومد.اما چون آموزش ها اینترنتی و بعضا تجربی بود بدون قاعده و قانون یاد گرفتم واسه همین الآن ممکنه یه مبحث خیلی پیچیده رو بدونم و در عین حال یه مبحث ساده(مثل همین تفاوت = و ==)رو ندونم.دیگه چی کار میشه کرد؟
اما بهم برمیخوره کسی اینجوری مسخره ام کنه چون من همین چیز هایی که بلدم رو الکی یاد نگرفتم و دردسرهایی بابتش کشیدم و علاقه اصلی من همین کامپیوتره که میخوام مهندسی کامپیوتر بخونم و درمقابل خویش افق هایی روشن می بینم.......
آینده در انتظار علم و خلاقیت من است.آینده دارم میام.......................................... ...............