PDA

View Full Version : مبتدی: قرار دادن برنامه با بانک sql روی شبکه

jd.mn98
یک شنبه 08 تیر 1393, 21:29 عصر
سلام دوستان بنده چیزی از شبکه و قرار دادن sql server روی شبکه نمیدونم.
اگر امکان داره از صفر برام توضیح دهید که چطوری یه برنامه با بانک sql رو میشه روی شبکه قرار داد مثلا دو تا کامپیوتر با سیم lan به متصلند چطور برنامه روی هر دو سیستم باشه و بانک روی یه سیستم باشه و بشه از روی هر دو سیستم در بانک رکورد وارد کرد
با تشکر

erfan_urchin
دوشنبه 09 تیر 1393, 00:12 صبح
اولا که باید برای سرور و کلاینت IP تعریف کنید
مثلا برای سرور 192.168.34.1 و برای کلاینت 192.168.34.2
مرحله بعد باید توی sql یک user و pass بسازین تا توسط اون بتونید کلاینت رو به بانک متصل کنید
طرز ساخت یوزر توی sql تو لینک زیر به طور کامل توضیح داده شده
http://mkhoshbakht.blogfa.com/post-27.aspx
بعد از این که یوزر جدید رو ساختین مثلا user: test و pass: 123 از کانکشن زیر داخل C#‎‎‎ استفاده میکنید
SqlConnection sc = new SqlConnection("Data Source=192.168.34.1;DataBase=dbname;User Id=test;Password=123");
*جلوی DataBase باید اسم دیتابیستون رو بنویسین
بعدش میتونین به راحتی با وصل کردن کابل lan شبکه رو ایجاد کنید
فقط ممکنه موقع اتصال از طرف کلاینت یا سرور به مشکل بخورین که این مشکل از فایروال آنتی ویروس هستش و باید غیر فعالش کنید

jd.mn98
سه شنبه 10 تیر 1393, 21:12 عصر
عذر می خوام چطوری باید برای سرور و برای کلاینت ip تعریف کتم؟؟

jd.mn98
سه شنبه 10 تیر 1393, 22:34 عصر
دوست عزیز بنده لینکی که داده بودین ر رفتم و تمام مراحل را از اول تا آخر انجام دادم آیا با این کار همه چیز ok میشه؟؟
آیا با این کار میتوان برنامه را برای دو کامپیوتر که با کابل LAN متصلند اجرا کرد؟
چطوری از فایروال ویندوز رد بشم؟

erfan_urchin
چهارشنبه 11 تیر 1393, 19:35 عصر
عذر می خوام چطوری باید برای سرور و برای کلاینت ip تعریف کتم؟؟
این مسیر رو برین
Control Panel\Network and Internet\Network Connections
بعد روی Local Area Connection راست کلیک کنید properties رو انتخاب کنید رویInternet Protocol Version4 کلیک کنید و روی properties کلیک کنید بعدش میتونید IP تعریف کنید
اگه بلد نیستید IP تعریف کنید تو گوگل سرچ کنید

دوست عزیز بنده لینکی که داده بودین ر رفتم و تمام مراحل را از اول تا آخر انجام دادم آیا با این کار همه چیز ok میشه؟؟
آیا با این کار میتوان برنامه را برای دو کامپیوتر که با کابل LAN متصلند اجرا کرد؟
چطوری از فایروال ویندوز رد بشم؟
بله همه چی حل میشه
من گفتم فایروال آنتی ویروس ، نه فایروال ویندوز
هر آنتی ویروس از یه راهی غیر فعال میشه اینم تو گوگل سرچ کنید

jd.mn98
پنج شنبه 12 تیر 1393, 20:52 عصر
ولی من وقتی فایر وال ویندوز رو قطع می کردم کار میکرد و اصلا به فایروال آنتی ویروس کار نگرفتم. این درست نیست که همش فایروال خاموش باشه ، راهی نیست که بدون خاموش کردن فایروال بشه مشکلو حل کرد؟؟

erfan_urchin
جمعه 13 تیر 1393, 13:23 عصر
چرا راه هست اما شما اول باید بفهمی فایروال کدوم پورت رو متوقف میکنه و نمیزاره شبکه متصل بشه؟؟؟
اگه تونستی پورتش رو پیدا کنی میشه راحت این پورت رو به فایروال معرفی کنی و بگی فایروال جلوی این پورت رو نگیره
من خیلی سرچ کردم ببینم چجوری میشه شماره پورت رو پیدا کرد اما چیزی پیدا نکردم

jd.mn98
جمعه 13 تیر 1393, 17:40 عصر
دوست عزیز به جواب رسیدم و مشکل حل شد
حالا یه سوال
این کار برای دو سیستم بود آیا انجام این مراحل برای بیش از دو سیستم هم قابل اجراست مثل اتاق رایانه یک دبیرستان یا مثلا سیستم های شبکه شده در یک اداره

erfan_urchin
شنبه 14 تیر 1393, 02:05 صبح
دوست عزیز به جواب رسیدم و مشکل حل شد
حالا یه سوال
این کار برای دو سیستم بود آیا انجام این مراحل برای بیش از دو سیستم هم قابل اجراست مثل اتاق رایانه یک دبیرستان یا مثلا سیستم های شبکه شده در یک اداره
بله امکانش هست. اما باید یه دستگاهی به اسم switch داشته باشی تا بتونی بیشتر از دوکامپیوتر رو شبکه کنی که خب قاعدتا هزینه زیادی هم داره و همچنین شبکه کردن توسط switch کار هرکسی نیست و باید متخصص شبکه رو بیاری تا کامپیوترهارو برات شبکه کنه.
فقط یه سوال چجوری مشکل رو حل کردی؟؟؟ پورت رو پیدا کردی یا از راه دیگه رفتی؟؟؟

jd.mn98
شنبه 14 تیر 1393, 09:53 صبح
تو نت سرچ کردم.
فایروالی که باید باهاش کار میکردیم فایوال ویندوز بود نه آنتی ویروس ، پورتی هم که sql با اون کار میکنه پورت 1433 هستش و برای اینکه از فایروال ویندوز رد بشیم باید یک rule تعریف میکردیم و پورت رو به اون معرفی میکردیم تا فایروال به اون اطمینان کنه و اجازه کار با اون رو بده.
برای اطمینان از پورت مراحل زیر رو بروید :
SQL server configuration manager >> SQL server Network configuration >> Protocols for MSSQLSERVER >> TCP/IP >> set Enabled to yes >> go to IP Adresses >> IP All >> TCP Port =1433