PDA

View Full Version : یک سوال فنی

fatemeh r
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 20:42 عصر
دوستان سلام
من می خواهم علاوه بر asp زبان دیطری هم کار کنم(البته می دانم که asp زبان برنامه نویسی محسوب نمی شود) لطفا مرا راهنمایی کنید که ایا سراغ .net ها(c#.net) بروم یا مثلا php کار کنم لطفا برای نظر خود دلیل هم بیاورید
خیلی ممنون می شوم

fatemeh r
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 21:45 عصر
دوستان عزیز واقعا شرمنده ام کردید
لطف کنید همکاری بفرمایید ممنون می شوم

ali_kolahdoozan
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 22:17 عصر
دوستان سلام
من می خواهم علاوه بر asp زبان دیطری هم کار کنم(البته می دانم که asp زبان برنامه نویسی محسوب نمی شود) لطفا مرا راهنمایی کنید که ایا سراغ .net ها(c#.net) بروم یا مثلا php کار کنم لطفا برای نظر خود دلیل هم بیاورید
خیلی ممنون می شوم

زبان دیطری هم ؟؟؟؟

زبان چی چی تری ؟

اما اصلا می خواهید winapp باشه یا webapp ؟‌

سارا نجفی
دوشنبه 01 خرداد 1385, 07:52 صبح
فاطمه خانوم ، سلام
اول که به نظر من سوال شما اصلا" فنی نیست :چشمک: و بیشتر شخصی است.
دوم جواب دادن به این سوال شما در دنیای ارتباطات امروزی خیلی سخته. چرا؟ چونکه این سوال خیلی شخصی هست و سلیقه ای. شاید من به شما بگم که ASP بهترین هست (البته اگر منظورتون زبانهای برنامه نویسی تحت وب هست) ولی دیگری بیاد وبگه ای بابا ASP‌ که دیگه خیلی قدیمیه و باید الان ASP.NEt‌ کنی و هزاران نظر دیگه. PHP‌، Pyton, Delphi,Java‌ میبینید که انتخاب خیلی هست و کارشناس و برنامه نویس هم فراوان که در هر کدام اززبانهای بالا استاد هستند و هر کدو ممیتونن برای شما هزاران دلیل بیارن که استفاده از اون زبان بهترین و کاربردی ترین هست.
ولی با این همه به نظر من ASP‌ و ASP.NEt خیلی کاربردی هستند.

بااحترام

archangel
دوشنبه 01 خرداد 1385, 08:41 صبح
اتفاقاً خانوم نجفی ضمن احترام به نظر شما، بر عکس، به نظر من قضیه کاملاً فنی‌اِ‌ِ. شما وقتی از لحاظ فنی قابلیت‌های زبان‌ها یا محیط‌های برنامه‌نویسی دیگه رو بررسی می‌کنید می‌تونید بهتر تصمیم بگیرید که سراغ چه زبان یا محیطی برید.

صحبت سر قدیمی بودن نیست که حالا مثلاً چون ASP قدیمی‌تره باید بریم سراغ یه چیز جدید. شما مثلاً ببینید زبان جاوا اسکریپت از بدو ورودش در سال 1995 تا الان مگه چقدر تغییر و تحول داشته. آخرین نسخه‌اش الان 1.5 اِ که چندین سال پیش اومده و دیگه تغییری نکرده. اما این زبان به میزان وحشتناکی در وب کاربرد داره!

به نظر من خانوم fatemeh r. برای پیدا کردن پاسخ دقیق سوالتون باید ببینین هر محیط یا زبانی چه قابلیت‌هایی داره و چه امکاناتی رو در اختیارتون قرار می‌ده. بعد ببینین شما خودتون چه نیازهایی دارین و چه انتظاراتی از محیط برنامه‌نویسی‌تون دارین. وسعت زمینه‌ای که می‌خواین کار کنین چقدره. به عنوان مثال برای سایتهای کوچک و ساده شاید ASP انتخاب مناسبی باشه. اما برای سایت‌های بزرگ نه. بعد می‌تونین مقایسه کنین و بهترین جواب رو پیدا کنین. به قول خانوم نجفی این که یه فرد به طور صرف بیاد بگه برو سراغ .NET یا برو PHP کار کن، شاید نتونه راهنمایی مناسبی باشه. اگرچه .NET واقعاً قابلیت‌های بی‌نظیری داره که انجام اونها در ASP 3.0، برنامه‌نویس و طراح وب رو مجبور به صدها خط کُدنویسی و تحمل سختی‌های بسیاری می‌کنه.

ولی علی ای حال. به نظر من از افراد متخصص در هر زمینه (.NET، PHP، ASP، JSP) به طور جدا نظر سنجی کنین و بپرسین هر کدوم چه قابلیت‌های ویژه‌ای دارن. بعد می‌تونین مقصد خودتونو به درستی انتخاب کنین.

سارا نجفی
دوشنبه 01 خرداد 1385, 09:24 صبح
شما راست گفتین archangel :خجالت: :تشویق:
من هم از راهنماییت استفاده کردم.
مرسی

fatemeh r
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 14:20 عصر
ضمن تشکر از همه دوستان از جمله سارا خانم و اقای archangel

به نظر من از افراد متخصص در هر زمینه (.NET، PHP، ASP، JSP) به طور جدا نظر سنجی کنین .

اقای archangel من فکر کردم شاید متخصصین عضو این سایت مرا راهنمایی کنند ضمنا من نمی خواهم چشم و گوش بسته, فقط بسته به نظر دیگران این انتخاب را بکنم فقط می خواستم نظر متخصصینی چون شما را بدانم

archangel
جمعه 05 خرداد 1385, 00:57 صبح
من آدم متخصصی نیستم. :خجالت:
قطعاً دوستان دیگه به خصوص مدیران ارشد در این زمینه بهتر می‌تونن کمک کنن. چون اظهار نظر در این زمینه واقعاً به تجربه و اطلاعات فنی دقیقی نیاز داره تا بتونی در مورد یه محیط، یه زبان برنامه‌نویسی، یه تکنولوژی نرم‌افزاری، خصوصیاتش، مزایا و معایبش اظهار نظر کنی.
منو عفو کنین. :بامزه: