PDA

View Full Version : سوال: مدیریت محتوا

mnakhaeipoor
سه شنبه 10 تیر 1393, 00:22 صبح
سلام علیکم
وقتی قراره برا جایی سایت طراحی کنیم فقط باید خود سایت رو طراحی کرد یا علاوه بر اون باید سیستم مدیریت محتوای سایت که مدیرش از طریق اون بتونه اقدام به ویرایش محتوای سایت بکنه (چیزی که تو وبلاگ ها هست) رو هم طراحی کنیم؟

engmmrj
سه شنبه 10 تیر 1393, 00:33 صبح
بله باید سیستمی رو براشون طراحی کنن که بتونن سایت رو مدیریت کنن .

mnakhaeipoor
چهارشنبه 11 تیر 1393, 00:48 صبح
بله باید سیستمی رو براشون طراحی کنن که بتونن سایت رو مدیریت کنن .

این سیستم مدیریتی رو باید کامل خودمون طراحی کنیم یا از cms هایی مثل وردپرس و جوملا استفاده کنیم؟

sobhmoud
چهارشنبه 11 تیر 1393, 03:08 صبح
سلام
هم میتونید خودتون طراحی کنید و هم از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید ولی اگه از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید هم خودتون از نظر کد نویسی راحترید و هم سیستمتون از نظر امنیت بهتره

Unique
چهارشنبه 11 تیر 1393, 03:44 صبح
البته قبل از هر چیز همیشه از مشتری بپرسین چه نیاز هایی داره ! بسیاری از مشتری ها اصلا هیچ نیازی به تغییر محتوا ندارند و یا خیلی کم پیش میاد مثلا یک یا دو بار در سال و میشه با یک قرارداد پشتیبانی هم درآمدزایی مداوم کرد هم درگیر کار های بیشتر نشد.

mnakhaeipoor
چهارشنبه 11 تیر 1393, 15:34 عصر
سلام
هم میتونید خودتون طراحی کنید و هم از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید ولی اگه از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید هم خودتون از نظر کد نویسی راحترید و هم سیستمتون از نظر امنیت بهتره
ممنون پاسخ جوابمو گرفتم:لبخند:
فقط تنها نقطه ی مبهم برام اینه که وقتی قالب سایت رو کامل کردم و براش برنامه نویسی کردم چجوری باید از وردپرس (یا سایر cms ها) برای تغییر و مدیریت محتوای سایت استفاده کنم؟

mfungroup
چهارشنبه 11 تیر 1393, 22:34 عصر
پس معلوم شد باگ های جوملا و وردپرس و ... نمی دونید :لبخند:
من به کد خودم اعتماد بیشتری دارم، از لحاظ امنیت مطمئن تره :لبخند:

mahmod2000
پنج شنبه 12 تیر 1393, 07:54 صبح
الان جوملا توی آپدیت ورژن های جدیدش از نظر امنیتی بهبود خوبی داشته
به نظرم به قول دوستان باید نیاز مشتری رو کامل بدونید و بهش گزینه های مختلف پیشنهاد بدید

sobhmoud
جمعه 13 تیر 1393, 02:49 صبح
ممنون پاسخ جوابمو گرفتم:لبخند:

فقط تنها نقطه ی مبهم برام اینه که وقتی قالب سایت رو کامل کردم و براش برنامه نویسی کردم چجوری باید از وردپرس (یا سایر cms ها) برای تغییر و مدیریت محتوای سایت استفاده کنم؟

وقتی از وردپرس و یا هر cms دیگری میخواید استفاده کنید دیگه به کد نویسی (های همیشگی ) نیازی ندارید و بیشتر کارهای روتین و عمومی ( با پلاگین هاش که فکر نکنم دیگه کمبودی باشه ) خودش انجام میده فقط تنها کاری که لازمه انجام بدید اینه که قالب طراحی شدتونو با اون cms سازگار گنید اگرم قالب رو از سایت هایی که قالب ارئه میدن دانلود کردین معمولا یک قالب واسه cms ها نیز ارئه میدن